آرایش چشم یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در میکاپ می باشد و تاثیر بسزایی بر ظاهر افراد دارد. با کمی تغییر در رنگ سایه و کوتاه و بلندی و پهن و نازک تر شدن خط چشم می توان آنها را درشت یا ریز نشان داد. به عبارت دیگر، با توجه به به حالت چشم و پلک و افتادگی آن آرایش های دخترانه، عروس و ساده و لایت و غیره را اجرا کرد. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه هر آنچه که باید درباره آرایش چشم های درشت و ریز با سبک های عربی، اروپایی، اسموکی و جدید برای چشم های پف دار و پلک افتاده ارائه خواهد داد.  

آنچه خواهید خواند:

بهترین آرایش چشم

چشم ها از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضا در صورت می باشند و بیشترین جلوه را دارند. به همین دلیل نقش مهمی در میکاپ داشته و می توان گفت بیشترین تایم در آرایش عروس به مژه و سایه و خط چشم اختصاص داده میشود. به دلیل تنوع بسیار زیادی که در سبک های مختلف میکاپ وجود دارد، سوال این است که بهترین آرایش چشم کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، نمی توان به طور دقیق یک آرایش صورت خاص را انتخاب و آن را مناسب برای همه افراد در نظر گرفت. بهترین گزینه در میان مدل های مختلف میکاپ لازم است بر اساس فاکتورهای زیر انتخاب شوند:
آرایش چشم-shabnamnazif.com
 • فرم و حالت چشم هایتان چطور است؟ چشم های کشیده و درست دارید یا گرد و ریز هستند؟ چشم هایتان گرد و درشت هستند یا ریز و کشیده؟
 • فرم صورتتان چطور است؟ صورت تپل و گرد دارید یا لاغر و کشیده؟
 • به دنبال آرایش صورت دخترانه هستید یا هدف آرایش چشم عروس است؟
 • به چه سبک میکاپ علاقه مند هستید؟ آرایش های لایت و ساده و اروپایی را انتخاب می کنید یا شلوغ و عربی و هندی؟
 • رنگ پوست تان روشن است یا تیره؟

آرایش چشم چند نوع است؟
هفت نوع مختلف سایه چشم وجود دارد که از یکدیگر متمایز هستند. هر کدام دارای تکنیک خاصی هستند، همراه با سایه های مختلف که به خوبی با هم ترکیب می شوند. در هر یک از ظاهرها، راه هایی وجود دارد که می توانید آنها را متناسب با ظاهر و شکل چشم مورد نظر خود تغییر دهید.

 • ابروهای پهن دارید یا نازک؟
 • فاصله چشم تا ابرو زیاد است یا پلک هایتان پف زیادی دارد و فاصله کمی بین ابرو و چشم وجود دارد؟

یک میکاپ آرتیست حرفه ای با در نظر گرفتن تمام موارد فوق در نهایت بهترین تصمیم گیری را انجام داده و چشم ها را به بهترین شکل آرایش می کند.

برای خواندن مطالب درمورد بهترین آرایشگاه عروس میتوانید:

آرایش چشم درشت

یکی از بهترین گزینه ها برای میکاپ، چشم های درشت می باشد که با کمی سایه و خط چشم می توان حالت فوق العاده زیبایی به آنها بخشید و جلوه زیادی دارند. اگر چشم های درشت و برجسته ای دارید، کافیست مراحل زیر را در حین میکاپ اجرا کنید:

 • مرتب کردن ابروها و پهن کردن آنها با مداد اولین گام در آرایش عروس می باشد. ابروهای پهن باعث میشود چشم جلوه بهتری داشته باشد.
 • برای جلوگیری از پخش شدن سایه، روی پلک ها کمی پرایمر بزنید.
 • تیرگی و لک و کک و مک اطراف چشم را با کانسیلر بپوشانید.
 • اگر چشم هایتان درشت و کشیده هستند، سایه قهوه ای کمرنگ را انتخاب کنید و برای گوشه های چشم بهتر است رنگ های مات استفاده نمایید. برای چشم های برجسته سایه های تیره گزینه مناسب تری خواهند بود
آرایش چشم-shabnamnazif.com
 • اگر پوستتان زیاد روشن نیست و رنگ چشم ها مشکی نمی باشند، خط چشم مشکی را انتخاب کنید. خط چشم بهتر است در راستای مژه ها باشد و قسمت انتهایی و بیرونی چشم کمی بالدار و کوتاه باشد.

