فیبروز ابرو از پرطرفدارترین روش ها برای رفع نواقص ابرو و ایجاد حالت طبیعی و بسیار زیبا در آنها می باشد که با تزریق رنگ با سوزن های مخصوص انجام میشود. در این روش که برای اولین بار توسط برانکوبابیک؛ مدیر آکادمی بین المللی فی در لهستان معرفی شد، خراش های جزئی روی پوست ایجاد شده و رنگ تزریق میشود. به همین دلیل ابهاماتی درباره شباهت و تفاوت آن با میکروبلدینگ و تاتو وجود دارد و گاها با هم یکسان در نظر گرفته میشوند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه به سوالات متعددی از قبیل فیروز ابرو چیه، چقدر ماندگاری دارد و چه مزایای و معایبی داشته و آیا برای خانم های باردار ضرر دارد یا خیر پاسخ خواهد داد.  

آنچه خواهید خواند:

فیبروز ابرو یعنی چه؟

به دلایل مختلف از قبیل وراثت یا عوامل محیطی، تغییر در هورمون ها و مشکلات جسمی و همچنین تغذیه نامناسب ممکن است بخش هایی از ابروها دچار ریزش شوند. علاوه براین، در بسیاری از مواقع ابروهای طبیعی افراد از بدو تولد تقارن نداشته و قسمت تاج یا دم و بخش های میانی اصطلاحا کم پشت هستند. با توجه به تاثیر بسیار زیاد ابروها بر زیبایی صورت، روش ها و تکنیک های مختلفی برای پوشاندن این قبیل نواقص در ابروها ارائه شده است. آکادمی بین المللی فی در لهستان برای اولین بار سوزن های خاصی را معرفی کرد که با آن رنگ های مخصوص به لایه های رویی پوست ابرو تزریق میشود. فیبروز ابرو به تکنیکی گفته میشود که در آن از سوزن های آکادمی فی استفاده شده و هاشورهای بسیار طبیعی و ظریف لا به لای تارهای مو ایجاد می شود. با توجه به اینکه هاشورها شباهت بسیار زیادی به تارهای طبیعی ابرو داشته و خراش های روی پوست در لایه های عمیق ایجاد 

 
فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

نمی شود، به همین دلیل ابروها با فیبروز جلوه فوق العاده زیبا و کاملا نچرال خواهند داشت.

شما چگونه ابروهای فیبروز شده را درمان می کنید؟
از کرم های ضد باکتری و مرطوب کننده های سبک در ناحیه درمان استفاده کنید. برای محافظت از ابروهای خود از پمادهای توصیه شده استفاده کنید. ممکن است لازم باشد 24 ساعت پس از میکرو، 3 تا 4 بار در روز آن را به طور مداوم اعمال کنید. تا زمانی که ابرو به طور کامل التیام نیافته است، از استفاده از محصولات آرایشی روی قسمت آسیب دیده خودداری کنید.

قیمت فیبروز ابرو

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

قیمت فیبروز ابرو با توجه به کیفیت رنگ، تعداد هاشورهای مورد نیاز برای رفع نواقص ابرو و همچنین تخصص اجرا کننده آن متفاوت است. همچنین لازم به ذکر است، سوزن های مورد استفاده در این تکنیک از نظر قیمت با هم تفاوت دارند و باعث ایجاد تغییر در قیمت نهایی کار می شود.
سالن زیبایی شبنم نظیف با استفاده از رنگ های باکیفیت و اصل و سوزن و دستگاه های ارائه شده توسط آکادمی بین المللی فی فیبروز ابرو برای صورت گرد، کشیده و غیره را با زیباترین فرم و حالت ارائه می دهد. جهتد کسب اطلاعات بیشتر می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش هاشور ابرو میتوانید:تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلدینگ

فیبروز اَبرو و میکروبلدینگ هر دو از تکنیک های بسیار کاربردی برای رفع نواقص ابرو با ایجاد خطوط و خراش های رنگی لا به لای تارهای مو ابرو می باشد. این دو روش در بسیاری از مواقع یکسان در نظر گرفته میشوند و دلیل آن شباهت زیاد در نحوه اجرای کار است. تنها تفاوتی که برای میکروبلدینگ ابرو و فیبروز ابرو می توان ارائه داد، نوع سوزن و دستگاه کار است. سوزن هایی که برای فیبروز استفاده میشوند، توسط آکادمی بین المللی فی لهستان ارائه شده و در نوع آنها تفاوت هایی با سوزن میکرو بلدینگ وجود دارد. به همین دلیل نباید این دو تکنیک و روش را یکسان در نظر گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو و هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

 
فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

مدت زمان ماندگاری هاشورها بارنگ و جلوه اولیه خود تا حد زیادی به نحوه اجرای آن بستگی دارد. اگر میکروبلیدینگ یا فیبروز با رنگ با کیفیت و با رعایت استانداردها انجام شود، حداقل 6 تا یک و حتی دو سال ممکن است ماندگاری داشته باشد. البته دقت داشته باشید که پوست های چرب رودتر از پوست نرمال و خشک رنگ را از بین میبرد و به همین دلیل ماندگاری فیبروز در آنها کمتر است. همچنین لازم به ذکر است، مراقبت هایی که از ابروها بعد از جلسه اول و ترمیم انجام میشود نیز می تواند تاثیر زیادی بر ماندگاری داشته باشد.

