آرایش چشم یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش ها در میکاپ می باشد و تاثیر بسزایی بر ظاهر افراد دارد. با کمی تغییر در رنگ سایه و کوتاه و بلندی و پهن و نازک تر شدن خط چشم می توان آنها را درشت یا ریز نشان داد. به عبارت دیگر، با توجه به به حالت چشم و پلک و افتادگی آن آرایش های دخترانه، عروس و ساده و لایت و غیره را اجرا کرد. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه هر آنچه که باید درباره آرایش چشم های درشت و ریز با سبک های عربی، اروپایی، اسموکی و جدید برای چشم های پف دار و پلک افتاده ارائه خواهد داد.

آنچه خواهید خواند:

بهترین آرایش چشم

آرایش چشم-shabnamnazif.com

چشم ها از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضا در صورت می باشند و بیشترین جلوه را دارند. به همین دلیل نقش مهمی در میکاپ داشته و می توان گفت بیشترین تایم در آرایش عروس به مژه و سایه و خط چشم اختصاص داده میشود. به دلیل تنوع بسیار زیادی که در سبک های مختلف میکاپ وجود دارد، سوال این است که بهترین آرایش چشم کدام است؟ در پاسخ باید گفت، نمی توان به طور دقیق یک آرایش صورت خاص را انتخاب و آن را مناسب برای همه افراد در نظر گرفت. بهترین گزینه در میان مدل های مختلف میکاپ لازم است بر اساس فاکتورهای زیر انتخاب شود:

 • فرم و حالت چشم هایتان چطور است؟ چشم های کشیده و درشت دارید یا گرد و ریز هستند؟ 
 • فرم صورتتان چطور است؟ صورت تپل و گرد دارید یا لاغر و کشیده؟
 • به دنبال آرایش صورت دخترانه هستید یا هدف آرایش چشم عروس است؟
 • به چه سبک میکاپی علاقه مند هستید؟ آرایش های لایت و ساده و اروپایی را انتخاب می کنید یا شلوغ و عربی و هندی؟
 • رنگ پوست تان روشن است یا تیره؟
 • ابروهای پهن دارید یا نازک؟
 • فاصله چشم تا ابرو زیاد است یا پلک هایتان پف زیادی دارد و فاصله کمی بین ابرو و چشم وجود دارد؟

یک میکاپ آرتیست حرفه ای با در نظر گرفتن تمام موارد فوق در نهایت بهترین تصمیم گیری را انجام داده و چشم ها را به بهترین شکل آرایش می کند.

برای مطالعه بیشتر درمورد بهترین آرایشگاه عروس میتوانید:آرایش چشم درشت

یکی از بهترین گزینه ها برای میکاپ، چشم های درشت می باشد که با کمی سایه و خط چشم می توان حالت فوق العاده زیبایی به آنها بخشید و جلوه زیادی دارند. اگر چشم های درشت و برجسته ای دارید، کافیست مراحل زیر را در حین میکاپ اجرا کنید:

 • مرتب کردن ابروها و پهن کردن آنها با مداد اولین گام در آرایش عروس می باشد. ابروهای پهن باعث میشود چشم جلوه بهتری داشته باشد.
 • برای جلوگیری از پخش شدن سایه، روی پلک ها کمی پرایمر بزنید.
 • تیرگی و لک و کک و مک اطراف چشم را با کانسیلر بپوشانید.
 • اگر چشم هایتان درشت و کشیده هستند، سایه قهوه ای کمرنگ را انتخاب کنید و برای گوشه های چشم بهتر است رنگ های مات استفاده نمایید. برای چشم های برجسته سایه های تیره گزینه مناسب تری خواهند بود
آرایش چشم-shabnamnazif.com
 • اگر پوستتان زیاد روشن نیست و رنگ چشم ها مشکی نمی باشند، خط چشم مشکی را انتخاب کنید. خط چشم بهتر است در راستای مژه ها باشد و قسمت انتهایی و بیرونی چشم کمی بالدار و کوتاه باشد.

