تاتو خط چشم از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای داشتن چشم هایی زیبا و خوش حالت بدون نیاز به آریش روزانه می باشد که اجری آن نیاز به تخصص بالایی دارد. در این روش با سوزن های مخصوص روی خط مژه رنگ به زیر پوست تزریق شده و به صورت دائمی خط چشم با رنگ دلخواه خواهید داشت. برای آشنایی با انواع تاتو خط چشم اروپایی، ساده و کوتاه، عوارض و مزایا و قیمت و مدت زمان ماندگاری و نحوه پاک کردن آن در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.   

آنچه خواهید خواند:

تاتو خط چشم چیست؟

به دلیل تاثیر بسیار زیاد چشم بر زیبایی چهره، اغلب خانم ها علاقه زیادی به استفاده از خط چشم هستند. خط چشم در حالت عادی با مداد و بر روی خط رویش مژه ها کشیده شده و اثر و ماندگاری آنها موقت است. به طوریکه با شستشوی صورت و با مواد شوینده و محلول های خاص براحتی پاک میشوند. تاتو خَط چشم همان طور که از نامش مشخص است، به تزریق رنگ زیر پوست قسمت رویش مژه ها گفته میشود. به دلیل اهمیت بسیار زیاد ظرافت خط چشم و حساس بودن پلک ها و فاصله کم آنها با چشم، سوزن های مورد استفاده در این روش ها بسیار نازک می باشند.

ماندگاری خط چشم تاتو شده چقدر است؟

اکثر خالکوبی های خط چشم بین 8 تا 18 ماه دوام خواهند داشت، اما رنگدانه ها در نهایت محو می شوند، بنابراین توصیه می شود پس از 12 ماه، “تاتو” را ترمیم کنید. هر پوستی رنگدانه را به طور متفاوتی نگه می‌دارد و موارد زیادی از جمله داروها، نوع پوست و سلامتی می‌تواند میزان محو شدن را تعیین کند.

تاتو خط چشم گربه ای

همان طور که از نام این مدل مشخص است، فرم و حالت چشم با این نوع تاتو شبیه به چشمان گربه خوش حالت و گیرا میشود. در تاتو خط چِشم گربه ای، قسمت بیرونی چشم خط کمی پهن و به انحنا به بیرون دنباله دار میشود. خط چشم های گربه ای بیشتر برای خانم هایی مناسب است که چشم های متوسط و درشت دارند. در مقابل برای چشم های ریز گزینه خوبی نخواهد بود و جلوه ایده آلی ندارد.

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

برای خواندن مطالب درمورد کاشت مژه میتوانید:

تاتو خط چشم قهوه ای

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

در میان رنگ های مختلفی که برای مژه و چشم وجود دارد، مشکی و قهوه ای بیشترین طرفدار را دارد. رنگ های مورد استفاده برای تاتو نیز اغلب مشکی می باشند که بر پایه سبز و آبی تولید میشوند. گروه دیگر قهوه ای می باشند که بیشتر برای افراد بور که مژه و ابرو کم رنگ دارند مناسب است. تاتو خطِ چشم قهوه ای برای چشم های رنگی ترکیب بسیار زیبایی را بوجود می آورد و البته اجرای آن نیاز به تخصص دارد. در غیر این صورت ممکن است رنگ تاتو ماندگاری بالایی نداشته باشد و خیلی زود رنگ آن روشن تر شود.

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

عوارض تاتو خط چشم

در تمام تکنیک های زیبایی که تزریق مواد در آنها وجود دارد، عوارض نیز مشاهده میشود و این مساله در تاتوی خط چشم نیز وجود دارد. 

لازم است بدانید که میزان عوارضی که بعد از تاتو ممکن است با آن روبرو شوید، ارتباط مستقیم با نحوه اجرا و شرایط بهداشتی سالن زیبایی دارد. از مهم ترین عوارض تاتو خط چشم می توان به گزینه های زیر اشاره کرد

  • استفاده از سوزن های بدون کیفیت می تواند خطر ابتلا به عفونت را در چشم به همراه داشته باشد.
  • سالن های زیبایی که از نظر استانداردهای بهداشتی در سطح ایده آلی قرار ندارند، امکان شیوع بیماری های خونی و عفونت را با انجام تاتو فراهم می کنند.
  • برخی از افرد به رنگ های تزریق شده در پوست پلک آلرژی دارند. به همین دلیل ممکن است بعد از تاتو پلک ها کمی ملتهب شود که البته به مرور اثر آن از بین میرود.
تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

آیا تاتو خط چشم دردناک است؟

خبر خوب: کرم بی‌حس‌کننده وجود دارد، بنابراین ضرری ندارد مگر اینکه خط چشم را دقیقاً در کنار کره چشم‌تان، به معنای واقعی کلمه روی لبه‌های چشمتان خالکوبی کنید.

خبر بد: هیچ راهی برای اجتناب از سوزن وجود ندارد.

پاک کردن تاتو خط چشم

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

به دلایل مختلف از قبیل خسته شدن از مدل خط چشم یا تغییر رنگ آن و همچنین اجرای نامناسب کار ممکن است به دنبال روش ایده آلی برای پاک کردن خط چشم باشید. تکنیک های مختلفی در این زمینه ارائه شده اند که از رایج ترین آنها می توان به استفاده از اسیدهای میوه ای، لیزر و اسکین ساز اشاره نمود. به دلیل تاثیر این تکنیک ها بر چشم باید همگی زیر نظر افراد متخصص و در محیط های استاندارد انجام شده و هیچ روش خانگی را امتحان نکنید.

