آموزش کراتینه مو که در دوره های فنی حرفه ای و پیشرفته در آکادمی های مختلف برگزار میشود، دارای جزئیات متعددی است. چون استفاده از مواد شیمیایی برای مو اگر بر اساس استانداردها صورت نگیرد می توان آسیب جدی به بدن و موها وارد کند. علیرغم نکات زیادی که در دوره های آموزش کراتین مو ارائه میشود، برخی از خانم ها ترجیح می دهند این عمل را در خانه انجام دهند. به همین دلیل در ادامه مراحل کراتین مو را به صورت گام به گام و از صفر تا صد با مواد برزیلی و روش های بدون قرنطینه و غیره را ارائه خواهیم داد. با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

قیمت آموزش کراتینه مو

مانند سایر دوره های آموزشی، قیمت آموزش کراتینه مو با توجه به مدرک قابل ارائه، تجهیزات و تکنیک ها و میزان تخصص اساتید آن متفاوت است. علاوه براین، نرخ هایی که برای آموزش کراتین مو و آموزش رنگ مو در تهران اعلام میشود با شهرستان ها متفاوت و بیشتر است. سالن زیبایی شبنم نظیف دوره های تخصصی آموزش کراتین مو با تکنیک های مختلف را زیر نظر اساتید حرفه ای با مدارک بین المللی برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

آیا می توان کراتینه درمانی را در خانه انجام داد؟

بله، شما می توانید یک نسخه خانگی از درمان کراتینه را انجام دهید، فقط ممکن است به اندازه آن نسخه های حرفه ای و با کیفیت سالنی قوی نباشد.

آموزش صفر تا صد کراتینه مو

کراتین یکی از مهم ترین مواد و ترکیبات موجود در موی طبیعی می باشد که از وز شدن مو تا حد زیادی جلوگیری می کند. به طوریکه با کاهش کراتین و آمینو اسیدها به مرور موها لختی و لطافت خود را از دست داده و زبر و وز میشوند. کراتینه کردن مو به تکنیکی گفته میشود که در آن از مواد مخصوص استفاده شده و کمبود کراتین را در موهایتان جبران می کند. مراحل انجام این تکنیک شامل موارد زیر می باشد:

برای خواندن مطالب درمورد مزایای استفاده از کراتینه مو میتوانید:

آماده کردن ابزارها؛ اولین مرحله آموزش کراتینه مو

تفاوتی ندارد که در دوره های آموزش کراتینه مو تخصصی شرکت کنید یا بخواهید در منزل این کار را انجام دهید، در هر صورت ابتدا باید ابزارها و مواد مورد نیاز را تهیه کنید که عبارتند از:

آموزش کراتین مو-shabnamnazif.com
 • شامپوی ضد پسماند و مخصوص قبل کراتین مو
 • مواد کراتینه مناسب و معتبر
 • اتو مو
 • شانه و برس با دانه های درشت و پلاستیکی
 • دستگاه نانو استیم یا مارکومیست برای هیدروژن رسانی به موها
 • سشوار مو
 • دستکش مخصوص 
 • ماسک مخصوص

البته لازم به ذکر است که در سالن های زیبایی از تجهیزات دیگری از قبیل دستگاه رطوبت سنج مو نیز استفاده میشود تا روند کار کاملا استاندارد پیش برود. علاوه براین، دقت داشته باشید که اتو مو باید قادر به افزایش دما تا 270 درجه سانتی گراد باشد.

شامپو و ماسک برای بعد از کراتینه

یکی از موارد بسیار ضروری برای افزایش ماندگاری کراتین استفاده از شامپو‌ها و ماسک‌های فاقد سولفات             (free Sulfate) است. زیرا سرب موجود در شامپو باعث از بین رفتن مواد کراتین استفاده شده روی مو شده و مو دوباره وز و فر میشود.  

shabnamnazif.com

آموزش شستشوی مو قبل از کراتینه

یکی از مهم ترین گام ها که باید به آن توجه ویژه داشت، آماده سازی موها می باشد. تمام لایه های چربی روی مو به کمک شامپوی مخصوص کراتینه باید از بین برود. از این شامپو دو تا سه مرتبه باید استفاده کنید تا تمام مواد جانبی از روی موهایتان از بین بروند. به جای شامپو کراتین می توانید از شامپو بچه نیز استفاده کنید.

