آرایش صورت تاثیر بسیار زیادی بر جلوه ظاهری افراد دارد و به همین دلیل دختران و بانوان در گروه های سنی مختلف با روش های متفاوت میکاپ مورد نظر را انجام می دهند. فرم صورت و لاغر یا گرد و چاق بودن آن، رنگ پوست سبزه و روشن، فرم صورت لاغر و استخوانی و سلیقه افراد در انتخاب بهترین آرایش صورت موثر هستند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه نکات مهمی که برای آرایش های ساده و ملایم دخترانه، اسموکی و ترکی و غیره باید رعایت شوند را معرفی خواهد کرد.

آنچه خواهید خواند:

آرایش صورت گرد

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای انتخاب سبک آرایش و رنگ بندی رژ و سایه و رژ گونه و غیره باید مد نظر قرار داد، فرم صورت می باشد. چون رنگ ها و نحوه آرایش می تواند در چاق یا لاغر جلوه کردن صورت تاثیر زیادی داشته باشد و اشتباه در آن نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت. برای آرایش صورت گرد و چاق و تپل لازم است چند نکته مهم مد نظر قرار گیرد که عبارتند از:

آرایش صورت-shabnamnazif.com
 • تفاوتی ندارد که صورت لاغر و استخوانی داشته باشید یا گرد و تپل، در هر صورت در اولین مرحله از پرایمر متناسب با جنس پوست استفاده کنید. پرامیر تاثیری بر فرم صورت ندارد و تنها لک و جای جوش ها را روی پوست میپوشاند.
 • کرم پودرهایی را انتخاب کنید کمی تیره باشند. هر اندازه کرم پودر روشن تری استفاده کنید، صورت تپل تر و گردتری جلوه می کند.
 • ابروها را تا حد امکان به صورت زاویه دار مرتب کنید. ابروهای زاویه دار یا مدل هایی که رو به بالا انحنا داشته باشند صورت را باز و کشیده تر نشان می دهند.
 • رژ گونه کمی تیره را از روی استخوان گونه تا نزدیک چشم بکشید.
 • استفاده از رژ لب تیره باعث میشود صورت گرد و تپل جلوه کند و بهتر است تا حد امکان رنگ های روشن و حتی برق لب را انتخاب کنید.
 • استفاده از کرم پودر تیره روی استخوان بینی به هیچ عنوان توصیه نمیشود. بهترین انتخاب، کرم پودر روشن برای روی استخوان و پودرهای تیره برای دو طرف بینی می باشد.
 • در آرایش چشم توجه داشته باشید که تا حد امکان سایه های دودی و خاکستری را انتخاب کنید. علاوه براین، از ریمل زدن بیش از اندازه برای مژه های ردیف پایین خودداری کنید.

برای آرایش چه چیزی روی صورتت میزنی؟
مرحله 1: مرطوب کننده قبل از اینکه آرایش خود را شروع کنید، زمانی را برای آماده سازی پوست خود با یک مرطوب کننده با کیفیت بالا اختصاص دهید. …
مرحله 2: پرایمر …
مرحله 3: فونداسیون مایع …
مرحله 4: کانسیلر. …
مرحله 5: پودر فونداسیون …
مرحله 6: برنزر. …
مرحله 7: رژگونه. …
مرحله 8: هایلایتر

آرایش صورت ساده دخترانه

مهم ترین ویژگی در آرایش صورت دخترانه، ساده بودن آن است. در این نوع آرایش صورت سایه های تیره، رژ لب تیره و رژ گونه زیاد و خط چشم کشیده کاربرد ندارد. در مقابل، تلاش میشود با رنگ های کاملا ملایم حالت طبیعی و زیبا به صورت داده شود. این نوع آرایش عروس که بیشتر برای حضور در محیط های عمومی و دانشگاه استفاده میشود، باید سادگی و زیبایی را با هم تلفیق کند. به عنوان مثال، یکی از آرایش های ملایم و ساده دخترانه برای محیط های کاری و دانشگاه و موارد مشابه به صورت زیر اجرا میشود:

 • شستشوی صورت با آب ولرم و پاکسازی با اسکراب و غیره یکی از مهم ترین گام ها در این سبک آرایش می باشد. چون در این سبک آرایش صورت تا حد امکان از مواد آرایشی و کرم پودر به مقدار کم استفاده میشود.
 • پس از پاکسازی پوست، با پرایمر متناسب با پوست روی لک و جای جوش را بپوشانید. اگر پوست سالم و بدون لک دارید، استفاده از کرم ضد آفتاب با رنگ ملایم کفایت می کند. در صورت تمایل به استفاده از کرم پودر، گزینه هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان براق نباشند.
 • اگر ترجیح می دهید سن تان کمتر دیده شود، از سایه سفید برای پلک بالا و پایین استفاده کنید. البته اغلب دختران جوان به سایه های صورتی ملایم و یاسی علاقه مند می باشند و استفاده از آنها در آرایش صورت ساده گزینه مناسبی است.
 • با استفاده از مداد چشم سفید داخل پلک پایین را بکشید. این کار باعث میشود چشم درشت تر و زیباتر جلوه کند.

