آموزش اکستنشن مژه شامل مراحل گام به گام با جزئیات کامل می باشد که با کمک آن می توانید مژه در مدل های مختلف تار به تار، والیوم، هیبریدی، کلاسیک، اسپایکی و ال و غیره را اجرا کنید. در این بخش از مطالب سالن زیبایی شبنم نظیف مراحل گام به گام کاشت مژه با جزئیات را ارائه خواهیم داد.

آنچه خواهید خواند:

آموزش گام به گام کاشت مژه

اکستنشن یا کاشت مژه یکی از روش های پر کردن جای خالی مژه های طبیعی می باشد که با تارهای موی مصنوعی یا حیوانات انجام میشود. قبل از بررسی و ارائه مراحل گام به گام انجام این کار، لازم است چند نکته را مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

 • به عنوان اولین گام در آموزش کاشت مژه لازم است لوازم مورد نیاز را معرفی کنیم. کیت های کاشت مژه شامل ابزارهایی از قبیل مو چین، چسب و پد می باشد که همراه با تارهای مژه می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری کنید. بدون این کیت امکان قرار دادن تارهای مژه مصنوعی روی چشم وجود ندارد و ممکن است آسیب های زیادی به پوست و بینایی خود وارد کنید.
 • اندازه مژه هایی که انتخاب می کنید باید با مژه های طبیعی و حالت چشم هایتان تناسب داشته باشد. اکستنشن ها در اندازه های مختلف بلند و متوسط و کوتاه ارائه میشوند.
آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com
 • اکستنشن های موجود در بازار دارای انواع مختلف ابریشمی، مینک و مصنوعی می باشند. طبیعی ترین حالت مژه ها در نوع مینک وجود دارد که از تار موی حیوانات از قبیل سمور تهیه شده و کیفیت بالایی دارند. نوع ابریشمی و مصنوعی دو نمونه ارزان قیمت می باشند که در اغلب مواقع از آنها استفاده میشود.

با توجه به اینکه مدل های مختلفی در کاشت مژه وجود دارد، به همین دلیل تفاوت هایی در آنها به چشم میخورد. برای درک بهتر روند کار در ادامه آموزش را به صورت تفکیک شده برای هر یک از مدل های پرطرفدار اکستنشن مژه ارائه می دهیم:

چه مدت طول می کشد تا به یک اکستنشن کار مژه تبدیل شوید؟
جلسات آموزشی معمولاً 1 تا 3 روز است و به صورت حضوری یا آنلاین در دسترس هستند. برخی از برنامه ها ممکن است شامل مواد آموزشی مانند کتاب های راهنمای نوشته شده، اکستنشن مژه، چسب و تجهیزات کاربردی در قیمت باشد که می توانید بعد از آموزش نگه دارید.

آموزش کاشت مژه تار به تار

آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

در اغلب مواقع بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند مژه ها بعد از کاشت حالت طبیعی داشته باشند. کاشت مژه تار به تار یکی از انتخاب های عالی برای داشتن چشم و مژه هایی با حالت طبیعی می باشد. اگر تراکم مژه های طبیعی تان در حد متوسط است، این آموزش را دنبال کنید:

