تاتو خط چشم از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای داشتن چشم هایی زیبا و خوش حالت بدون نیاز به آریش روزانه می باشد که اجری آن نیاز به تخصص بالایی دارد. در این روش با سوزن های مخصوص روی بن مژه رنگ به زیر پوست تزریق شده و به صورت دائمی خط چشم با رنگ دلخواه خواهید داشت. برای آشنایی با انواع تاتو خط چشم اروپایی، ساده و کوتاه، عوارض و مزایا و قیمت و مدت زمان ماندگاری و نحوه پاک کردن آن در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.   

آنچه خواهید خواند:

تاتو خط چشم چیست؟

به دلیل تاثیر بسیار زیاد چشم بر زیبایی چهره، اغلب خانم ها علاقه زیادی به استفاده از خط چشم دارند. خط چشم در حالت عادی با مداد و بر روی خط رویش مژه ها کشیده شده و اثر و ماندگاری آنها موقت است. به طوریکه با شستشوی صورت و با مواد شوینده و محلول های خاص براحتی پاک میشود. تاتو خَط چشم همان طور که از نامش مشخص است، به تزریق رنگ زیر پوست قسمت رویش مژه ها گفته میشود. به دلیل اهمیت بسیار زیاد ظرافت خط چشم و حساس بودن پلک ها و فاصله کم آنها با چشم، سوزن های مورد استفاده در این روش ها بسیار نازک می باشند.

ماندگاری خط چشم تاتو شده چقدر است؟

اکثر خالکوبی های خط چشم بین 8 تا 18 ماه دوام خواهند داشت، اما رنگدانه ها در نهایت محو می شوند، بنابراین توصیه می شود پس از 12 ماه، “تاتو” را ترمیم کنید. هر پوستی رنگدانه را به طور متفاوتی نگه می‌دارد و موارد زیادی از جمله داروها، نوع پوست و سلامتی می‌تواند میزان محو شدن را تعیین کند.

عوارض تاتو خط چشم

در تمام تکنیک های زیبایی که تزریق مواد در آنها وجود دارد، عوارضی نیز مشاهده میشود و این مساله در تاتوی خط چشم نیز وجود دارد. لازم است بدانید که میزان عوارضی که بعد از تاتو ممکن است با آن روبرو شوید، ارتباط مستقیم با نحوه اجرا و شرایط بهداشتی سالن زیبایی دارد. از مهم ترین عوارض تاتو خط چشم می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سوزن های بدون کیفیت می تواند خطر ابتلا به عفونت را در چشم به همراه داشته باشد.
 • سالن های زیبایی که از نظر استانداردهای بهداشتی در سطح ایده آلی قرار ندارند، امکان شیوع بیماری های خونی و عفونت را با انجام تاتو فراهم می کنند.
 • برخی از افرد به رنگ های تزریق شده در پوست پلک آلرژی دارند. به همین دلیل ممکن است بعد از تاتو پلک ها کمی ملتهب شود که البته به مرور اثر آن از بین میرود.
تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

انواع تاتو خط چشم

خط چشم هایی که با تزریق رنگ به پوست پلک انجام میشوند را می توان بر اساس پارامترهای متعددی دسته بندی کرد. به عنوان مثال، با توجه به فرم و حالت خط چشم می توان آنها را در گروه های زیر قرار داد:

برای مطالعه بیشتر درمورد کاشت مژه میتوانید:تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

تاتو خط چشم گربه ای

همان طور که از نام این مدل مشخص است، فرم و حالت چشم با این نوع تاتو شبیه به چشمان گربه خوش حالت و گیرا میشود. در تاتو خط چِشم گربه ای، قسمت بیرونی خط چشم کمی پهن و انحنای به سمت بیرون دنباله دار میشود. خط چشم های گربه ای بیشتر برای خانم هایی مناسب است که چشم های متوسط و درشت دارند. در مقابل برای چشم های ریز گزینه خوبی نخواهد بود و جلوه ایده آلی ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هاشور ابرو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