 

فیبروز ابرو چه عوارضی دارد؟

بدون شک هر تکنیک و روشی که با ایجاد خراش و تزریق رنگ به پوست همراه باشد، عوارضی را همراه دارد. از جمله عوارض فیبروز ابرو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • ایجاد التهاب پوست در قسمت خراش و هاشورها در پوست های حساس
 • تغییر رنگ هاشورها به گذشت زمان به دلیل استفاده از رنگ های بی کیفیت
 • عدم رعایت نکات بهداشتی در استفاده از سوزن های یکبار مصرف در برخی از سالن های زیبایی غیر مجاز

برای مطالعه بیشتر درمورد میکروبیلدینگ میتوانید:ترمیم فیبروز ابرو

بعد از انجام جلسه اول فیبروز با توجه به نوع پوست و همچنین مراقبت هایی که ابروها انجام میشود، ممکن است رنگ برخی از قسمت ها کم شده یا نواقصی در ابرو دیده شود. به همین دلیل در اغلب مواقع حدود یک ماه پس از جلسه اول لازم است برای ترمیم فیبروز ابرو با سالن زیبایی مراجعه کنید. در ترمیم نیز مانند جلسه اول هاشور در بخش های مورد نظر مجدد ایجاد و رنگ در آنها تزریق میشود. در اغلب مواقع تنها با یک مرتبه ترمیم مشکلات ابرو رفع شده و نیاز به جلسات بعدی نخواهد بود. مگر اینکه ابرو از قبل رنگ و تاتو داشته باشد که روند کار بسیار سخت خواهد شد.

 
فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

نحوه اجرای فیبروز ابرو

در اجرای فیبروز ابرو جزئیات زیادی وجود دارد که فرد حرفه ای در این زمینه پس از پشت سرگذاشتن دوره های آموزشی آکادمی فی به آنها مسلط میشود. به همین دلیل در آموزش ساده نمی توان به تمام نکات آن اشاره داشت. 

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات در نحوه اجرا و انتخاب رنگ و غیرهف روند کار به صورت زیر است:

 • سوزن مناسب بر اساس فرم صورت و حالت ابروها و نوع spine مورد نظر و رنگ آن انتخاب میشود.
 • هاشور زنی و ایجاد خراش از قسمت تاج ابرو انجام میشود.
 • هاشورهای قسمت تاج ابرو دو مرتبه باید رنگ دهی و ترمیم شوند.
 • با تکنیک های شوک رنگ ابروها رنگ میگیرند.
 • از مواد بی حس کننده برای کاهش درد در حین اجرای ادامه کار در این مرحله باید استفاده شود.
 • هاشورهای قسمت دم و آرک ابرو با خطوط پهن تر اجرا میشود.

با توجه به نوع پوست صورت و چرب یا خشک و نرمال بودن آن، پس از اولین مرتبه اجرای فیبروز، جلسات ترمیم در زمان مناسب مشخص می گردد.

توجه داشته باشید که برای دریافت نتیجه بهتر، 10 روز قبل از اجرای فیبروز به هیچ عنوان از رنگ ابرو نباید استفاده کنید. علاوه براین، پس از اجرای و ترمیم ابرو در این تکنیک، تا سه روز نباید استحمام کنید و آب با محل زخم ها برخورد داشته باشد. برای کمک به روند بهبود زخم ها حتما باید از پماد ویتامین A استریل چشم استفاده کنید.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش لیفت ابرو میتوانید:تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

از دیگر تکنیک های مورد استفاده برای زیبایی ابروها می توان به تاتو اشاره کرد. مهم ترین تفاوتی که بین فیبروز و تاتو وجود دارد در نحوه تزریق رنگ به پوست است. تاتو با دستگاه مخصوص رنگ را به صورت یکدست و کامل در بخشی از ابرو تزریق می کند. به همین دلیل هیچگونه فرم و خراش شبیه به تارهای مو در آن مشاهده نمی شود. این در حالیست که فیبروز دارای هاشورهایی شبیه به تار مو بوده و به همین دلیل بسیار طبیعی بنظر می رسد. از دیگر تفاوت های بین تاتو و فیبروز می توان به عمق محل تزریق رنگ در آنها اشاره کرد. در تاتو رنگ در لایه های عمیق تری از پوست تزریق شده و به همین دلیل پاک کردن آنها بسیار سخت و زمان بر است.  توجه داشته باشید که رنگ تاتو حتی پس از پاک کردن زیر پوست مشخص است، اما هاشورهای فیبروز را می توان به دلیل عمق کم خراش ها به آسانی پاک کرد.