چگونه کراتینه درمانی حرفه ای انجام می دهید؟
این فرآیند شامل شستن موهایتان می شود، سپس از یک آرایشگر می خواهید این درمان را روی موهای خیس بمالید، جایی که حدود 30 دقیقه بماند. برخی از آرایشگران ترجیح می دهند ابتدا موها را با سشوار خشک کنند و این درمان را روی موهای خشک اعمال کنند. سپس موها را در قسمت‌های کوچک اتو می‌کنند تا روی درمان مهر و موم شوند.

آموزش کراتینه مو بدون قرنطینه

با توجه به نوع مواد کراتینی که استفاده می کنید روش کار ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از مواد کراتینه برزیلی می باشند و در دستور العمل آنها قید شده است که نیاز به قرنطینه ندارند. در واقع روند کار در این تکنیک به صورت بالا می باشد، اما تفاوت های جزئی در آنها وجود دارد. برای کراتینه مو بدون قرنطینه مراحل زیر را باید انجام دهید:

 • با شامپوی مخصوص قبل کراتین یا شامپو بچه چند مرتبه موها را بشویید تا کاملا تمیز شوند.
 • موها را با سشوار خشک کنید. در این روش تاکید زیاد بر رطوبت 10 درصدی موها می باشد. به همین دلیل نباید کاملا موها را خشک کنید.
 • موها را تقسیم بندی کنید.
 • با برس مواد کراتین را روی تارهای مو بمالید.
 • حدود 40 دقیقه تا یک ساعت به مو فرصت دهید تا مواد را به خود جذب کند.
 • سپس با سشوار براشینگ را انجام دهید. براشینگ باعث میشود مواد کراتین با سرعت بیشتری روی تارهای مو اثر بگذارند. موهارا 100 درصد خشک کنید تا هیچگونه خیسی روی مو باقی نماند.
 • با اتو 270 درجه حدود 7 تا 10 مرتبه روی تارهای مو بکشید.
 • با توجه به اینکه این تکنیک کراتینه مو بدون قرنطینه می باشد، می توانید پس از اتو زدن، موها را با آب ولرم بدون شامپو بشویید.
آموزش کراتین مو-shabnamnazif.com
 • ماسک مخصوص کراتین را حدود 15 دقیقه روی موها قرار داده و مجدد آنها را بشویید.
 • در این مراحل نباید از شامپوهای حاوی سولفات استفاده شود؛ بهتر است مو با آب خالی تمیز شود.

برای خواندن مطالب درمورد بهترین مارک بوتاکس مو چیست؟ میتوانید:

آموزش هیدورژن رسانی قبل از کراتینه مو

هیدروژن رسانی تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه کار نهایی و لطافت و ابریشمی شدن موها دارد. به همین دلیل پس از شستشوی موها با کمک دستگاه نانو استیم هیدروژن رسانی به مقدار مورد نیاز انجام میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو و آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

آموزش کراتینه مو با مواد برزیلی

آموزش کراتین مو-shabnamnazif.com

همان طور که اشاره شد، مراحل آموزش کراتینه مو برزیلی مشابه با روش بدون قرنطینه می باشد. دقت داشته باشید که نوع موادی که برای این شیوه کراتین استفاده میشود متفاوت است و از برندهای معتبر و شناخته شده باید خریداری کنید. علاوه براین، حتما قبل از کراتینه موها باید کمی رطوبت داشته باشد تا اثرپذیری بهتری از مواد کراتینه دریافت کنید. در نهایت نیز بلافاصله پس از اتو کشی موها می توانید با آب خالی و ولرم آنها را شستشو داده و ماسک بگذارید. در واقع اصلی ترین تفاوت در این روش، رطوبت داشتن موها قبل از کراتین و شستشوی بعد از اتمام کار است. سایر روش ها برای اثرپذیری به حدود سه روز قرنطینه نیاز دارند.

