کراتین مو یا کراتینه کردن مو یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای داشتن موهای لخت و صاف و براق می باشد که تا حد زیاد موهای وز و مجعد را بهبود می بخشد. در این روش هدف تامین کراتین مورد نیاز برای لختی و لطافات مو می باشد که با مواد شیمیایی و طبیعی انجام میشود. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه به هر آنچه که باید درباره کراتین مو آمریکاریی و برزیلی، عوارض، حساسایت ها، مراقبت های قبل و بعد از انجام این کار و همچنین قیمت و نحوه اجرای آن اشاره خواهد داشت.

آنچه خواهید خواند:

کراتین مو چیست؟

کراتین مو-shabnamnazif.com

مو برای رشد و زیبایی و حفظ لطافت و نرمی به مواد و ویتامین های متعددی نیاز دارد که از مهم ترین آنها، کراتین است. کراتین یکی از مهم ترین پروتئین های مورد نیاز برای مو می باشد که تاثیر مستقیم بر لخت و صاف بودن آنها دارد. استفاده از مواد شیمیایی مختلف در رنگ کردن موها، اتو کردن و حرارت دهی مستقیم با سشوار و غیره به مرور باعث میشود کراتین مو از بین رفته و تغییر حالت دهد. اگر توجه کرده باشید، اغلب افراد بعد از رنگ کردن مو از وز و مجعد شدن موهای خود ناراضی هستند. کراتین مو به فرآیندی گفته میشود که در آن مواد کراتین روی موها قرار میگیرد تا بخش های آسیب دیده را ترمیم کند. در واقع مواد کراتین روی سطح مو قرار گرفته و باعث ترمیم کوتیکول ها میشوند. تا زمانی که شما از مواد شیمیایی و رنگ ها روی موهای خود استفاده نکرده اید و موهای شما حالت طبیعی دارند پروتئین در موهای شما قرار دارد.

 با ترمیم کوتیکول به صورت موقت فر و وز و مجعد بودن موها از بین رفته و کاملا صاف و نرم و لخت خواهند شد. با توجه به اینکه این مواد تاثیر موقت روی مو دارند، به همین دلیل نمی توان با این تکنیک برای همیشه فرم و حالت مو را تغییر داد و پس از چندین ماه و با رشد مو باید قسمت ریشه مو دوباره کراتین شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو و آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

عوارض کراتینه مو

اصلی ترین عوارضی که برای کراتینه کردن مو وجود دارد، تاثیر فرمالدهید موجود در برخی از این مواد بر سیستم تنفسی و خون می باشد.  علاوه بر این ممنوعیت برای خانم های باردار و برخی واکنش های آلرژیک از جمله مشکلات نه چندان مهم کراتینه کردن مو به شمار می روند. برای درمان موهای آسیب دیده و بهبود ظاهر آن ها استفاده از خدمات مو از جمله کراتینه می تواند ایده ای مناسب باشد. اگر به دنبال ایجاد ظاهری نرم و درخشان و همچنین درمان آسیب دیدگی موهای خود هستید، توصیه ما به شما استفاده از این روش است. بسیاری از افراد امروزه با استفاده از کراتین درمانی  مشکلات موهای خود را برطرف میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش کراتینه مو و آموزش شینیون با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

کراتین مو-shabnamnazif.com

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کراتینه مو میتوانید:


کراتین مو-shabnamnazif.com

از نظر علم پزشکی فرمالدهید سرطان زا می باشد و اطلاع از این موضوع قبل از هرگونه اقدام برای صاف و لخت کردن موها ضروری است.  از دیگر عوارض این روش می توان به خطراتی اشاره کرد که برای خانم های باردار دارد. مواد شیمیایی مورد استفاده در مواد کراتینه در حین اتو زدن مو در فضای اطراف پراکنده میشوند. به همین دلیل خانم های باردار نباید در چنین محیطی حضور داشته باشند، در غیر این صورت از طریق تنفس مواد وارد بدن آنها شده و برای جنین مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. توجه داشته باشید که این مواد برای افراد حاضر در سالن های زیبایی و آرایشگران نیز مضر می باشند. به همین دلیل لازم است حتما از دستکش و ماسک استفاده شود.