 • در اولین گام لازم است هرگونه آرایش روی چشم به طور کامل پاکسازی شود. ریمل و خط چشم و مواد آرایشی روی مژه و پلک را با مواد مخصوص تمیز کنید. فوم های ضد قارچ برای از بین بردن هر گونه آلودگی روی مژه در این مرحله استفاده میشود.
 • با برس های مخصوص مژه ها را شانه بزنید تا از هم جدا شوند.
 • پد مخصوص که در کیت اکستنشن ارائه میشود را زیر مژه های پلک پایین قرار دهید. روی این پدها می توانید مشخص کنید که کجا باید تارهای اکستنشن قرار گیرند.
 • چسب را روی ظرف مسطح بریزید.
 • روی مژه ها استارتر بزنید تا چسب با قدرت بالایی تارهای مژه را بچسباند.
 • با یک تار اکستنشن بلند را برداشته و قسمت انتهایی آن را با مقدار بسیار کمی از چسب آغشته کنید.
 • تار اکستنشن را با دقت کامل به پایین ترین قسمت از مژه طبیعی بچسبانید. توجه داشته باشید که برای شروع کار باید از گوشه بیرونی چشم شروع کنید. تارهای مژه در بیرونی ترین نقطه بلندتر از همه بوده و هر چه به نقاط داخلی چشم نزدیک میشویم باید از تارهای کوتاهتری استفاده کنید.
 • بعد از اینکه تارهای اکستنشن بلند را در گوشه های بیرونی چشم قرار دادید، اگر فضای بین آنها خالی است، یک تار متوسط انتخاب و با چسب آن را به بین تارهای بلند بچسبانید.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش لیفت مژه میتوانید: • سپس برای پر کردن قسمت میانی پلک اکستنشن های متوسط را انتخاب کنید. مجدد با موچین یک تار اکستنشن را به چسب آغشته و به مژه طبیعی فرد در قسمت میانی پلک بچسبانید.
 • برای پر کردن فضای خالی بین تارهای مژه با اندازه متوسط، باید از تارهای کوتاه تر استفاده کنید.
 • در نهایت کوتاه ترین اکستنشن ها را برای پر کردن گوشه های داخلی چشم انتخاب و تار به تار به مژه های طبیعی بچسبانید.
 • پس از تکمیل شدن کار چشم بعدی را نیز به همین ترتیب کامل کنید. دقت داشته باشید که هر دو چشم باید کاملا اکستنشن شبیه به هم داشته باشند تا زیبایی ظاهریتان به خوبی حفظ شود.
 • بعد از اتمام کار، 12 تا 24 ساعت بهتر است از مواد آرایشی استفاده نکنید تا چسب کاملا محکم شود. سپس با برس مژه ها را مرتب کنید.
آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

توجه داشته باشید که بعد از آغشته کردن اکستنشن ها به چسب و قرار دادن آنها روی مژه های طبیعی، حدود 60 ثانیه فرصت دارید تا جای آن را تغییر دهید. علاوه براین، مقدار زیاد چسب روی پلک و بین مژه ها مشاهده میشوند و ظاهر نازیبایی روی چشم ایجاد میشود.

آموزش اکستنشن مژه کلاسیک

آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

با توجه به اینکه چشم ها به شدت جلب توجه می کند، به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می دهند آرایش آن طبیعی باشد. کاشت مژه کلاسیک از بهترین و پرطرفدارترین گزینه ها در این شرایط می باشد. لازم است بدانید که تمام مراحل کاشت و اکستنشن مژه کلاسیک شبیه به تار به تار است. در واقع این دو روش کاملا مشابه به هم بوده و با نام های متفاوتی استفاده میشوند. با مطالعه مراحل آموزش در بالا می توانید این نوع مژه را برای خود یا سایر افراد اجرا کنید.

آیا یادگیری اکستنشن مژه سخت است؟
استفاده از اکستنشن مژه می‌تواند مشکل باشد و ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا بتوانید هزینه خدمات خود را از مشتریان دریافت کنید. اگر فوراً به آن دست نیافتید، پشتکار لازم است – حتی ممکن است بیش از یک دوره آموزشی طول بکشد.

آموزش اکستنشن مژه والیوم یا تری دی

آموزش اکستنشن مژه والویم یا تری دی در بسیاری از گام ها شبیه به تار به تار است و تفاوت اصلی در تعداد تارهایی می باشد که در هر مرحله استفاده میشود. مژه والیوم برای افرادی کاربرد دارد که مژه های طبیعی آنها تراکم بسیار کمی دارند. در این مدل چند اکستنشن به یک تار طبیعی مژه متصل میشود و به همین دلیل حجم آنها افزایش پیدا می کند. علاوه براین، مژه ها در این نوع برجستگی بیشتری داشته و حالت سه بعدی پیدا می کند. مراحل آموزش اکستنشن مژه تری دی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا لوازم آرایشی و ریمل را از روی مژه ها تمیز کنید. سپس با فوم های ضد قارچ مژه ها را آماده کنید.
 • پد مخصوص که در کیت وجود دارد را در زیر مژه های پلک پایین بچسانید. این پدها بهتر از نوع ضد حساسیت و ضد قارچ باشند.
 • روی مژه های طبیعی استارتر بزنید و سپس با برس آنها را کاملا از هم جدا کنید.
آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com
 • با توجه به تراکم مژه های طبیعی و سلیقه خود، چند تار اکستنشن را برداشته و قسمت انتهایی آنها را به چسب آغشته کنید. سپس این چند تار آغشته به چسب را به هم متصل و فن را آماده کنید. تری دی یا سه بعدی و 4d و 7d بر اساس مژه های طبیعی باید انتخاب شود.
 • محلی که باید فن ها قرار گیرند را روی پد از قبل باید مشخص کنید. انتهای فن را به مقدار کمی چسب آغشته کنید.
 • با پنس مژه ای که فن باید به آن متصل شود را از مژه های کناری جدا کنید.
 • فن را به یکی از تارهای مژه طبیعی متصل کنید.
 • برای تمام پلک این روند را ادامه دهید تا مژه ها به صورت کاملا طبیعی پر شوند.