با در نظر گرفتن این شیوه برای آرایش چشم درشت می توانید چشم های کشیده و خوش فرمی داشته باشید و نتیجه فوق العاده ای بگیرید. البته توجه داشته باشید که خط چشم نباید خیلی کشیده باشد و ترجیحا دو چهارم از وسط به بیرون پلک را شامل شود.

آرایش چشم عربی

آرایش چشم عربی را میتوان یکی از زیباترین و گیراترین آرایش ها برای چشم دانست زیرا در این نوع آرایش، با استفاده از خط چشم های پر رنگ و سایه های تیره روی چشم ها و ابروها تاکید بیشتری میشود. همانطور که احتمالا میدانید در برخی از کشورهای عربی زنان از روبند استفاده می کنند و کل صورت به جز چشم ها و ابروها پوشانده میشود به همین دلیل در این آرایش چشم و ابروها بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.

آرایش چشم-shabnamnazif.com

 در آرایش خلیجی و عربی توجه بسیار زیادی به چشم ها میشود و به همین دلیل در گروه آرایش های غلیظ و شلوغ قرار میگیرند. این سبک آرایش بیشتر برای عروسی و مجالس کاربرد داشته و برای محیط های کاری و آرایش صورت روزانه استفاده نمیشود. مهم ترین ویژگی در آرایش چشم عربی، تلاش برای برجسته تر شدن چشم ها می باشد و به همین دلیل سایه های قهوه ای تیره، مشکی و دودی در آن کاربرد زیادی دارند. در این سبک از خط چشم های گربه ای استفاده میشود و چند میلیمتر از گوشه خارجی چشم خارج شده و باعث میشود حالت کشیده و درشتی به چشم ها داده شود. علاوه براین، در داخل پلک پایین و گوشه های داخلی چشم نیز مداد روشن استفاده میشود و در کنار مژه های حالت دار و ریمل روی آنها در نهایت چشم درشت و بسیار جذاب خواهد شد. در آرایش عربی برای چشم ها معمولا از دو رنگ تیره استفاده میشود اما گاهی اوقات از یک سایه روشن تر نیز برای خط کریس ابرو و گوشه داخلی چشم استفاده میشود. در این نوع 

آرایش، خط چشم های پهن و پر رنگ در قسمت پایین و بالای چشم کشیده میشود تا چشم ها بزرگ تر به نظر برسد. برای افرادی که چشم های درشت و کشیده دارند و یا پشت پلکشان پهن تر است آرایش چشم عربی میتواند بسیار زیبا باشد. افرادی که چشم های ریز دارند نیز میتوانند با استفاده از یک لنز رنگی و آرایش عربی چشم های خود را اغواگرانه آرایش کنند.

آرایش چشم اسموکی

یکی از پرطرفدارترین سبک های میکاپ در حال حاضر آرایش چشم اسموکی می باشد که بازیگران هالیوودی نیز از آن استفاده می کنند. در این سبک آرایش چشم ها با سایه مشکی و خاکستری جلوه فوق العاده زیبایی دارند و بیشتر فیلم های کلاسیک و قدیمی را بخاطر خواهید آورد. مراحل آرایش چشم اسموکی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. سپس قسمت پایین ابروها تا گوشه بیرونی پلک را با سایه روشن بپوشانید.
 • روی پلک را با سایه مشکی یا خاکستری بپوشانید و با براش تا قسمت بیرونی پلک را بکشید. سایه ها باید کاملا روی پلک محو شوند و بین سایه روشن و تیره مرز وجود داشته باشد.
 • مرز سایه روشن و تیره را با سایه های بین این دو رنگ بپوشانید.
 • برای قسمت داخلی چشم و فضای بیرون چشم که زیر خط ابرو قرار دارد، کمی سایه براق هایلایت استفاده کنید.
آرایش چشم-shabnamnazif.com
 • با ریمل مژه ها را ضخیم و پر کنید.
 • از سایه تیره برای زیر خط مژه پلک پایین استفاده و با براش محو کنید.