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما خوب است؟

کراتین سلول‌هایی را که روی هم قرار می‌گیرند و رشته‌های مو را تشکیل می‌دهند صاف می‌کند، که به معنی موهای قابل کنترل‌تر و وز شدن کمتر است. این باعث می شود موهایی که با وز کمی خشک می شوند ظاهری براق و سالم پیدا کنند. کراتین همچنین می‌تواند با چسباندن موقت موها به هم، دو شاخه شده را کاهش دهد.

بهترین مارک کراتینه مو

برندهای شناخته شده متعددی در دنیا مواد کراتینه را برای زیبایی موها تولید می کنند. از بهترین برندها و مارک های کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کراتین مو برزیلی

برزیلی های اصیل موهای بسیار وز و مجعدی دارند و به همین دلیل بهترین مواد را برای لخت و صاف شدن موهای خود تولید می کنند. از جمله مارک های شناخته شده برزیلی در این زمینه می توان به کراپلکس یا خاویار تراپی اشاره کرد. ریو، گلوبال، کادیو از دیگر مارک های شناخته شده در زمینه تولید کراتین مو برزیلی به شمار می روند.

کراتین مو-shabnamnazif.com

کراتین مو آمریکایی

کراتین مو-shabnamnazif.com

یکی دیگر از مواد بسیار باکیفیت برای لخت و نرم شدن موها توسط کشور آمریکا تولید میشود. برندهای شناخته شده و معروفی در این زمینه فعالیت داشته و البته قیمت محصولات آنها گران است. به عنوان مثال، juvexin ، gk best، کراتین نانو گلوبال از جمله گزینه های پرطرفداری هستند که می توانند تا حد زیادی سلامتی و زیبایی را به موهایتان هدیه دهند.

قیمت کراتین مو

با توجه به اینکه قیمت کراتین مو به مقدار مواد استفاده شده در حین کار بستگی دارد، لذا نمی توان نرخ ثابتی را برای آن ارائه داد. موهای بلند و پرپشت و وز بدون شک به مایع کراتین بیشتری نسبت به موهای کوتاه و کم پشت و لخت احتیاج دارند. علاوه براین، برند و مارک تولید کننده این مواد نیز می توانند به شدت در قیمت نهایی کار موثر باشند. به دلیل وارداتی بودن مواد کراتین نوسانات نرخ ارز می تواند قیمت های آنها را تغییر دهد و به همین دلیل در طول سال قیمت ها متغیر خواهند بود.

برای خواندن مطالب درمورد آموزش رنگ مو میتوانید:کراتین به مو آسیب میزند؟

از دیگر سوالات بسیار رایجی که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند این است که آیا، کراتین به مو آسیب میزند؟ با توجه به اینکه در این تکنیک از مواد مصنوعی حاوی فرمالدهید استفاده میشود، به همین دلیل ممکن است خطر ابتلا به سرطان را  افزایش دهد. علاوه براین، برخی از موهای حساس ممکن است در برابر تماس با این مواد دچار ریزش شوند. البته میزان آسیبی که به مو در حین کراتینه وارد میشود، به نحوه اجرای کار و کیفیت مواد استفاده شده بستگی دارد.

کراتین مو-shabnamnazif.com

مزایای استفاده از کراتینه مو

به طور قطع هیچ خانمی دوست ندارد موهای وز و مجعد داشته باشد. چرا که شانه کردن این نوع مو به سختی امکان پذیر است. همه خانم ها به دنبال روش ‌های درمانی برای رهایی از این مشکل می گردند. با این حال استفاده از کراتینه مو به بهترین شکل می‌ تواند موجب رفع نیازهای شما در این زمینه شود. بررسی مزایا نشان می دهد که به راحتی می توانید از این روش جهت رفع مشکلات خشکی و وزی موهای خود استفاده نمایید. ما در مجموعه شبنم نظیف به شما این اطمینان را می دهیم که به بهترین شکل موهای شما را کراتینه نماییم.

