لیفت مژه و تاثیر بسیار زیادی که بر زیباتر شدن حالت و فرم مژه و چشم دارد، باعث شده است تا در حال حاضر طرفداران زیادی داشته باشد. آموزش لیفت مژه که در ادامه ارائه میشود، گام به گام از تمام مواردی که باید برای اجرای این تکنیک در کنار لمینت مژه بدانید را شامل میشود. توجه داشته باشید، علیرغم کامل بودن نکات ارائه شده، بهتر است ابتدا این کار را زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای انجام دهید تا به سلامت مژه و چشم آسیب وارد نشود. برای آشنایی با مراحل گام به گام آموزش لیفت مژه به ساده ترین شکل از صفر تا صد در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

آموزش صفر تا صد لیفت و لمینت مژه

این متن که در آن مراحل آموزش لیفت و لمینت مژه توضیح داده شده است به دو قسمت تقسیم شده است. بخش ابتدایی مراحل لیفت مژه را توضیح داده و در قسمت بعد لمینت مژه بررسی میشود. توجه داشته باشید که لیفت و لمینت مژه در اغلب مواقع در کنار هم کاربرد دارند و مکمل یکدیگر هستند. اما امکان استفاده مجزا نیز وجود دارد. این روش باعث تقویت و خوش فرم شدن مژه ها شده و هیچ ویژگی منفی نخواهد داشت. روند کار برای اینکه مژه هایی با فرم بسیار زیبا و تقویت شده داشته باشید به صورت زیر می باشد:

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

بعد از لیفت مژه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

 1. مراقبت بعد از لیفت مژه
 2. با مژه های خود ملایم باشید؛ بدون مالش
 3. در 24 ساعت اول مژه های خود را خیس نکنید.
 4. از محصولات زبر برای چشم/مژه استفاده نکنید.
 5. استفاده از سونا/بخار پس از 24 ساعت امکان پذیر است اما ممکن است اثر لیفت را ضعیف کند.
 6. بدون آرایش چشم به مدت 24 ساعت.
 7. از ریمل های ضد آب خودداری کنید.

آموزش آماده سازی مژه برای لیفت مژه

به عنوان اولین گام باید تمام لوازم آرایش و ریمل و غیره که روی تارهای مژه و پلک قرار دارند پاکسازی شوند. برای اینکار می توانید از سرم های مخصوص شستشوی مژه استفاده کنید.

آموزش مرتب سازی در لیفت مژه

دومین مرحله به مرتب سازی مژه ها اختصاص داده میشود. با برس های مخصوص که شانه های بسیار ظریفی دارند تمام تارهای مژه را از هم جدا کنید. دقت داشته باشید که مژه ها نباید به هم چسبیده باشند، در غیر این صورت مواد به خوبی روی آنها اثر نمی گذارد.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کاشت مژه میتوانید:


آموزش نحوه چسباندن پد سیلیکونی لیفت مژه

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

قبل از چسباندن پد روی پلک بالایی و زیر پلک پایینی، باید تمام اطراف چشم با کرم نرم و لطیف شود. در حالت کلی برای لیفت مژه از دو نوع پد استفاده میشود. نوع اول که برای پلک پایین کاربرد دارد از نوع چسبی و کاغذی بوده و برای پلک بالایی از پد سیلیکونی یا بیگودی استفاده خواهد شد. پد پلک پایین را درست در زیر مژه ها بچسبانید. پد سیلیکونی باید روی پلک بالایی و پشت مژه ها قرار گیرد.

آموزش سرم زدن به مژه ها

به عنوان آخرین مرحله از لیفت، سرم سفت کننده باید به تارهای مژه زده شود. برای این منظور باید چشم ها بسته باشد و تمام سطح تارهای مژه با سرم یا همان چسب پوشانده شود. دقت داشته باشید که سرم های پخش شده در گوشه چشم باید کاملا تمیز شوند. لوسیون پرم و فیکس که در کیت های لیفت مژه قرار دارند در این مرحله به ترتیب استفاده میشوند. ابتدا لوسیون پرم را روی تارهای مژه بزنید و پس از حدود 15 دقیقه آن را تمیز نموده و مجدد لوسیون فیکس بزنید.

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

برای مطالعه بیشتر درمورد کاشت مژه میتوانید:


هزینه آموزش لیفت مژه

هزینه آموزش لیفت مژه در مرحله اول به این بستگی دارد که آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه میشود یا خیر؟ علاوه براین سرفصل های آموزشی و تخصص و مهارت اساتید آن نیز می توانند باعث گران یا ارزان شدن آموزش اکستنشن مژه شوند. سالن زیبایی شبنم نظیف علاوه بر ارائه خدمات لیفت و لمینت مژه، در آکادمی خود دوره های آموزشی متعددی را زیر نظر اساتید حرفه ای برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دوره های آموزشی می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

قیمت لیفت مژه

قیمت لیفت مژه تا حد زیادی به برند موادی که برای آن استفاده شده است بستگی دارد. برخی از مواد که توسط برندهای معروف تولید میشوند قیمت بالایی داشته و با نوسانات نرخ ارز نیز گران تر میشوند. علاوه براین، تخصص فرد و همچنین امکانات سالن زیبایی و شهر همگی می توانند بر قیمت لیفت مژه تاثیر داشته باشند.