تاتو خط چشم چقدر ماندگاری دارد؟

در حالت کلی تاتو خط چشم که با نام های دیگری از قبیل میکروپیگمنتیشن چشم نیز شناخته شده هستند، نوعی آرایش دائمی به شمار می رود. البته منظور از دائمی بودن در اینجا این است که با شستشو براحتی پاک نمیشود و ماندگاری آن بالاست. اگر از رنگ های مرغوب و با کیفیت استفاده شود و تاتو نیز حرفه ای اجرا شود، حدود 4 سال ماندگاری را از آن می توان انتظار داشت. در صورت تغییر رنگ در این بازه می توان نسبت به ترمیم آن اقدام نمود.

برای خواندن مطالب درمورد آرایش چشم اسموکی میتوانید:

تاتو خط چشم چند روزه خوب میشه؟

محل تزریق رنگ به دلیل خراش کوچکی که روی پوست پلک ایجاد میشود، بعد از اجرای کار کمی ملتهب خواهد شد. میزان التهاب آن تا حد زیادی به جنس پوست و شرایط جسمی فرد و همچنین نحوه اجرای آن بستگی دارد. علاوه براین، با توجه به اینکه مراقبت های بعد از تاتو را به درستی رعایت می کنید یا خیر، مدت زمان بهبود و خوب شدن تاتو خط چشم متغییر خواهد بود. در حالت کلی بازه زمانی بهبود تاتو حدود 3 تا 10 روز است. پس از کاهش و از بین رفتن التهابات روی پلک می توانید مطمئن شوید که آیا زخم تاتو خوب شده است یا خیر؟

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

قیمت تاتو خط چشم

به دلیل تفاوت هایی که در مدل تاتو خط چشم و همچنین کیفیت برند رنگ استفاده شده در آنها وجود دارد، قیمت های متفاوتی برای این روش ارائه میشود. علاوه براین، سالن های زیبایی با توجه به شرایط محیط و رعایت استانداردها و همچنین میزان تخصص تاتوکار نرخ و قیمت تاتو خط چشم را در رنج های مختلفی اعلام می کنند.

shabnamnazif.com

تاتو خط چشم اروپایی

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

در تمام روش ها و تکنیک هایی که در آرایش اروپایی به کار می رود، تمرکز اصلی بر روی حفظ طبیعی بودن چهره و حذف نواقص می باشد. به همین دلیل اغلب روش هایی اروپایی چهره فرد کاملا طبیعی و بدون نقص نمایش داده میشود. در تاتو خط چشم اروپایی نیز بیشتر تمرکز بر روی کوتاه و نازک بودن آن است. در کنار خط رویش مژه ها خط بسیار ظریف و نازک و بدون دنباله کشیده میشود. به همین دلیل در نگاه اول خط چشم روی پلک احساس نمیشود و تنها چیزی که جلب توجه می کند، زیبایی و خوش حالت بودن چشم ها است. این گروه از خط چشم ها برای افرادی مناسب است که چشمان ریز و کمی گود دارند.

تاتو خط چشم کوتاه

با توجه به اینکه ماندگاری تاتو خط چشم بسیار زیاد است و چندین سال روی پلک مشاهده میشوند، به همین دلیل بهتر است مدل های ساده و بدون دنباله را انتخاب کنید. تاتو خط چشم کوتاه یکی از پرطرفدارترین مدل ها می باشد و باعث میشود چشم هایتان زیبا و خوش حالت باشد و در محیط کار نیز با مشکل مواجه نمیشوید. علاوه براین، اغلب افراد از خط چشم های بدون دنباله و کوتاه به ندرت خسته میشوند و مدل آنها نیز قدیمی نخواهد شد. مهم این است که در حین کوتاه بودن خط چشم، حالت آن و تیرگی گوشه های چشم در پلک بالایی و پایینی بر اساس فرم صورت و چشم ها اجر شود.

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

تاتو خط چشم نازک

اگر به دنبال مدل های ساده و در عین حال زیبا هستید، تاتو خط چشم نازک می تواند گزینه ایده آلی باشد. این نوع از تاتو ممکن است کوتاه یا دنباله دار اجرا شوند و این مساله به فرم و حالت طبیعی چشم بستگی دارد. به دلیل نازک بودن خط چشم، این روش کاملا طبیعی جلوه می کند و برای محیط کار و دانشگاه و حتی مهمانی ها نیز گزینه بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود.

سوالات متداول تاتو خط چشم

از مهم ترین مزایای این روش می توان به ماندگاری بالای خط چشم اشاره نمود. دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از خانم هایی که زمان کافی برای آرایش روزانه را ندارند، تاتو را به خط چشم های موقت ترجیح می دهند.

آبی شدن تاتو خط چشم ارتباط مستقیم با کیفیت رنگ و برند آن دارد. برندهای معتبر به دلیل کیفیت بالای محصولاتشان ماندگاری بیشتری را برای رنگ طبیعی و سیاه تاتو خط چشم فراهم می کنند. این در حالیست که در رنگ های تقلبی خیلی زود رنگ مشکی آنها جذب پوست شده و آبی یا سبز آن روی چشم باقی می ماند. همچنین لازم به ذکر است، مراقبت های بعد از تاتو نیز تاثیر زیادی در این زمینه دارد.

  • استفاده از سوزن های بدون کیفیت می تواند خطر ابتلا به عفونت را در چشم به همراه داشته باشد.
  • سالن های زیبایی که از نظر استانداردهای بهداشتی در سطح ایده آلی قرار ندارند، امکان شیوع بیماری های خونی و عفونت را با انجام تاتو فراهم می کنند.
  • برخی از افرد به رنگ های تزریق شده در پوست پلک آلرژی دارند. به همین دلیل ممکن است بعد از تاتو پلک ها کمی ملتهب شود که البته به مرور اثر آن از بین میرود.