با در نظر گرفتن این شیوه برای آرایش چشم درشت می توانید چشم های کشیده و خوش فرمی ایجاد کنید و نتیجه فوق العاده ای دارند. البته توجه داشته باشید که خط چشم نباید خیلی کشیده باشد و ترجیحا یک چهارم سانتیمتر باشد.

shabnamnazif.com

آرایش چشم عربی

آرایش چشم-shabnamnazif.com

در آرایش خلیجی و عربی توجه بسیار زیادی به چشم ها میشود و به همین دلیل در گروه آرایش های غلیظ و شلوغ قرار میگیرد. این سبک آرایش بیشتر برای عروسی و مجالس کاربرد داشته و برای محیط های کاری و آرایش صورت روزانه استفاده نمیشود. مهم ترین ویژگی در آرایش چشم عربی، تلاش برای برجسته تر شدن چشم ها می باشد و به همین دلیل سایه های قهوه ای تیره، مشکی و دودی در آن کاربرد زیادی دارند.

در این سبک از خط چشم های گربه ای استفاده میشود و چند میلیمتر از گوشه خارجی چشم خارج شده و باعث میشود حالت کشیده و درشتی به چشم ها داده شود.

علاوه براین، در داخل پلک پایین و گوشه های داخلی چشم نیز مداد روشن استفاده میشود و در کنار مژه های حالت دار و ریمل روی آنها در نهایت چشم درشت و بسیار جذاب خواهد شد.

برای خواندن مطالب درمورد تاتو خط چشم میتوانید:

آرایش چشم اسموکی

یکی از پرطرفدارترین سبک های میکاپ در حال حاضر آرایش چشم اسموکی می باشد که بازیگران هالیوود نیز از آن استفاده می کنند. در این سبک آرایش چشم ها با سایه مشکی و خاکستری جلوه فوق العاده زیبایی دارند و بیشتر فیلم های کلاسیک و قدیمی را بخاطر خواهید آورد. مراحل آرایش چشم اسموکی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. سپس قسمت پایین ابروها تا گوشه بیرونی پلک را با سایه روشن بپوشانید.
 • روی پلک را با سایه مشکی یا خاکستری بپوشانید و با براش تا قسمت بیرونی پلک را بکشید. سایه ها باید کاملا روی پلک محو شوند و بین سایه روشن و تیره مرز وجود داشته باشد.
 • مرز سایه روشن و تیره را با سایه های بین این دو رنگ بپوشانید.
 • برای قسمت داخلی چشم و فضای بیرون چشم که زیر خط ابرو قرار دارد، کمی سایه براق هایلایت استفاده کنید.
 • با ریمل مژه ها را ضخیم و پر کنید.
 • از سایه تیره برای زیر خط مژه پلک پایین استفاده و با براش محو کنید.
آرایش چشم-shabnamnazif.com

چگونه آرایش چشم را مرحله به مرحله انجام دهیم؟
مرحله 1: از پرایمر چشم استفاده کنید. همیشه از پرایمر چشم استفاده کنید
مرحله 2: سایه های اصلی را انتخاب کنید
مرحله 3: ابزار ترکیبی انتخاب کنید
مرحله 4: استفاده از برس سایه چشم
مرحله 5: از برس ترکیبی استفاده کنید
مرحله 6: چشمان خود را کانتور کنید
مرحله 7: رنگ کردن خط مژه پایین

آرایش چشم ریز

در آرایش چشم ریز تلاش میشود تا چشم ها درشت تر و خوش حالت بنظر برسند و به همین دلیل باید دقت زیادی در این کار داشت. در اغلب مواقع خانم ها و دختران جوان با اشتباهات جزئی باعث میشوند چشم هایشان کوچک تر از اندازه واقعی بنظر برسد. در میکاپ چشم های زیر موارد زیر باید رعایت شود:

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. مرتب بودن ابروها و ایجاد فاصله تا چشم می تواند جلوه بهتری داشته باشد؛ مخصوصا اگر پلک ها بزرگ و کشیده نباشند.
 • پلک بالایی را سایه روشن بزنید.
 • گوشه های بیرونی و داخلی چشم را با سایه روشن تر پر کنید.
 • مژه را با فر مژه حالت داده و ریمل استفاده کنید.
 • داخل پلک پایینی چشم را با مداد کرم بکشید تا درشت تر جلوه کنند.
 • داخل پلک بالایی را با مداد مشکی بکشید و خط را تا گوشه بیرونی چشم ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت با شماره های داخل سایت تماس  حاصل فرمایید.