آموزش اکستنشن مژه مدل کایلی

آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

مهم ترین ویژگی که می توان برای کاشت مژه کایلی اشاره کرد، استفاده از اکستنشن با سه اندازه متفاوت است. تارهای مژه در این تکنیک بهتر است طول 6 تا 14 میلیمتر داشته باشند. نحوه انجام این کار به این صورت است:

 • بعد از آماده سازی مژه ها و چسباندن پد زیر پلک، کوتاه ترین تارها را در قسمت داخلی چشم استفاده کنید.
 • برای قسمت های خارجی چشم تارهای بلند را انتخاب و پس از آغشته شدن با چسب آنها را به مژه های طبیعی متصل کنید.
 • برای قسمت میانی تارهای متوسط را انتخاب کنید و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای طبیعی تر شدن مزه ها از تارهای 8 میلیمتری و کوتاه لا به لای تارهای بلند و متوسط روی پلک بالایی استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر درمورد کاشت مژه طبیعی میتوانید:اکستنشن مژه با بالاترین کیفیت

مدت زمان ماندگاری اکستنشن ها و همچنین طبیعی بودن جلوه آنها تا حد زیادی به نحوه اجرا بستگی دارد. توجه داشته باشید آموزش اکستنشن مژه ارائه شده در متن برای پیاده سازی صحیح نیاز به زمان زیاد و کسب تجربه دارد. اگر در این زمینه مهارت ندارید می توانید از خدمات این زیبایی شبنم نظیف استفاده کنید. این مجموعه با بهترین متریال و با بالاترین کیفیت انواع کاشت مژه را در تهران انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

آموزش اکستنشن مژه هیبریدی

کاشت مژه هیبریدی ترکیبی از کلاسیک و والوم می باشد و به همین دلیل جلوه فوق العاده زیبایی دارد. نتیجه کار در این تکنیک مژه هایی با تراکم بالا و اندازه های متفاوت است. به طور کلی مراحل آموزش اکستنشن مژه هیبریدی به صورت زیر زیر است:

 • مانند سایر تکنیک ها لازم است مژه ها آماده شوند و پد مخصوص زیر پلک پایین قرار گیرد.
 • روی پد تارهای مژه طبیعی را از هم جدا نموده و مشخص کنید که کجا باید تارهای تک و در کدام بخش ها فن های والیوم یا مگاوالیوم قرار گیرد.
 • ابتدا فن ها را آماده نموده و به چسب آغشته نموده و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده روی پلک، از تارهای تک استفاده کنید. هر تار را با موچین برداشته و چسب بزنید و به تار مزه طبیعی متصل کنید.

آموزش کاشت مژه هالیوودی

آموزش کاشت مژه هالیوودی یا کیم کارداشیان که در ادامه ارائه میشود ترکیبی از روش های اسپایکی و والیوم می باشد. در این روش از مژه های بسیار بلندتر از مژه های طبیعی استفاده میشود. علاوه براین، در گوشه داخلی چشم باید تارهای کوتاه استفاده شود و حداقل 3 تا 4 سانت آخر خالی باشد. به عبارت دیگر، آخرین اکستنشن باید با گوشه داخلی چشم حدود 3 تا 4 سانتی متر فاصله داشته باشد.
نکته بسیار مهم بعدی اینکه، در این روش از فن هایی که شامل چند تار مژه متصل به هم هستند استفاده میشود. برای قسمت میانی پلک از مژه های بلند با ضخامت بالا استفاده میشود تا مژه ها پر و تیره تر جلوه کنند. با توجه به اینکه اجرای این تکنیک نیاز به تخصص بالایی دارد، لذا در یک آموزش کوتاه نمی توان به تمام جزئیات آن پرداخت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مژه با سبک هالیوودی یا کیم کارداشیان را در سالن های زیبایی اکستنشن کنید.