چگونه آرایش چشم را مرحله به مرحله انجام دهیم؟
مرحله 1: از پرایمر چشم استفاده کنید. همیشه از پرایمر چشم استفاده کنید
مرحله 2: سایه های اصلی را انتخاب کنید
مرحله 3: ابزار ترکیبی انتخاب کنید
مرحله 4: استفاده از برس سایه چشم
مرحله 5: از برس ترکیبی استفاده کنید
مرحله 6: چشمان خود را کانتور کنید
مرحله 7: رنگ کردن خط مژه پایین

آرایش چشم ریز

آرایش چشم-shabnamnazif.com

در آرایش چشم ریز تلاش میشود تا چشم ها درشت تر و خوش حالت بنظر برسند و به همین دلیل باید دقت زیادی در این کار داشت. در اغلب مواقع خانم ها و دختران جوان با اشتباهات جزئی باعث میشوند چشم هایشان کوچک تر از اندازه واقعی بنظر برسد. در میکاپ چشم های ریز موارد زیر باید رعایت شود:

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. مرتب بودن ابروها و ایجاد فاصله تا چشم می تواند جلوه بهتری داشته باشد؛ مخصوصا اگر پلک ها بزرگ و کشیده نباشند.
 • پلک بالایی را سایه روشن بزنید.
 • گوشه های بیرونی و داخلی چشم را با سایه روشن تر پر کنید.
 • مژه را با فر مژه حالت داده و ریمل استفاده کنید.
 • داخل پلک پایینی چشم را با مداد کرم بکشید تا درشت تر جلوه کنند.
 • داخل پلک بالایی را با مداد مشکی بکشید و خط را تا گوشه بیرونی چشم ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت با شماره های داخل سایت تماس  حاصل فرمایید.

سایه چشم اکلیلی

سایه چشم اکلیلی میتواند تکمیل کننده ی یک آرایش مجلسی باشد زیرا درخشش خاصی را به چشم های شما به خصوص در مهمانی های و مجالس شبانه می بخشد. سایه های اکلیلی اگرچه میتوانند آرایش چشم را متفاوت و زیبا نشان دهند اما اگر به درستی روی چشم ها کشیده نشوند میتواند آرایش شما را نامرتب نشان دهد. اگر قصد زدن سایه اکلیلی دارید توصیه میکنیم از کرم پودرهای مات استفاده کنید و به کمک یک کانتور صورت خود را عمق دهید.توصیه میکنیم برای زدن سایه اکلیلی باید گوشه های داخلی و بیرونی چشم را سایه تیره بزنید و وسط پلک را سایه اکلیلی بزنید که چشم های شما عمق پیدا کنند.

آموزش خط چشم کشیدن

خط چشم کشیدن یکی از تکنیک هایی است که به چشم ها جلوه ای دو چندان می بخشد البته مهم است که هر دو چشم با یکدیگر قرینه باشند و نوع خط چشم باید با فرم چشم های شما متناسب باشد. خط چشم انواع مختلفی دارد اما اگر بخواهید یک خط چشم ساده بکشید به ابزارهای زیر نیاز دارید: خط چشم (مدادی، کاسه ای، ژله ای، براش مویی نازک و …) و کانسیلر.

1.برای کشیدن خط چشم باید چشم های خود را باز نگه دارید و مستقیم درون آیینه نگاه کنید و با استفاده از یک مداد تیره پلک بالا را از داخل به خوبی تیره کنید.

2.سپس با خط چشم مویی نازک از گوشه ی خارجی چشم به سمت دم ابرو یک خط نازک بکشید و خطی را پایین تر از خطی که کشیدید به سمت قسمت انتهایی چشم تان بکشید.

آرایش چشم-shabnamnazif.com

3.در امتداد خط پلک تان یک خط نازک و یکدست بکشید به طوری که کل خط پلک پوشیده شود.

4.با کشیدن یک خط نازک در گوشه داخلی پلک، خط چشم کشیدن را به اتمام برسانید.

5.اگر مبتدی هستید و قسمت هایی از پشت پلک شما کثیف و نامرتب شده میتوانید به کمک کانسیلر آن ها را پوشش دهید.