shabnamnazif.com

آرایش چشم پف دار و پلک افتاده

همان طور که در طول متن اشاره شد، حالت چشم و پلک ها اهمیت زیادی در سبک آرایش صورت دارد و عدم توجه به این مساله می تواند به نتیجه نامطلوبی ختم شود. برای آرایش چشم پف دار و پلک افتاده موارد زیر لازم است رعایت شوند:

آرایش چشم-shabnamnazif.com
 • قبل از سایه زدن تمام سطح پلک را پرایمر بزنید تا مانع از پخش شدن آرایش عروس شود.
 • با کانسیلر لک و تیرگی های اطراف چشم را بپوشانید.
 • روی پلک سایه روشن و مات بکشید و با براش آن را محو کنید.
 • برای قسمت بیرونی چشم از سایه های کمی تیره استفاده کنید. سعی کنید سایه ها به بیرون پلک هدایت شوند.
 • روی استخوان زیر ابرو که حالت برجسته دارد را با سایه های نقره ای و کرم بپوشانید.
 • قسمت پف پلک که افتاده می باشد را با سایه های طلایی و براق بپوشانید تا چشم ها جذاب تر دیده شوند و چهره سرحال بنظر برسد.
 • استفاده از خط چشم کمی کشیده و دنباله دار باعث میشود چشم ها جلوه بهتری پیدا کنند.

در حالت کلی آرایش چشم در سبک های مختلف نیاز به مهارت بالایی دارد و فاکتورهای متعددی باید مد نظر قرار گیرند. سالن زیبایی شبنم نظیف با بهره مندی از میکاپ آرتیست های حرفه ای آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و پوست و مو آرایش صورت در سبک های جدید و متنوع می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت قبلی می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس بگیرید.

آرایش چشم لایت ساده

اغلب دختران و خانم ها در محیط کار و دانشگاه و غیره ترجیح می دهند آرایش لایت و ساده ای داشته باشند. چون آرایش های لایت خسته کننده نمی باشند و در طول روز می توان زیبایی فوق العاده ای به چشم ها بخشید و در عین حال کاملا طبیعی جلوه می کنند. در آرایش لایت چشم با توجه به فرم صورت و حالت چشم ها باید سایه مناسب را انتخاب کنید. در حالت کلی، برای آرایش های لایت سایه های رنگی و تیره استفاده نمیشود و خط چشم بسیار باریک و بدون دنباله خواهد بود.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این نوع آرایش صورت بدست آورید، ابتدا اطراف چشم را با کانسیلر صاف و یکدست کنید و لک و تیرگی ها را محو نمایید. 

آرایش چشم-shabnamnazif.com

سپس مژه را حالت دهید و ریمل به مقدار کم و تنها به اندازه ای که مژه رنگ بگیرد و ضخیم تر دیده شود استفاده کنید. با توجه به درشت یا ریز بودن چشم سایه مناسب را انتخاب و تا حد امکان به مقدار کم از آنها استفاده کنید.

سوالات متداول آرایش چشم

چشم ها از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضا در صورت می باشند و بیشترین جلوه را دارند. به همین دلیل نقش مهمی در میکاپ داشته و می توان گفت بیشترین تایم در آرایش به مژه و سایه و خط چشم اختصاص داده میشود.

مهم ترین ویژگی در آرایش چشم عربی، تلاش برای برجسته تر شدن چشم ها می باشد و به همین دلیل سایه های قهوه ای تیره، مشکی و دودی در آن کاربرد زیادی دارند.

در این سبک از خط چشم های گربه ای استفاده میشود و چند میلیمتر از گوشه خارجی چشم خارج شده و باعث میشود حالت کشیده و درشتی به چشم ها داده شود. علاوه براین، در داخل پلک پایین و گوشه های داخلی چشم نیز مداد روشن استفاده میشود و در کنار مژه های حالت دار و ریمل روی آنها در نهایت چشم درشت و بسیار جذاب خواهد شد.

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. سپس قسمت پایین ابروها تا گوشه بیرونی پلک را با سایه روشن بپوشانید.
 • روی پلک را با سایه مشکی یا خاکستری بپوشانید و با براش تا قسمت بیرونی پلک را بکشید. سایه ها باید کاملا روی پلک محو شوند و بین سایه روشن و تیره مرز وجود داشته باشد.
 • مرز سایه روشن و تیره را با سایه های بین این دو رنگ بپوشانید.
 • برای قسمت داخلی چشم و فضای بیرون چشم که زیر خط ابرو قرار دارد، کمی سایه براق هایلایت استفاده کنید.
 • با ریمل مژه ها را ضخیم و پر کنید.
 • از سایه تیره برای زیر خط مژه پلک پایین استفاده و با براش محو کنید.