آموزش اکستنشن مژه مدل اسپایکی

برای کاشت مژه های طبیعی با تکنیک اسپایکی مراحل به صورت زیر می باشد:

 • مژه ها را مانند آنچه در طول متن به آن اشاره شد آماده کنید.
 • پد را در قسمت زیر مژه های پلک پایین بچسبانید. روی پد به طور دقیق و با توجه به فرم چشم و تراکم و قد مژه های طبیعی لازم است نوع اکستنشن مورد نیاز مشخص شود.
 • برای قسمت های خارجی چشم تارهای بلند را انتخاب و قسمت انتهایی آنها را به چسب آغشته کنید. سپس با زاویه 180 درجه به یکی از تارهای مژه طبیعی وصل کنید.
 • برای قسمت های وسط پلک از تارهای متوسط استفاده کنید و با چسب به تار طبیعی مژه بچسبانید.
 • تارهایی که در قسمت داخلی چشم چسبانده میشوند باید زاویه 45 درجه داشته باشند تا طبیعی بنظر برسد.

آموزش کاشت مژه هیدن

ویژگی مشترک در تمام تکنیک های آرایش و زیبایی حرفه ای، طبیعی بودن آنها می باشد. اگر شما نیز به دنبال این هستید که چشم هایی با مژه های پر و بلند و طبیعی داشته باشید، آموزش کاشت مژه هیدن را از دست ندهید. مراحل کار در این روش کاشت به صورت زیر است:

 • تمام مواد آرایشی را از روی چشم و مژه ها پاک کنید و با فوم ضد قارچ ضد عفونی نمایید.
 • روی تارهای مژه استارتر بزنید.
 • پد مخصوص را زیر مژه های پلک پایین بچسبانید.
 • یک تار اکستنشن را به چسب آغشته کنید و آن را به زیر یکی از تارهای مژه طبیعی بچسبانید.

مانند روش های تار به تار، از گوشه خارجی چشم کار را با مژه های بلند شروع و آن را تا گوشه داخلی ادامه دهید. برای گوشه های داخلی مژه های کوتاه تر را انتخاب کنید تا چشم ها کاملا طبیعی جلوه کنند.

آموزش اکستنشن مژه-shabnamnazif.com

به دلیل اتصال تارهای اکستنشن به زیر تارهای مژه طبیعی نتیجه کار بسیار زیبا و حرفه ای خواهد بود. چون محل اتصال مژه ها پنهان است!

مدرک فنی حرفه ای کاشت مژه

اگر قصد فعالیت حرفه ای همراه با مجوز در این حوزه را دارید، بهتر است دوره هایی را برای آموزش کاشت مژه انتخاب کنید که مدرک فنی حرفه ای ارائه می دهند. این دوره ها زیر نظر افراد متخصص در آموزشگاه ها برگزار شده و در نهایت لازم است در آزمون شرکت نموده و امتیاز کافی را کسب کنید.

آموزش اکستنشن مژه رنگی

اگر از آن دسته افرادی هستید که متفاوت بودن را ترجیح می دهید و دوست دارید چهره ای فانتزی داشته باشید، اکستنشن مژه رنگی گزینهای مناسب برای شما خواهد بود. لازم است بدانید که تمام مراحل کار مانند سایر آموزش هایی می باشد که در طول متن ارائه شد. تنها تفاوت این مدل اکستنشن در رنگ بندی مژه های موجود در کیت است. لذا کافیست کیت اکستنشن رنگی مژه را خریداری و بر اساس مدل مورد نظر، یکی از روش های بالا را انتخاب و اجرا کنید. این مژه ها در اغلب مواقع در سه سایز ارائه میشوند و تارهای بلند برای گوشه های بیرونی و متوسط برای قسمت میانی و تارهای کوتاه در گوشه های داخلی استفاده خواهند شد.

سوالات متداول آموزش اکستنشن مژه
 • مانند سایر تکنیک ها لازم است مژه ها آماده شوند و پد مخصوص زیر پلک پایین قرار گیرد.
 • روی پد تارهای مژه طبیعی را از هم جدا نموده و مشخص کنید که کجا باید تارهای تک و در کدام بخش ها فن های والیوم یا مگاوالیوم قرار گیرد.
 • ابتدا فن ها را آماده نموده و به چسب آغشته نموده و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده روی پلک، از تارهای تک استفاده کنید. هر تار را با موچین برداشته و چسب بزنید و به تار مزه طبیعی متصل کنید.

کاشت مژه کلاسیک از بهترین و پرطرفدارترین گزینه ها در این شرایط می باشد. لازم است بدانید که تمام مراحل کاشت و اکستنشن مژه کلاسیک شبیه به تار به تار است. در واقع این دو روش کاملا مشابه به هم بوده و با نام های متفاوتی استفاده میشوند.