تاتو خط چشم قهوه ای

در میان رنگ های مختلفی که برای مژه و چشم وجود دارد، مشکی و قهوه ای بیشترین طرفدار را دارند. رنگ های مورد استفاده برای تاتو نیز اغلب مشکی می باشند که بر پایه سبز و آبی تولید میشوند. گروه دیگر قهوه ای می باشند که بیشتر برای افراد بور که مژه و ابرو کم رنگ دارند مناسب است. تاتو خطِ چشم قهوه ای برای چشم های رنگی ترکیب بسیار زیبایی را بوجود می آورد و البته اجرای آن نیاز به تخصص دارد. در غیر این صورت ممکن است رنگ تاتو ماندگاری بالایی نداشته باشد و خیلی زود رنگ آن روشن تر شود.

آیا تاتو خط چشم پاک می شود؟

تاتو خط چشم که یک خط چشم دائمی محسوب می شود یک روش عالی است برای کسانی که دوست دارند همیشه از چشمانی زیبا بهره مند باشند و نیاز به آرایش روزانه نداشته باشند. گاهی اوقات تاتو خط چشم حتی تا ۳ سال هم از بین نخواهد رفت. این خوب است تا زمانی که خط چشم شما بدون نقص و زیبا باشد، اما مواردی وجود دارد که از فرم خط چشم خود راضی نیستید و این ماندگاری باعث نفرت شما می شود و دوست دارید هرچه زودتر آن را پاک کنید.

اگر تاتو خط چشم شما نیاز به اصلاح برخی نقص ها که در طول سال ها ظاهر شده است دارد، به فکر روش های پاک کردن آن افتاده اید. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا تاتو خط چشم دائم پاک می شود؟ خبر خوب این است که حذف کامل تاتو خط چشم امکان پذیر است اما با این حال به زمان، صبر و مقدار کمی پول نیاز دارد. شما باید یک سری از درمان های حذف را انجام دهید که به تدریج رنگدانه های تاتو خط چشم را روشن می کنند و در نهایت آن قدر محو می شوند که نامرئی می شوند. می توانید کل خط چشم را پاک کنید یا می توانید قسمتی از آن که دچار نقص شده است را پاک کنید و مجدد خطوط اصلاحی را تاتو کنید. سه روش برای پاک کردن تاتو خط چشم وجود دارد که عبارتند از: حذف لیزر، حذف سالین، حذف گلیکولیک اسید. این درمان ها باید توسط تکنیسین های حرفه ای معتبر انجام می شود. هریک از این روش ها مستلزم نفوذپذیری پوست، البته به 

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

روش های مختلف است و هر کدام به چندین جلسه (۲ تا ۱۰ جلسه،‌ هر ۶ تا ۸ هفته) برای برداشتن موفقیت آمیز تاتو خط چشم نیاز دارید.

پاک کردن تاتو خط چشم

به دلایل مختلف از قبیل خسته شدن از مدل خط چشم یا تغییر رنگ آن و همچنین اجرای نامناسب کار ممکن است به دنبال روش ایده آلی برای پاک کردن خط چشم باشید. تکنیک های مختلفی در این زمینه ارائه شده اند که از رایج ترین آنها می توان به استفاده از اسیدهای میوه ای، لیزر و اسکین ساز اشاره نمود. به دلیل تاثیر این تکنیک ها بر چشم باید همگی زیر نظر افراد متخصص و در محیط های استاندارد انجام شده و هیچ روش خانگی را امتحان نکنید.

پاک کردن تاتو خط چشم با لیزر

لیزر قدیمی ترین روش پاک کردن تاتو است و می توان از آن برای پاک کردن آرایش دائمی نیز استفاده کرد. در این روش پرتو لیزر به پوست نفوذ می کند و رنگدانه های PMU را هدف قرار می دهد. از انرژی نور استفاده می کند تا مولکول های رنگدانه را به ذرات کوچکتری تبدیل کند که گلبول های سفید خون می توانند آن ها را با خود ببرند. با هر جلسه لیزر مولکول های رنگدانه بیشتری را تجزیه می کنند و منجر به محو شدن تدریجی می شود. برای جلوگیری از آسیب به پوست، این فرآیند باید به تدریج انجام شود. حذف تاتو خط چشم با لیزر بسیار کارآمد است و روی رنگدانه های سیاه و قهوه ای تیره که عموما برای خط چشم استفاده می شود بسیار عالی عمل می کند اما نیاز به صبر و زمان دارد. برای حذف کامل تاتو خط چشم به ۸ جلسه نیاز دارد. تعداد جلساتی که نیاز دارید بستگی به تراکم رنگدانه های پوست و فرمول رنگدانه و عمق تزریق آن دارد.

