آموزش اکستنشن مو شامل محموعه ای از تکنیک ها و نکاتی می باشد که با مراحل گام به گام این کار را با جزئیات کامل ارائه می دهد. در این روش که برای پر پشت تر یا بلندتر شدن قد مو انجام میشود، از انواع موهای طبیعی و مصنوعی استفاده شده و به شیوه های مختلف اجرا می گردند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه انواع تکنیک های اکستنشن مو گیره ای، با لیزر و بافت و دوخت و چسب و غیره را آموزش داده و هر آنچه که باید درباره قیمت و انواع مختلف اکستنشن ها بدانید را ارائه می دهد.

آنچه خواهید خواند:

آموزش اکستنشن مو حرفه ای از پایه

سالن زیبایی شبنم نظیف در دوره های آموزشی متعدد در آکادمی خود، آموزش اکستنشن مو حرفه ای از پایه را زیر نظر اساتید متخصص ارائه می دهد. تمام تکنیک های زیباسازی مو به همراه اکستنشن و سایر روش ها به صورت کاملا عملی آموزش داده شده و مدرک معتبر در پایان دوره ارائه می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این خدمات و نحوه شرکت در دوره های آموزشی می توانید با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید.

برای اکستنشن مو به چه شرایطی نیاز دارید؟

برای داشتن صلاحیت در اکستنشن مو نیازی به آرایشگر بودن یا حتی داشتن تجربه ای در این حرفه ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دوره گواهی اکستنشن مو را تکمیل کنید. انواع مختلفی از دوره های اکستنشن مو وجود دارد، بنابراین این به شما بستگی دارد که کدام مسیر را انتخاب کنید.

قیمت آموزش اکستنشن مو

قیمت آموزش اکستنشن مو به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به تعداد تکنیک ها اشاره نمود. علاوه براین، تخصص و مهارت اساتید و همچنین شهر و محل برگزاری دوره ها نیز همگی می توانند فاکتورهای موثر در تعیین قیمت باشند. جهت استعلام قیمت دوره های آموزشی می توانید با سالن زیبایی شبنم نظیف تماس بگیرید.

آموزش اکستنشن مو با بافت

آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

این روش برای افرادی مناسب است که علاقه زیادی به استفاده از چسب های کراتین ندارند و بدون هیچگونه ماده شیمیایی جانبی می توان اکستنشن ها را وصل کرد. برای این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • در قسمت بالای سر موها را به دو قسمت تقسیم کنید تا خط ایجاد شود.
 • یا دسته از موهای طبیعی را از یکی از گوشه ها جدا و اکستنشن را به آن گره بزنید.
 • گره باید حدود یک سانتی متر از ریشه موهای طبیعی فاصله داشته باشد.
 • سپس برای محکم شدن موهای مصنوعی، حدود سه سانتی متر از بالای موهای طبیعی و اکستنشن را به هم ببافید.
 • این روند را برای لایه اول کامل کنید و برای سایر لایه ها نیز به همین صورت ادامه دهید.

آموزش اکستنشن مو با گره

این روش تقریبا شبیه به اکستنشن با بافت می باشد، با این تفاوت که پس از گره زدن نیاز به بافت مو نیست. دقت داشته باشید که گره ایجاد شده مخصوص بوده و با گره های معمولی فرق دارد. به همین دلیل براحتی اکستنشن از روی موهای طبیعی باز نخواهد شد. مدت زمان ماندگاری این روش نسبت به نوع چسبی و اتصال با مهره و رینگ کمتر است و اصلی ترین مزیت آن، عدم استفاده از چسب است.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش رنگ مو میتوانید:

آموزش اکستنشن مو با لیزر

مهم ترین ویژگی این روش استفاده از دستگاه و اشعه لیزر برای حرارت دادن چسب کراتین و اتصال اکستنشن ها به مو میباشد. روند کار در این روش به این صورت می باشد:

 • ابتدا موها را دسته بندی کنید.
 • اکستنشن های متناسب با حجم و اندازه و رنگ موهای خود را تهیه کنید.
 • یک دسته از اکستنشن ها را برداشته و به چسب کراتین آغشته کنید.
 • سپس با دستگاه لیزر به چسب حرارت داده و اکستنشن را به موهای طبیعی وصل کنید.
 • بعد از تمام شدن یک ردیف، لایه رویی موها را ریخته و در ردیف بعدی همین روند تکرار شود.
 • با توجه به اینکه در این روش از لیزر برای حرارت دهی استفاده میشود، به همین دلیل چسبندگی اکستنشن ها در سطح بهتری قرار دارند و ماندگاری آنها بالا می باشد.
آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

آیا اکستنشن مو باعث ریزش مو می شود؟

اکستنشن مو یک راه عالی برای حجم دادن به موهای شما یا افزایش طول طبیعی است، اما اغلب با یک سوال احاطه می شود: آیا اکستنشن مو باعث ریزش مو می شود؟ پاسخ کوتاه منفی است – اکستنشن مو به خودی خود باعث ریزش مو نمی شود.

آموزش اکستنشن مو با رینگ (مهره)

از دیگر تکنیک هایی که برای اکستنشن مو کاربرد دارد، استفاده از رینگ می باشد. مراحل آموزش اکستنشن مو با رینگ یا مهره کمی با روش های بالا فرق دارد چون در این تکنیک از قلاب و گیره های فلزی مخصوص استفاده میشود. مراحل کار به صورت زیر می باشند:

آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com
 • در اولین مرحله باید موها به چهار قسمت تقسیم شوند.
 • یک بخش از گوش راست تا گوش چپ از بالای سر می باشد. بخش بعدی از پشت سر و گوش تا گردن و در نهایت فرق وسط برای قسمت بالایی موها در نظر گرفته میشود.
 • بخش پشت سر که از گوش تا گردن می باشد را برای شروع کار انتخاب می کنیم. یک دسته مو را با قلاب جدا نموده و از حلقه عبور می دهیم. سپس یک دسته موی مصنوعی را نیز وارد قلاب و رینگ کرده و در فاصله یک سانتی متری از ریشه با انبر آن را محکم می کنیم. با محکم شدن رینگ فلزی موهای مصنوعی به طبیعی متصل شده و به سختی می توان آنها را جدا کرد. فاصله این ردیف از گردن حدود 4 و از فرق سر 2 سانتی متر باید باشد.
 • پس از تکمیل شدن نصب اکستنشن ها در این لایه، با فاصله یک سانتی متر ردیف بعدی را شروع کنید و این کار تا 6 ردیف ادامه پیدا می کند.
 • در بالای گوش و حدود 2 سانتی متری آن مجدد نصب اکستنشن ها را شروع کنید.
 • در آخرین مرحله نیز نصب اکستنشن ها را در قسمت فرق سر انجام دهید.
 • با توجه به اینکه ممکن است قد اکستنشن ها با موهای طبیعی تفاوت داشته و نتیجه کار کمی نامرتب شود، به همین دلیل بهتر است پس از اتمام کار اکستنشن های اضافی را کوتاه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو و آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

آموزش اکستنشن مو با دوخت

با توجه به اینکه اغلب خانم ها دوست دارند موهای بلند و پرپشت داشته باشند، به همین دلیل شیوه های مختلفی در این زمینه ارائه شده که در کمترین زمان شما را به آرزویتان می رساند. اکستنشن مو به تکنیکی گفته میشود که موهای مصنوعی به شیوه های مختلف به تارهای موی طبیعی فرد متصل شده و به همین دلیل باعث میشود بلند و پرپشت دیده شوند. یکی از آسان ترین روش ها برای اکستنشن مو، استفاده از دوخت می باشد. در آموزش ارائه شده برای این تکنیک که می توانید از آن در خانه استفده کنید، نیاز به ابزارهای حرفه ای نبوده و کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا موها را کاملا شستشو دهید و سپس خشک کنید.
 • سپس موها را شانه بزنید تا هرگونه گره بین آنها باز شود.
 • از قسمت بالایی پشت سر موها را جدا کنید و با گیره در بالا ببندید.
 • در مرز موهایی که به دو قسمت تقسیم شده اند بافت ایجاد کنید. بهتر است بافت آفریقایی در این قسمت ایجاد شود.
 • پس از اتمام بافت موها، تارهای مو را برداشته و با نخ و سوزن به بافت ایجاد شده بدوزید. دوخت ها باید کاملا محکم باشند تا در اثر حرکت جدا نشوند.
 • دقت داشته باشید که هر اندازه فاصله بین تارهای مو اکستنشن شده طبیعی تر باشد و رنگ آنها نیز با موهای فرد سازگار باشد، در نهایت نتیجه بهتری از کار دریافت می کنید. سعی کنید رنگ اکستنشن ها کاملا شبیه به رنگ موهای طبیعی خودتان باشد.
آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com
 • پس از اینکه تمام تارهای مو را وصل کردید، موهای جدا شده را باز کنید تا روی اکستنشن ها قرار گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش شینیون و کراتین مو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش اکستنشن مو با چسب

آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

از دیگر تکنیک هایی که می توان برای آموزش اکستنشن مو میتوان ارائه داد، استفاده از چسب می باشد. چسب های مخصوص کراتین و غیره که گیاهی بوده و آسیبی به بافت موهای طبیعی وارد نمی کنند در این روش کاربرد دارند. مراحل کار در این روش به صورت زیر می باشد:

 • اکستنشن هایی که از نظر رنگ و جنس با موهای طبیعی تان تناسب داشته باشد را تهیه کنید.
 • موهای طبیعی تان را به چند لایه تقسیم بندی کنید.
 • موهای مصنوعی را با کمک چسب کراتین به هم متصل کنید.
 • اکستنشن های آماده شده را روی موهای طبیعی فرد قرار دهید و با کمک دستگاه آن را کاملا بچسبانید.
 • اکستنشن بعدی باید حدود نیم سانتی متر با قبلی فاصله داشته باشد.
 • این روند را برای یکی از لایه های مو انجام دهید. سپس در لایه بعدی
 • نکته بسیار مهم اینکه، فاصله محل اتصال اکستنشن ها تا ساقه موهای طبیعی فرد باید به اندازه باشد که در صورت حرکت موها این نقطه دیده نشود.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کراتین مو میتوانید:


آموزش اکستنشن مو دم اسبی

دم اسبی از مدل های همیشگی و پرطرفدار می باشد که بسیاری از دختران در گروه های سنی نوجوانی و جوانی و حتی خانم های بزرگسال نیز به آن علاقه دارند. با توجه به اینکه برای داشتن موهای دم اسبی زیبا باید تراکم آنها در سطح خوبی باشد، به همین دلیل اکستنشن دم اسبی ارائه شده است. برای نصب اکستنشن دم اسبی کافیست ابتدا موهای خود را محکم با کش ببندید. به عبارت دیگر، ابتدا باید موهای خودتان را دم اسبی ببندید.

 • سپس اکستنشن دم اسبی را که از نظر رنگ و قد با موهای خودتان تناسب دارد را انتخاب نمایید.
 • در روی این اکستنشن ها فنر کوچکی به همراه شانه وجود دارد. یک قسمت از شانه را به فنر متصل کنید.
 • قسمت آزاد فنر را به دور موهایتان بچرخانید و در پشت کش موهایتان آن را محکم کنید.
آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

در آموزش اکستنشن مو دم اسبی مهم ترین نکته این است که بتوانید در قسمت کش حالت طبیعی به موها بدهید. برای این کار کافیست یک لایه از موها را روی کش و دم اسبی بچرخانید و با پنس آن را محکم کنید.

آموزش اکستنشن مو رنگی

آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

با توجه به آسیب هایی که مواد دکلره به موهای طبیعی وارد می کند، به همین دلیل بسیاری از خانم ها از هایلایت و آمبره و سایر روش ها استفاده نمی کنند. علاوه براین، خانم های باردار نیز نمی توانند تا بعد از اتمام دوران بارداری از مواد آرایشی و رنگ مو استفاده کنند. در این شرایط بهترین گزینه برای تجربه موهای هایلایت و رنگ شده بدون حتی یک قطره دکلره، اکستنشن موی رنگی می باشد. روند کار و مراحل آموزش اکستنشن موی رنگی مانند سایر روش هایی می باشد که در طول متن به آنها اشاره شد. تنها تفاوت در رنگی بودن شاخه های اکستنشن می باشد. متناسب با سبک مورد نظر می توانید موهای آمبره یا رنگی ساده با درجه روشنی مناسب را انتخاب و آنها را نصب کنید. حتی اگر چسب های کراتین نیز برایتان ضرر دارد و نمی خواهید از آنها استفاده کنید، اکستنشن با رینگ و بافت و گره همگی گزینه های مناسبی به شمار می روند.