آیا کراتینه حرفه ای برای مو خوب است؟
کراتین موها را قوی و درخشان می کند. اما پروتئین در موهای مجعد و بافت ضعیف تر است که منجر به خشکی و وز می شود. کراتینه درمانی چیزی نیست جز یک فرآیند شیمیایی که در آن متخصصان آرایشگاه تارهای مو را با پروتئین می پوشانند تا آنها را صاف و براق کند.

خشک کردن موها

با توجه به اینکه از چه نوع موادی برای کراتین میخواهید استفاده کنید، باید رطوبت موها را تنظیم نمایید. برخی از مواد کراتین باید روی موهای کاملا خشک استفاده شوند و برخی از آنها نیاز به مقدار کمی رطوبت دارند. ابتدا موها را با سشوار به اندازه مورد نیاز خشک کنید. اگر مواد نیاز به رطوبت دارند موها نباید کاملا خشک شوند.

طریقه تقسیم بندی مو برای کراتین

در گام بعدی آموزش کراتینه مو به تقسیم بندی موها میپردازیم. با توجه به اینکه موهای کم پشت یا پرپشتی دارید موها را به حداقل 4 قسمت تقسیم کنید. موهای پرپشت را بهتر است تا 8 دسته تقسیم بندی نمایید تا مواد راحت تر روی آنها قرار گیرند.

اتو زدن مو

یکی از مهم ترین گام هایی که در آموزش کراتین مو و آموزش شینیون به آن پرداخته میشود، نحوه استفاده از اتو می باشد. اتو برای سرعت بخشیدن به اثرگذاری مواد کراتین است، اما نباید به گونه ای از آن استفاده شود که موها بسوزد. هر تار مو حدود 7 مرتبه باید اتو کشیده شود و سرعت حرکت دست نیز نباید خیلی پایین باشد. قبل از اتو زدن بهتر است موها با سشوار خشک شوند.

پس از اتمام این مراحل، حدود سه روز نباید موها شستشو داده شوند و به این بازه اصطلاحا قرنطینه گفته میشود.

آموزش کراتینه مو-shabnamnazif.com

آموزش مواد گذاری در کراتین مو

مواد کراتین را داخل ظرف پلاستیکی یا شیشه ای بریزید و با کمک شانه مخصوص رنگ تمام سطح موهایتان را به آنها آغشته کنید. توجه داشته باشید که حدود یک سانت باید مواد از ریشه مو فاصله داشته باشند. پس از آغشته شدن تمام سطح موها با این مواد، کلاه پلاستیکی سر کنید. با توجه به جنس موهایتان حدود 20 تا 40 دقیقه باید فرصت دهید تا مواد کراتین به مو نفوذ کرده و اثر بگذارند.

سوالات متداول آموزش کراتینه مو

کراتینه مو به تکنیکی گفته میشود که در آن از مواد مخصوص استفاده شده و کمبود کراتین را در موهایتان جبران می کند.

 • شامپو ضد پسماند و مخصوص قبل کراتین مو
 • مواد کراتینه مناسب و معتبر
 • اتو مو
 • شانه و برس با دانه های درشت و پلاستیکی
 • دستگاه نانو استیم یا مارکومیست برای هیدروژن رسانی به موها
 • سشوار مو

اصلی ترین تفاوت در این روش، رطوبت داشتن موها قبل از کراتین و شستشوی بعد از اتمام کار است. سایر روش ها حدود سه روز باید مواد کراتینه روی موها قرار داشته باشند تا اثرپذیری آنها را بتوانید مشاهده کنید.