لیفت مژه و تاثیر بسیار زیادی که بر زیباتر شدن حالت و فرم مژه و چشم دارد، باعث شده است تا در حال حاضر طرفداران زیادی داشته باشد. آموزش لیفت مژه که در ادامه ارائه میشود، گام به گام از تمام مواردی که باید برای اجرای این تکنیک در کنار لمینت مژه بدانید را شامل میشود. توجه داشته باشید، علیرغم کامل بودن نکات ارائه شده، بهتر است ابتدا این کار را زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای انجام دهید تا به سلامت مژه و چشم آسیب وارد نشود. برای آشنایی با مراحل گام به گام آموزش لیفت مژه به ساده ترین شکل از صفر تا صد در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

آموزش صفر تا صد لیفت و لمینت مژه


مراحل آموزش لیفت و لمینت مژه که در ادامه ارائه میشوند را می توان به دو قسمت تقسیم کرد. بخش ابتدایی مراحل لیفت را توضیح داده و در قسمت بعد لمینت بررسی میشود. توجه داشته باشید که لیفت و لمینت مژه در اغلب مواقع در کنار هم کاربرد دارند و امکان استفاده مجزا نیز وجود دارد. روند کار برای اینکه مژه هایی با فرم بسیار زیبا داشته باشید به صورت زیر می باشد:

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

بعد از لیفت مژه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

 1. مراقبت بعد از لیفت مژه
 2. با مژه های خود ملایم باشید؛ بدون مالش
 3. در 24 ساعت اول مژه های خود را خیس نکنید.
 4. از محصولات زبر برای چشم/مژه استفاده نکنید.
 5. استفاده از سونا/بخار پس از 24 ساعت امکان پذیر است اما ممکن است اثر لیفت را ضعیف کند.
 6. بدون آرایش چشم به مدت 24 ساعت.
 7. از ریمل های ضد آب خودداری کنید.

آموزش آماده سازی مژه برای لیفت مژه

به عنوان اولین گام باید تمام لوازم آرایش و ریمل و غیره که روی تارهای مژه و پلک قرار دارند پاکسازی شوند. برای اینکار می توانید از سرم های مخصوص شستشوی مژه استفاده کنید.

آموزش مرتب سازی در لیفت مژه

دومین مرحله به مرتب سازی مژه ها اختصاص داده میشود. با برس های مخصوص که شانه های بسیار ظریفی دارند تمام تارهای مژه را از هم جدا کنید. دقت داشته باشید که مژه ها نباید به هم چسبیده باشند، در غیر این صورت مواد به خوبی روی آنها اثر نمی گذارند.

برای خواندن مطالب درمورد آموزش کاشت مژه میتوانید:

آموزش نحوه چسباندن پد سیلیکونی لیفت مژه

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

قبل از چسباندن پد روی پلک بالایی و زیر پلک پایینی، باید تمام اطراف چشم با کرم نرم و لطیف شود. در حالت کلی برای لیفت مژه از دو نوع پد استفاده میشود. نوع اول که برای پلک پایین کاربرد دارد از نوع چسبی و کاغذی بوده و برای پلک بالایی از پد سیلیکونی یا بیگودی استفاده خواهد شد. پد پلک پایین را درست در زیر مژه ها بچسبانید. پد سیلیکونی روی پلک بالایی و پشت مژه ها باید قرار گیرد.

آموزش سرم زدن به مژه ها

به عنوان آخرین مرحله از لیفت، سرم سفت کننده باید به تارهای مژه زده شود. برای این منظور باید چشم ها بسته باشد و تمام سطح تارهای مژه با سرم یا همان چسب پوشانده شود. دقت داشته باشید که سرم های پخش شده در گوشه چشم باید کاملا تمیز شوند. لوسیون پرم و فیکس که در کیت های لیفت مژه قرار دارند در این مرحله به ترتیب استفاده میشوند. ابتدا لوسیون پرم را روی تارهای مژه بزنید و پس از حدود 15 دقیقه آن را تمیز نموده و مجدد لوسیون فیکس بزنید.