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

بهترین فیبروز ابرو کدام است؟

علاوه بر تفاوت هایی که در رنگ جوهر به کار رفته در فیبروز ابرو وجود دارد، حالت و فرم هاشورها و جهت آنها نیز تفاوت هایی در این تکنیک بوجود می آورد. اگر به دنبال بهترین فیبروز ابرو هستید، لازم است بدانید که جهت هاشورها باید متناسب با فرم صورتتان تعیین گردد. به همین دلیل نمی توان همیشه یک فرم و نوع خاصی از هاشور را برای همه ابروها مناسب در نظر گرفت. انواع فیبروز ابرو که بیشترین طرفدار را دارند عبارتند از:

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com
 • هاشور SPINE3: در این مدل از هاشور زنی، جهت خطوط و خراش هایی که روی پوست ابرو ایجاد میشود همگی به سمت نقطه انتهایی یا دم ابرو است. در این روش ابتدا قسمت تاج و در جهت رویش ابروها خطوط باریک ایجاد شده و در ادامه تمام هاشورها باید به سمت دم گرایش پیدا کنند. این روش اصطلاحا تیغ ماهی نامیده میشود.
 • هاشور SPINE5: نوع SPINE 5 که به ابروهای آسیایی نیز معروف می باشد، نقطه کانونی نقطه میانی ابرو در نظر گرفته میشود. در این روش ابتدا در قسمت تاج هاشورهایی در جهت رویش ابرو و رو به بالا ایجاد و مابقی به سمت نقطه میانی ابرو جهت داده میشود. این فرم ابرو بیشتر برای افرادی مناسب است که فرم صورت و ابروهای آنها شبیه به مردم ژاپن و کره و تایوان و سایر کشورهای شرقی آسیا باشد.
 • هاشور SPINE6: از پرطرفدارترین و مناسب ترین گزینه ها برای فیبروز ابرو دخترانه ایرانی SPINE 6 می باشد. در این روش ابتدا از

قسمت تاج هاشورهایی به سمت قوس پایینی ابرو ایجاد و در ادامه به سمت دم گرایش پیدا می کنند.

فیبروز ابرو در بارداری

نکته بسیار مهمی که در هر یک از تکنیک های زیبایی ابرو که در آنها از رنگ و تزریق استفاده میشود، ممنوعیت آنها برای خانم های باردار است. در تمام طول دوران بارداری تا پس از زایمان خانم ها نباید برای زیبایی ابروها از فیبروز و سایر روش ها استفاده کنند. دقت داشته باشید که این قبیل رنگ ها همگی دارای فلزات خاصی هستند که پس از تزریق وارد خون میشوند و به همین دلیل می توانند سلامت جنین را دچار خطر کنند.

فیبروز ابرو روی تاتو

به دلیل تزریق رنگ در لایه های عمیقی از پوست ابرو در تاتو، ایجاد خراشیدگی در لایه های رویی برای فیبروز در این شرایط کار بسیار سختی خواهد بود. توجه داشته باشید که تاتو ابرو باعث میشود تعداد جلسات ترمیم بیشتر از حالت عادی شود و پنهان کردن رنگ های آن نیاز به تخصص بالایی دارد.

سوالات متداول فیبروز ابرو

آکادمی بین المللی فی در لهستان برای اولین بار سوزن های خاصی را معرفی کرد که با آن رنگ های مخصوص به لایه های رویی پوست ابرو تزریق میشود. فیبروز ابرو به تکنیکی گفته میشود که در آن از سوزن های آکادمی فی استفاده شده و هاشورهای بسیار طبیعی و ظریف لا به لای تارهای مو ایجاد می شود.

قیمت فیبروز با توجه به کیفیت رنگ، تعداد هاشورهای مورد نیاز برای رفع نواقص ابرو و همچنین تخصص اجرا کننده آن متفاوت است. همچنین لازم به ذکر است، سوزن های مورد استفاده در این تکنیک از نظر قیمت با هم تفاوت دارند و باعث ایجاد تغییر در قیمت نهایی کار می شود.

 تنها تفاوتی که برای میکروبلدینگ ابرو و فیبروز می توان ارائه داد، نوع سوزن و دستگاه کار است. سوزن هایی که برای فیبروز استفاده میشوند، توسط آکادمی بین المللی فی لهستان ارائه شده و در نوع آنها تفاوت هایی با سوزن میکرو بلدینگ وجود دارد. به همین دلیل نباید این دو تکنیک و روش را یکسان در نظر گرفت.