پاک کردن تاتو خط چشم سالین

حذف سالین تکنیکی است که عمدتا برای پاک کردن آرایش دائمی استفاده می شود و برای همه رنگدانه ها مناسب است. حذف سالین یک روش غیر لیزری است که رنگدانه ها را مستقیما از پوست خارج می کند. این کار با باز کردن پوست بالای رنگدانه ها با یک ابزاز سایه زن دستی و تزریق یک محلول نمکی (محلول استریل نمکی) به محل برش ها انجام می شود. نمک رنگدانه ها را خشک می کند و هنگامی که پوست شروع به بهبود می کند، زخم های ایجاد شده مقدار مشخصی رنگدانه را با خود می برد. پاک کردن تاتو خط چشم با سالین بسیار کارآمد است اما باز هم نیاز به زمان دارد. در این روش حدود ۲ تا ۶ جلسه نیاز دارد.

پاک کردن تاتو خط چشم با اسیدگلیکولیک

پاک کردن تاتو خط چشم با اسیدگلیکولیک روشی بسیار شبیه به برداشتن خط چشم دائمی سالین است، تنها تفاوت آن در محلول برداشتن رنگدانه است. حذف گلیکولیک یکی دیگر از روش های غیر لیزری است که رنگدانه ها را مستقیما از پوست خارج می کند. مجددا پوست بالای رنگدانه را با دستگاه یا ابزار سایه زن دستی خراش می دهد و محلول حذف بر اساس اسیدهای گلیکولیک و لاکتیک به داخل خراش ها تزریق می شود.
این فرمول معمولا حاوی مواد اضافی است که باعث تحریک سریع تر بهبودی می شود یا فواید دیگری به همراه دارد. این روش در واقع به طور بلقوه بهترین روش برای پاک کردن تاتو خط چشم است. مانند روش سالین به ۲ تا ۶ جلسه نیاز دارد. برخی از متخصصان که تکنیک های متعددی را برای حذف ارائه می کنند ادعا می کنند که این روش نسبت به روش سالین روی پوست ملایم تر عمل می کند.

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

تاتو خط چشم اروپایی

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

در تمام روش ها و تکنیک هایی که در آرایش عروس اروپایی به کار می رود، تمرکز اصلی بر روی حفظ طبیعی بودن چهره و حذف نواقص می باشد. به همین دلیل اغلب در روش های اروپایی چهره فرد کاملا طبیعی و بدون نقص نمایش داده میشود. در تاتو خط چشم اروپایی نیز بیشتر تمرکز بر روی کوتاه و نازک بودن خط چشم است. در کنار خط رویش مژه ها خط بسیار ظریف و نازک و بدون دنباله کشیده میشود. به همین دلیل در نگاه اول خط چشم روی پلک احساس نمیشود و تنها چیزی که جلب توجه می کند، زیبایی و خوش حالت بودن چشم ها است. این گروه از خط چشم ها برای افرادی مناسب است که چشمان ریز و کمی گود دارند.

تاتو خط چشم چقدر ماندگاری دارد؟

در حالت کلی تاتو خط چشم که با نام های دیگری از قبیل میکروپیگمنتیشن چشم نیز شناخته شده هستند، نوعی آرایش دائمی به شمار می رود. البته منظور از دائمی بودن در اینجا این است که با شستشو براحتی پاک نمیشود و ماندگاری آن بالاست. اگر از رنگ های مرغوب و با کیفیت استفاده شود و تاتو نیز حرفه ای اجرا شود، حدود 4 سال ماندگاری را از آن می توان انتظار داشت. در صورت تغییر رنگ در این بازه می توان نسبت به ترمیم آن اقدام نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

آیا تاتو خط چشم دردناک است؟

خبر خوب: کرم بی‌حس‌کننده وجود دارد، بنابراین ضرری ندارد مگر اینکه خط چشم را دقیقاً در کنار کره چشم‌تان، به معنای واقعی کلمه روی لبه‌های چشمتان خالکوبی کنید.