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

برای خواندن مطالب درمورد کاشت مژه میتوانید:

هزینه آموزش لیفت مژه

هزینه آموزش لیفت مژه در مرحله اول به این بستگی دارد که آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه میشود یا خیر؟ علاوه براین سرفصل های آموزشی و تخصص و مهارت اساتید آن نیز می توانند باعث گران یا ارزان شدن آموزش اکستنشن مژه شوند. سالن زیبایی شبنم نظیف علاوه بر ارائه خدمات لیفت و لمینت مژه، در آکادمی خود دوره های آموزشی متعددی را زیر نظر اساتید حرفه ای برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دوره های آموزشی می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

مواد لیفت و لمینت مژه

لیفت مژه به تکنیکی گفته میشود که در آن با استفاده از مواد مخصوص تارهای مژه بالاتر از حد معمول کشیده میشوند. به همین دلیل با این روش مژه ها بلندتر جلوه می کنند و با ایجاد فر حالت زیباتری پیدا می کنند. از مهم ترین وسایل و مواد لیفت مژه که البته در کنار لمینت استفاده میشود می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com
 • برس مخصوص مژه
 • پد سیلیکونی
 • سرم لیفت (لوسیون پرم و فیکس)
 • سرم لمینت
 • سرم و مواد شوینده مژه
 • کراتین
 • رنگ مژه
 • پنس و میله های جداکننده مژه

لازم به ذکر است که به پد سیلیکونی که بیشتر برای پلک بالایی استفاده میشود بیگودی نیز گفته میشود.

قیمت لیفت مژه

قیمت لیفت مژه تا حد زیادی به برند موادی که برای آن استفاده شده است بستگی دارد. برخی از مواد که توسط برندهای معروف تولید میشوند قیمت بالایی داشته و با نوسانات نرخ ارز نیز گران تر میشوند. علاوه براین، تخصص فرد و همچنین امکانات سالن زیبایی و شهر همگی می توانند بر قیمت لیفت مژه تاثیر داشته باشند.

آموزش لمینت مژه

پس از لیفت و خشک و حالت دار شدن مژه ها، در این مرحله با رنگ و مواد کراتین می توانید تارهای مژه را ضخیم تر کنید. مواد رنگی را روی تارهای مژه بکشید و پس از حدود 10 دقیقه می توانید آنها را کاملا تمیز کنید.

چند بار می توانید از کیت لیفت مژه استفاده کنید؟

لیفت هشت هفته طول می کشد و می توانید از این کیت 15 بار قبل از نیاز به کیت جدید استفاده کنید. این بدان معناست که برای دو سال مژه های بلند و زیبا خواهید داشت!

کراتین گذاری مژه

بعد از رنگ گرفتن تارهای مژه، با استفاده از مواد کراتین می توانید تارهای مژه ها کلفت و ضخیم تر کنید. این مواد را مجدد روی تارهای مژه بکشید و دفت کنید که برای تمام مژه های بالا و پایین این کار به درستی انجام شده باشد.

در آخرین مرحله پدهای سیلیکونی را بسیار آهسته می توانید از روی پلک بالایی و پایین بردارید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری اثر لیفت و لیمنت تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است بلافاصله پس از انجام اینکار مژه ها با آب شستشو داده شوند.

سوالات متداول آموزش لیفت مژه

لیفت مژه به تکنیکی گفته میشود که در آن با استفاده از مواد مخصوص تارهای مژه بالاتر از حد معمول کشیده میشوند. به همین دلیل با این روش مژه ها بلندتر جلوه می کنند و با ایجاد فر حالت زیباتری پیدا می کنند.

 • برس مخصوص مژه
 • پد سیلیکونی
 • سرم لیفت (لوسیون پرم و فیکس)
 • سرم لمینت
 • سرم و مواد شوینده مژه
 • کراتین
 • رنگ مژه
 • پنس و میله های جداکننده مژه

در حالت کلی برای لیفت مژه از دو نوع پد استفاده میشود. نوع اول که برای پلک پایین کاربرد دارد از نوع چسبی و کاغذی بوده و برای پلک بالایی از پد سیلیکونی یا بیگودی استفاده خواهد شد. پد پلک پایین را درست در زیر مژه ها بچسبانید. پد سیلیکونی روی پلک بالایی و پشت مژه ها باید قرار گیرد.