آرایش چشم پف دار و پلک افتاده

آرایش چشم-shabnamnazif.com

همان طور که در طول متن اشاره شد، حالت چشم و پلک ها اهمیت زیادی در سبک آرایش صورت دارد و عدم توجه به این مساله می تواند به نتیجه نامطلوبی ختم شود. برای آرایش چشم پف دار و پلک افتاده لازم است موارد زیر رعایت شوند:

 • قبل از سایه زدن تمام سطح پلک را پرایمر بزنید تا مانع از پخش شدن آرایش عروس شود.
 • با کانسیلر لک و تیرگی های اطراف چشم را بپوشانید.
 • روی پلک سایه روشن و مات بکشید و با براش آن را محو کنید.
 • برای قسمت بیرونی چشم از سایه های کمی تیره استفاده کنید. سعی کنید سایه ها به بیرون پلک هدایت شوند.
 • روی استخوان زیر ابرو که حالت برجسته دارد را با سایه های نقره ای و کرم بپوشانید.
 • قسمت پف پلک که افتاده می باشد را با سایه های طلایی و براق بپوشانید تا چشم ها جذاب تر دیده شوند و چهره سرحال بنظر برسد.
 • استفاده از خط چشم کمی کشیده و دنباله دار باعث میشود چشم ها جلوه بهتری پیدا کنند.

در حالت کلی آرایش چشم در سبک های مختلف نیاز به مهارت بالایی دارد و فاکتورهای متعددی باید مد نظر قرار گیرند. سالن زیبایی شبنم نظیف با بهره مندی از میکاپ آرتیست های حرفه ای آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و پوست و مو آرایش صورت در سبک های جدید و متنوع می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت قبلی می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس بگیرید.

برای مطالعه بیشتر درمورد تاتو خط چشم میتوانید:آرایش چشم دخترانه

آرایش چشم دخترانه شباهت زیادی با آرایش های لایت و ساده دارد و می توان گفت یکسان هستند. در این سبک با توجه به درشت یا ریز بودن چشم سایه مناسب انتخاب میشود. علاوه براین، با مداد مناسب ابروها پهن و حالت دار میشود تا چشم ها زیباتر جلوه کنند. نکته بسیار مهم اینکه، در آرایش های دخترانه خط چشم پهن و دنباله دار و گربه ای کاربرد زیادی ندارد و در عوض، خط چشم باریک و کوتاه گزینه مناسب تری خواهند بود.

آرایش چشم لایت ساده

اغلب دختران و خانم ها در محیط کار و دانشگاه و غیره ترجیح می دهند آرایش لایت و ساده ای داشته باشند. چون آرایش های لایت خسته کننده نمی باشند و در طول روز می توان زیبایی فوق العاده ای به چشم ها بخشید و در عین حال کاملا طبیعی جلوه می کنند. در آرایش لایت چشم با توجه به فرم صورت و حالت چشم ها باید سایه مناسب را انتخاب کنید. در حالت کلی، برای آرایش های لایت سایه های رنگی و تیره استفاده نمیشود و خط چشم بسیار باریک و بدون دنباله خواهد بود. برای اینکه بهترین نتیجه را از این نوع آرایش صورت بدست آورید، ابتدا اطراف چشم را با کانسیلر صاف و یکدست کنید و لک و تیرگی ها را محو نمایید. سپس مژه را حالت دهید و ریمل به مقدار کم و تنها به اندازه ای که مژه رنگ بگیرد و ضخیم تر دیده شود استفاده کنید. با توجه به درشت یا ریز بودن چشم سایه مناسب را انتخاب و تا حد امکان به مقدار کم از آنها استفاده کنید.

آرایش چشم-shabnamnazif.com

در این نوع آرایش روی چشم ها تاکید زیادی میشود و سعی میشود با استفاده از سایه های کم رنگ و ملیح عمق چشم ها بیشتر شود و گیراتر و زیباتر به نظر برسند.
در آرایش لایت چشم، قرار نیست سایه ها بولد و تیره باشند و تنها با استفاده از سایه های کم رنگ و خط چشم های ظریف حالت زیبا و طبیعی چشم ها حفظ می شود.
در آرایش لایت میتوان با یک خط چشم ظریف به زیباتر دیده شدن سایه کمک کرد، برای پلک پایینی نیز میتوان با یک مداد مشکی خطی کم رنگ کشید و یا از یک مداد سفید و بژ برای داخل پلک پایین استفاده کنید تا درخشش خاصی به چشم ها بدهید و آن ها را درشت تر نشان دهید.
یکی از مهم ترین تکنیک ها در این نوع آرایش فید کردن یا محو کردن سایه های مختلف در یکدیگر است بدون اینکه مرز آن ها مشحص باشد.
ریمل زدن و فر کردن مژه ها نیز بخش مهمی از آرایش چشم لایت است، با ریمل میتوان مژه ها را پر رنگ تر نشان داد و چشم ها نیز درشت تر خواهد شد.