 • مناسب برای انواع مو

یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای این روش عدم محدودیت و قابلیت استفاده برای انواع مو خواهد بود. فرقی نمی کند که شما دارای موهای فر یا مجعد باشید و یا موهایتان صاف باشد. در هر حالت می توانید از کراتینه مو استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

 • بدون آسیب برای مو

صاف کردن مو با استفاده از روش ‌های سنتی مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آورد. با این حال استفاده از کراتین هیچ گونه آسیبی به موی شما وارد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که پس از کراتینه کردن موهای خود باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

 • حالت دهی آسان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کراتینه کردن مو حالت دهی مو پس از کراتینه خواهد بود. شما با کراتینه مو می توانید به راحتی و بدون استفاده از حرارت وسیله هایی مانند اتو مو، موهای خود را حالت دهید. این ویژگی موجب می شود که آسیب کمتری به موهای شما در برابر مواد شیمیایی وارد شود.

 • مراقبت های کمتر

استفاده از کراتینه نسبت به سایر روش ها نیاز به مراقبت های بسیار کمتری خواهد داشت. برای اینکه شما بتوانید مدت زمان بیشتری از کراتینه موهای خود بهره مند شوید و موهای شما دوام بیشتری بیاورند، نیاز به استفاده از محصولات خاصی نخواهید داشت.

 • بهبود کیفیت ساختار مو

با کراتینه کردن مو شما می توانید حفره های ساقه مو را به بهترین شکل پر نمایید. این عمل موجب می شود که موهای شما دارای ساختاری نرم تر و براق تر شده و درصد وز شدن موهای شما کاهش یابد.

 • بدون عوارض جانبی

تاکنون هیچ نوع عارضه ای برای استفاده از روش کراتینه مو اثبات نشده است. شما می توانید با خیال آسوده موهای خود را کراتین کنید.

 • شانه کردن راحت تر مو

پس از کراتینه کردن شما به راحتی می توانید موهای خود را شانه کنید. علاوه بر این حالت دهی موهای شما پس از کراتینه مو به راحتی امکان پذیر است. شما پس از کراتینه کردن موها تا مدت زیادی نیاز به استفاده از محصولات نرم کننده  نخواهید داشت.

 • تقویت مو

برای کراتینه کردن موها از موادی استفاده می شود که می توانند ویتامین های مورد نیاز مو را تامین کند. این عمل علاوه بر از بین رفتن وز مو، موجب نرم تر و صاف تر شدن موهای شما می شود. علاوه بر این با تقویت ساقه مو می توانید موهای جذاب تر و سالم تر داشته باشید.

مراقبت های بعد از کراتینه مو

کراتین مو-shabnamnazif.com

یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از خانم ها و آقایان کراتینه مو را به استفاده از ماسک و شامپوهای مختلف ترجیح می دهند، سرعت تاثیر بسیار بالا و ماندگاری بیشتر آنها است. با توجه به نوع مواد استفاده شده و همچنین نحوه اجرای کار و رعایت اصول و استانداردها، حدود 3 تا 6 ماه لختی و نرمی موها ماندگار هستند. مراقبت های بعد از کراتین مو اهمیت زیادی در افزایش مدت زمان ماندگاری اثر آنها دارد. برای مراقبت از مو بعد از لخت و نرم شدن موها با این تکنیک لازم است موارد زیر را رعایت کنید:

 • شستشوی موها با شامپوهای حاوی سولفات به شدت به موها آسیب وارد می کند.
 • تا حد امکان در هفته دو تا سه مرتبه موها را بشویید. شستشوی مداوم اثر مواد کراتین را کاهش می دهد.
 • برای تقویت موها از ماسک های مخصوص و طبیعی استفده کنید.
 • بلافاصله پس از کراتینه کردن موها، تا 72 ساعت نباید موها خیس شوند.
 • تا حد امکان از اتوی مو برای موهای کراتینه شده استفاده نکنید.
 • قبل از ورود به استخر برای جلوگیری از آسیب کلر به کراتین مو، حتما از نرم کننده های مخصوص و بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید. مواد نرم کننده مانع از آسیب کلر به کراتین مو میشود.

کراتینه مو به شکل تخصصی

روشی که بسیاری از خانم ها امروزه با آگاهی از آن و جهت رفع موهای مجعد و وز و نرم کردن آن ها اقدام  به استفاده از آن می نمایند. نتایج فوق العاده ای که با کراتین مو به دست می آورید به گونه ‌ای است که شما در مدت زمان طولانی می توانید اثرات آن را مشاهده نمایید. برای کراتین درمانی روش های مختلفی وجود دارد. آرایشگر متخصص باید بتواند متناسب با نیاز موهای شما و با توجه به فرم آن ها به استفاده از کراتین درمانی روی آورد.