مواد لیفت و لمینت مژه

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

لیفت مژه به تکنیکی گفته میشود که در آن با استفاده از مواد مخصوص تارهای مژه بالاتر از حد معمول کشیده میشوند. به همین دلیل با این روش مژه ها بلندتر جلوه می کنند و با ایجاد فر حالت زیباتری پیدا می کنند. از مهم ترین وسایل و مواد لیفت مژه که البته در کنار لمینت استفاده میشود می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • برس مخصوص مژه
 • پد سیلیکونی
 • سرم لیفت (لوسیون پرم و فیکس)
 • سرم لمینت
 • سرم و مواد شوینده مژه
 • کراتین
 • رنگ مژه
 • پنس و میله های جداکننده مژه

لازم به ذکر است که به پد سیلیکونی که بیشتر برای پلک بالایی استفاده میشود بیگودی نیز گفته میشود.

آموزش لمینت مژه

پس از لیفت و خشک و حالت دار شدن مژه ها، در این مرحله با رنگ و مواد کراتین می توانید تارهای مژه را ضخیم تر کنید. مواد رنگی را روی تارهای مژه بکشید و پس از حدود 10 دقیقه می توانید آنها را کاملا تمیز کنید.

چند بار می توانید از کیت لیفت مژه استفاده کنید؟

لیفت هشت هفته طول می کشد و می توانید از این کیت 15 بار قبل از نیاز به کیت جدید استفاده کنید. این بدان معناست که برای دو سال مژه های بلند و زیبا خواهید داشت!

کراتین گذاری مژه

بعد از رنگ گرفتن تارهای مژه، با استفاده از مواد کراتین می توانید تارهای مژه ها را ضخیم تر کنید. این مواد را مجدد روی تارهای مژه بکشید و دقت کنید که برای تمام مژه های بالا و پایین این کار به درستی انجام شده باشد. در آخرین مرحله می توانید پدهای سیلیکونی را بسیار آهسته از روی پلک بالایی و پایین بردارید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری اثر لیفت و لیمنت تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است بلافاصله پس از انجام اینکار مژه ها با آب شستشو داده نشوند.

آموزش لیفت مژه بدون چسب

با توجه به اثرات منفی که چسب و سرم سفت کننده به تارهای مژه می تواند ایجاد کند، اغلب خانم ها به دنبال روش های جایگزین هستند. لازم به ذکر است که روش های جایگزین که بیشتر از مواد طبیعی برای این منظور استفاده می کنند، ماندگاری کمتری داشته و در خانه می توانید آنها را تهیه کنید. در ادامه آموزش لیفت مژه بدون چسب را با مواد طبیعی ارائه می دهیم:

 • ابتدا تمام سطح مژه را تمیز کنید تا مواد آرایشی پاک شوند.
 • سپس با برس تارهای مژه را از هم جدا کنید.
 • ژل آلوئه ورا را با برس روی تارهای مژه بکشید.
 • پس از گذشت چند ساعت می توانید این مواد را از روی مژه ها تمیز کنید.

دقت داشته باشید که این کار باید چندین مرتبه در هفته انجام شود تا به مرور آلوئه ورا منجر به تقویت مژه و رشد آنها گردد. علاوه بر آلوئه ورا می توانید از روغن کرچک و روغن هسته انگور نیز استفاده کنید.

آموزش لیفت مژه-shabnamnazif.com

لیفت مژه در آرایشگاه

مهم ترین تفاوت لیفت مژه در آرایشگاه با منزل در نوع مواد استفاده شده می باشد. در آرایشگاه ها از لوسیون پرم و فیکس و سایر مواد رنگی و کراتین برای لیفت و لمینت استفاده میشود که در طول متن به این مساله پرداخته شد. برای لیفت مژه در منزل بسیاری از افراد از مواد طبیعی استفاده می کنند که ماندگاری کمتری دارد.

سوالات متداول آموزش لیفت مژه
 • ابتدا تمام سطح مژه را تمیز کنید تا مواد آرایشی پاک شوند.
 • سپس با برس تارهای مژه را از هم جدا کنید.
 • ژل آلوئه ورا را با برس روی تارهای مژه بکشید.
 • پس از گذشت چند ساعت می توانید این مواد را از روی مژه ها تمیز کنید.

دقت داشته باشید که این کار باید چندین مرتبه در هفته انجام شود تا به مرور آلوئه ورا منجر به تقویت مژه و رشد آنها گردد. علاوه بر آلوئه ورا می توانید از روغن کرچک و روغن هسته انگور نیز استفاده کنید.

هزینه آموزش لیفت مژه در مرحله اول به این بستگی دارد که آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه میشود یا خیر؟ علاوه براین سرفصل های آموزشی و تخصص و مهارت اساتید آن نیز می توانند باعث گران یا ارزان شدن آموزش اکستنشن مژه شوند.