آرایش چشم عروس

در دنیای میکاپ و زیبایی، آرایش عروس از بیشترین اهمیت برخوردار بوده و هنر و تخصص زیادی را لازم دارد. علاوه بر اهمیت شینیون و آرایش مو، چشم ها و جلوه آنها چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. در آرایش چشم عروس ابتدا باید سبک کلی آرایش انتخاب شود. آرایش لایت و اروپایی مد نظر است یا خلیجی و عربی یا هندی؟ همان طور که در طول متن اشاره شد، هر یک از این سبک ها دارای ویژگی های خاصی هستند و از نظر رنگ سایه و مدل خط چشم با هم تفاوت دارند.

چند نوع آرایش چشم وجود دارد؟

 هفت نوع مختلف سایه چشم وجود دارد که از یکدیگر متمایز هستند. هر کدام یک تکنیک خاص دارند، همراه با سایه های مختلف که به خوبی با هم ترکیب می شوند. در هر چهره، راه هایی وجود دارد که می توانید آنها را متناسب با ظاهر و شکل چشم مورد نظر خود تغییر دهید.

آرایش چشم اروپایی

مهم ترین ویژگی که در آرایش های اروپایی مشاهده میشود، سادگی و عدم استفاده از رنگ های تیره برای سایه می باشد. در این سبک بیشتر سایه هایی با رنگ های قهوه ای روشن و صورتی و گلبهی ملیح کاربرد دارد. علاوه براین، در آرایش چشم اروپایی خط چشم ها تا حد امکان ظریف کشیده میشوند و دنباله زیادی ندارند. به همین دلیل شباهت زیادی به آرایش های دخترانه و لایت دارند.

سوالات متداول آرایش چشم

چشم ها از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضا در صورت می باشند و بیشترین جلوه را دارند. به همین دلیل نقش مهمی در میکاپ داشته و می توان گفت بیشترین تایم در آرایش به مژه و سایه و خط چشم اختصاص داده میشود.

مهم ترین ویژگی در آرایش چشم عربی، تلاش برای برجسته تر شدن چشم ها می باشد و به همین دلیل سایه های قهوه ای تیره، مشکی و دودی در آن کاربرد زیادی دارند.

در این سبک از خط چشم های گربه ای استفاده میشود و چند میلیمتر از گوشه خارجی چشم خارج شده و باعث میشود حالت کشیده و درشتی به چشم ها داده شود. علاوه براین، در داخل پلک پایین و گوشه های داخلی چشم نیز مداد روشن استفاده میشود و در کنار مژه های حالت دار و ریمل روی آنها در نهایت چشم درشت و بسیار جذاب خواهد شد.

 • ابتدا ابروها را مرتب کنید. سپس قسمت پایین ابروها تا گوشه بیرونی پلک را با سایه روشن بپوشانید.
 • روی پلک را با سایه مشکی یا خاکستری بپوشانید و با براش تا قسمت بیرونی پلک را بکشید. سایه ها باید کاملا روی پلک محو شوند و بین سایه روشن و تیره مرز وجود داشته باشد.
 • مرز سایه روشن و تیره را با سایه های بین این دو رنگ بپوشانید.
 • برای قسمت داخلی چشم و فضای بیرون چشم که زیر خط ابرو قرار دارد، کمی سایه براق هایلایت استفاده کنید.
 • با ریمل مژه ها را ضخیم و پر کنید.
 • از سایه تیره برای زیر خط مژه پلک پایین استفاده و با براش محو کنید.