خبر بد: هیچ راهی برای اجتناب از سوزن وجود ندارد.

تاتو خط چشم چند روزه خوب میشه؟

محل تزریق رنگ به دلیل خراش کوچکی که روی پوست پلک ایجاد میشود، بعد از اجرای کار کمی ملتهب خواهد شد. میزان التهاب آن تا حد زیادی به جنس پوست و شرایط جسمی فرد و همچنین نحوه اجرای آن بستگی دارد. علاوه براین، با توجه به اینکه مراقبت های بعد از تاتو را به درستی رعایت می کنید یا خیر، مدت زمان بهبود و خوب شدن تاتو خط چشم متغییر خواهد بود. در حالت کلی بازه زمانی بهبود تاتو حدود 3 تا 10 روز است. پس از کاهش و از بین رفتن التهابات روی پلک می توانید مطمئن شوید که آیا زخم تاتو خوب شده است یا خیر؟

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

قیمت تاتو خط چشم

به دلیل تفاوت هایی که در مدل تاتو خط چشم و همچنین کیفیت برند رنگ استفاده شده در آنها وجود دارد، قیمت های متفاوتی برای این روش ارائه میشود. علاوه براین، سالن های زیبایی با توجه به شرایط محیط و رعایت استانداردها و همچنین میزان تخصص تاتوکار نرخ و قیمت تاتو خط چشم را در رنج های مختلفی اعلام می کنند.

برای مطالعه بیشتر درمورد آرایش چشم اسموکی میتوانید:تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

علت آبی شدن خط چشم

یکی از بزرگترین نگرانی هایی که اغلب خانم ها قبل از تاتو خط چشم دارند، آبی شدن آن می باشد که جلوه خوبی ندارد. لازم است بدانید که آبی شدن تاتو خط چشم ارتباط مستقیم با کیفیت رنگ و برند آن دارد. برندهای معتبر به دلیل کیفیت بالای محصولاتشان ماندگاری بیشتری را برای رنگ طبیعی و سیاه تاتو خط چشم فراهم می کنند. این در حالیست که در رنگ های تقلبی خیلی زود رنگ مشکی آنها جذب پوست شده و آبی یا سبز آن روی چشم باقی می ماند. همچنین لازم به ذکر است، مراقبت های بعد از تاتو نیز تاثیر زیادی در این زمینه دارد.

تاتو خط چشم نازک

اگر به دنبال مدل های ساده و در عین حال زیبا هستید، تاتو خط چشم نازک می تواند گزینه ایده آلی باشد. این نوع از تاتو ممکن است کوتاه یا دنباله دار اجرا شوند و این مساله به فرم و حالت طبیعی چشم بستگی دارد. به دلیل نازک بودن خط چشم، این روش کاملا طبیعی جلوه می کند و برای محیط کار و دانشگاه و حتی مهمانی ها نیز گزینه بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود.

تاتو خط چشم کوتاه

با توجه به اینکه ماندگاری تاتو خط چشم بسیار زیاد است و چندین سال روی پلک مشاهده میشوند، به همین دلیل بهتر است مدل های ساده و بدون دنباله را انتخاب کنید. تاتو خط چشم کوتاه یکی از پرطرفدارترین مدل ها می باشد و باعث میشود چشم هایتان زیبا و خوش حالت باشد و در محیط کار نیز با مشکل مواجه نمیشوید. علاوه براین، اغلب افراد از خط چشم های بدون دنباله و کوتاه به ندرت خسته میشوند و مدل آنها نیز قدیمی نخواهد شد. مهم این است که در حین کوتاه بودن خط چشم، حالت آن و تیرگی گوشه های چشم در پلک بالایی و پایینی بر اساس فرم صورت و چشم ها اجر شود.