آیا کراتین باعث ریزش مو می شود؟

ریزش مو در بین زنانی که از کراتینه درمانی استفاده می کنند رایج است. این فرآیند به خودی خود به فولیکول مو آسیب وارد می کند و آن را ضعیف می کند. این باعث می‌شود موهایتان راحت‌تر ریزش کنند، بنابراین ممکن است حتی زمانی که دستتان را روی موهایتان می‌کشید، متوجه ریزش تارهای بیشتری شوید.

کراتین مو از چی درست میشه؟

همان طور که اشاره شد، کراتین یک پروتئین طبیعی در مو می باشد که می توان به شیوه های مختلف آن را بهبود بخشید. به عنوان مثال برخی از ماسک های طبیعی حاوی کراتین بوده و به مرور موها را بدون عوارض جانبی بسیار خوش حالت و لخت و نرم می کنند. هر چند که این روش ها و ماسک های طبیعی قدرت صاف کردن مویشان به اندازه کراتینه نیست! مواد کراتیه که در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها استفاده میشود کاملا شیمیایی هستند. در این مواد از فرمالدهید استفاده میشود که یک ماده بسیار سرطان زا و خطرناک است. در ماسک های طبیعی برای تهیه کراتین می توانید از ترکیب تخم مرغ و موز استفاده کنید. علاوه بر این، ترکیب آووکادو و سس مایونز و همچنین ماسک تخم مرغ و عسل و روغن بادام نیز می توانند تا حد مطلوبی کراتین مورد نیاز برای سلامتی مو را تامین کنند. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، هیچ یک از این ماسک ها قدرت نرم و لخت کردن مو را به اندازه مواد شیمیایی کراتینه مو ندارند. اما استفاده از آنها به صورت مداوم می تواند تاثیر زیادی بر سلامت مو و حفظ زیبایی آن داشته باشد.  

کراتین مو-shabnamnazif.com

شامپو کراتینه چیست؟

علاوه بر روش هایی که در سالن های زیبایی برای لخت و نرم شدن موها اجرا میشود، بعضی از شامپوهای تولید شده توسط برندهای معروف نیز می توانند در این زمینه موثر عمل کنند. نحوه استفاده از این شامپوها مانند سایر مواد شوینده می باشد و به مرور می تواند تا حد مطلوبی کراتین مورد نیاز برای موها را تامین کند. در بسیاری از این شامپوها به جای مواد شیمیایی بیشتر از مواد طبیعی و روغن های مختلف استفاده شده و به همین دلیل تاثیر آن با سرعت کمتری مشاهده می شود. شامپو کراتینه مو لروکس مدل Aloevera، لامینین، آردن سری هرباسنس، مورانو مدل Aloe Vera، دیترون مدل Keratin و سولکس مدل کراتینه از جمله شامپوهای شناخته شده و معروف در این زمینه می باشند.

حساسیت به کراتین مو

مانند سایر تکنیک های زیبایی، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی احتمال حساسیت و آلرژی در افراد وجود دارد. از مهم ترین موارد حساسیت به کراتین مو می توان به آبریزش بینی و سوزش چشم اشاره نمود. توجه داشته باشید که بوی زننده ای که در مرحله اتوکشی موها در حین کراتینه کردن به مشام می رسد، برای افرادی که آلرژی دارند خطرناک است. چون این بو منجر به سوزش گلو و چشم و بینی خواهد شد.

کراتینه مو با بالاترین کیفیت

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، کیفیت و ماندگاری و همچنین میزان عوارض کراتین مو تا حد زیادی به نحوه اجرای آنها بستگی دارد. سالن شبنم نظیف با بررسی دقیق جنس و نوع موها و شرایط جسمی و همچنین حساسیت و آلرژی های افراد، با بهترین مارک ها خدمات کراتین مو را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان سالن زیبایی شبنم نظیف تماس بگیرید.

سوالات متداول کراتین مو

کراتین یکی از مهم ترین پروتئین های مورد نیاز برای مو می باشد که تاثیر مستقیم بر لخت و صاف بودن آنها دارد.

هدف تامین کراتین مورد نیاز برای لختی و لطافات مو می باشد که با مواد شیمیایی و طبیعی انجام میشود.