آموزش ترمیم اکستنشن مو

برای جدا کردن و ترمیم اکستنشن ها روش های مختلفی وجود دارد و متناسب با نحوه نصب آنها باید تکنیک مناسب را انتخاب کرد. به عنوان مثال اگر با نخ موهای مصنوعی به موهای طبیعی تان گره خورده اند کافیست دست را لا به لای موها ببرید تا محل اکستنشن ها را پیدا کنید. سپس نخ ها را به ترتیب باز کنید. رینگ و مهره ها را تنها با کمک قلاب و انبر می توانید باز کنید. دقت داشته باشید که بسیار آرام باید اکستنشن ها جدا شوند تا به ریشه موهایتان آسیب وارد نشود.

آموزش اکستنشن مو با قلاب

آموزش اکستنشن مو با قلاب یکی از روش های تقریبا بی دردسر برای نصب اکستنشن است که به کمک رینگ و قلاب انجام میشود. در این روش با توجه به نوع و جنس مو باید از چند سانتی متر بالای گردن و به فاصله یک تا دو سانتی متر از فرق سر شروع به نصب اکستنشن کرد. آموزش اکستنشن مو با قلاب بسیار ساده است، تنها کافی است یک دسته یک سانتی متر در یکی سانتی متری از موها را جدا کرد و داخل قلاب قرار داد و به کمک آن مو را درون رینگ قرار داد و به کمک یک انبردست رینگ را محکم و اکستنشن را نصب کرد. توجه داشته باشید که برای قسمت هایی از مو که حجم کمتری دارد از رینگ های باریک و بلند استفاده کنید. نکته ی دیگری که لازم میدانیم یادآوری کنیم این است که فاصله بین هر دسته مو باید یک سانتی متر باشد و میتوان تا 6 ردیف افقی آن را ادامه داد و اکستنشن ها را به روش آجری نصب کرد. برای قسمت های کناری و وسط سر لازم است ابتدا به صورت 

آموزش اکستنشن مو-shabnamnazif.com

افقی فرق باز کنیم و دسته ی اکستنشن را به صورت آجری، یعنی بین دو دسته قبلی در ردیف پایین نصب کنیم و به همین ترتیب تا جلوی سر این کار را ادامه دهیم. برای قسمت های جلویی مو نیز باید فرق وسط سر را باز کنیم و یک خط نیز از قسمت شقیقه به صورت مورب تا گردی سر باز کنیم و اکستنشن ها را تا گیجگاه به فاصله دو سانت باز کنیم. با توجه به حجم مو میتوان چند ردیف دیگر را با همین روش باز کرد و اکستنشن ها را به صورت آجری نصب کرد.

آموزش اکستنشن مو شاخه ای

اکستنشن های شاخه ای را متناسب با اندازه و نوع آنها می توان با هر یک از روش های حرارتی با لیزر، رینگ و مهره فلزی، دوخت و بافت روی موهای طبیعی نصب کرد. نکته مهم در این اکستنشن ها توجه به نوع موها و کیفیت و طبیعی بودن آنها می باشد. برخی از نمونه های تقلبی و بی کیفیت بسیار مصنوعی بوده و روی موهای طبیعی جلوه نامناسبی دارند. علاوه براین، باید به رنگ آنها و میزان تناسب شان با موهای طبیعی نیز توجه شود.

سوالات متداول آموزش اکستنشن مو

قیمت آموزش اکستنشن مو به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که از مهم ترین آنها می توان به تعداد تکنیک ها اشاره نمود. علاوه براین، تخصص و مهارت اساتید و همچنین شهر و محل برگزاری دوره ها نیز همگی می توانند فاکتورهای موثر در تعیین قیمت باشند.

در آموزش اکستنشن مو دم اسبی مهم ترین نکته این است که بتوانید در قسمت کش حالت طبیعی به موها بدهید. برای این کار کافیست یک لایه از موها را روی کش و دم اسبی بچرخانید و با پنس آن را محکم کنید.