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

مراقبت های بعد از تاتو خط چشم

تاتو خط چشم-shabnamnazif.com

مدت زمان ماندگاری و همچنین زمان خوب شدن تاتو خط چشم تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. به منظور جلوگیری از عفونت، ایجاد التهاب شدید و همچنین رنگ پریدگی خط چشم لازم است مراقبت های زیر را انجام دهید:

 • تا سه روز بعد از تاتو نباید محل زخم ها با آب برخورد داشته باشد. به همین دلیل در این بازه زمانی شستشوی صورت ممنوع است.
 • استحمام و قرار گرفتن در محیط های گرم با بخار آب زیاد تا یک هفته بعد از تاتو ممنوع است.
 • کلر موجود در آب استخر و بخار سونا دو عامل تاثیرگذار در از بین رفتن رنگ دانه های تاتو می باشند. به همین دلیل حداقل تا بعد از بهبود کامل زخم ها نباید از استخر و سونا استفاده کنید.
 • تا سه روز بعد از تاتو خط چشم بهتر است روی زخم را پماد استریل چشمی ویتامین A بمالید.
 • کمپرس آب سرد تا 24 ساعت بعد از تاتو می تواند تاثیر بسیار خوبی بر کاهش التهابات و بهبود روند خوب شدن زخم ها ایجاد کند.
 • قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی، خوابیدن روی صورت، خاراندن و تماس دست و حوله و غیره با چشم ها تا بهبود زخم ممنوع است.

آموزش تاتو خط چشم

روش های تاتو و هر آنچه که با تزریق رنگ سر و کار دارد، اجرای سختی داشته و رعایت جزئیات در آنها اهمیت بالایی دارند. به همین دلیل آموزش تاتو خط چشم نیز باید در مراکز پیشرفته و زیر نظر اساتید حرفه ای انجام شود. دقت داشته باشید که کشیدن سوزن روی پلک نیاز به تمرکز بالایی دارد و با پشت سرگذاشتن دوره های مختلف می توان به سطح مطلوبی برای اجرای این روش دست پیدا کرد. لذا پیشنهاد می کنیم به هیچ یک از روش های ارائه شده در اینترنت اکتفا نکنید و حتما در دوره های حرفه ای و معتبر شرکت کنید.

تاتو خط چشم حرفه ای با ماندگاری بالا

سالن زیبایی شبنم نظیف با رعایت تمام استانداردهای بهداشتی و فراهم کردن محیطی کاملا سالم و عاری از آلودگی، انواع مدل های تاتو خط چشم را با ماندگاری بالا انجام می دهد. این مجموعه از تخصص و مهارت افراد حرفه ای در این حوزه استفاده نموده و بهترین ها را برای زیباتر شدن چهره شما ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مراجعه می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

سوالات متداول تاتو خط چشم

از مهم ترین مزایای این روش می توان به ماندگاری بالای خط چشم اشاره نمود. دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از خانم هایی که زمان کافی برای آرایش روزانه را ندارند، تاتو را به خط چشم های موقت ترجیح می دهند.

آبی شدن تاتو خط چشم ارتباط مستقیم با کیفیت رنگ و برند آن دارد. برندهای معتبر به دلیل کیفیت بالای محصولاتشان ماندگاری بیشتری را برای رنگ طبیعی و سیاه تاتو خط چشم فراهم می کنند. این در حالیست که در رنگ های تقلبی خیلی زود رنگ مشکی آنها جذب پوست شده و آبی یا سبز آن روی چشم باقی می ماند. همچنین لازم به ذکر است، مراقبت های بعد از تاتو نیز تاثیر زیادی در این زمینه دارد.

 • استفاده از سوزن های بدون کیفیت می تواند خطر ابتلا به عفونت را در چشم به همراه داشته باشد.
 • سالن های زیبایی که از نظر استانداردهای بهداشتی در سطح ایده آلی قرار ندارند، امکان شیوع بیماری های خونی و عفونت را با انجام تاتو فراهم می کنند.
 • برخی از افرد به رنگ های تزریق شده در پوست پلک آلرژی دارند. به همین دلیل ممکن است بعد از تاتو پلک ها کمی ملتهب شود که البته به مرور اثر آن از بین میرود.