برای خواندن مطالب درمورد آرایش لایت عروس میتوانید:

 • مژه های بالایی را به مقدار کم ریمل بزنید. پر شدن بیش از اندازه مژه ها با ریمل تاثیر خوبی در آرایش صورت ساده دخترانه ندارد و تا حد امکان باید مژه ها حالت طبیعی داشته باشند.
 • با رژ گونه های صورتی بسیار کم رنگ و ملایم به صورت دورانی با براش مخصوص روی گونه بکشید. رنگ گونه ها باید کاملا طبیعی و کمی صورتی باشد و به هیچ عنوان رنگ های تیره و براق با این سبک آرایش صورت تناسب ندارند.

برای مشاوره بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

shabnamnazif.com

آرایش صورت عروس

به جرات می توان گفت مهم ترین کار در حرفه میکاپ و آرایشگری، آرایش صورت عروس می باشد. با توجه به اینکه عروس در مراسم بیشترین اهمیت را داشته و نقطه توجه تمام مهمانان می باشد، به همین دلیل تا حد امکان تلاش میشود بهترین جلوه از او نمایش داده شود. در آرایش صورت عروس به موارد متعددی باید توجه شود که مهم ترین آنها، فرم صورت و لاغری و گرد بودن آن و همچنین رنگ پوست است. از دیگر موارد مهمی که در میکاپ صورت عروس باید به آن توجه داشت، سبک مورد نظر برای آرایش است.

آرایش صورت-shabnamnazif.com

 آیا به دنبال سبک های عربی و خلیجی و شلوغ هستید یا آرایش های لایت و ملایم اروپایی را می پسندید؟ این دو نوع آرایش عروس تفاوت بسیار زیادی با هم دارند که در جلسه مشاوره قبل از روز مراسم این موارد بررسی میشوند. در نهایت با توجه به تجربه میکاپ آرتیست، فرم صورت و سلیقه و خواسته عروس بهترین گزینه انتخاب و اجرا میشود. نکته بسیار مهم دیگری که در میکاپ عروس باید به آن توجه داشت، نوع مواد آرایشی و ماندگاری و کیفیت آنها می باشد. به دلیل طولانی بودن مدت زمان جشن عروسی، مواد آرایشی باید در برابر گرمای زیاد هوا ماندگاری بالایی داشته و تا آخر مراسم هیچ تغییری در جلوه و ظاهر صورت ایجاد نشود.

برای خواندن مطالب درمورد میکروبلیدینگ میتوانید:

آرایش صورت استخوانی و لاغر

فرم صورت انسان ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و متناسب با ژن و نژاد نیز تفاوت هایی در آن مشاهده میشود. یکی از سوالات رایجی که در آرایش صورت وجود دارد این است که برای صورت استخوانی و لاغر چه میکاپی مناسب است؟ برای آرایش صورت های لاغر و استخوانی موارد زیر باید مد نظر قرار گیرند:

 • تا حد امکان افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند نباید ابروهایشان را باریک و کوتاه کنند. بهترین حالت ابرو برای صورت های لاغر، ابروهای پهن و کشید و بلند می باشد.

 

 • تا حد امکان برای صورت های لاغر از کرم های دو درجه روشن تر از پوست استفاده کنید. هر اندازه کرم روشن تر باشد، صورت تپل و چاق تر جلوه می کند.
 • رژ گونه بیشترین اهمیت را در آرایش صورت های استخوانی دارد. با براش از قسمت پایین استخوان گونه به سمت بالا و شقیقه ها را هایلایت کنید. رژ گونه برای صورت های لاغر نباید خیلی تیره باشد و تاثیر منفی دارد.
 • با هایلایتر از قسمت خط گوش تا استخوان فک را بکشید.
 • روی قوس بینی را با هایلایتر کاملا طبیعی و با براش کوچک بکشید.
 • برای سایه چشم حتما از رنگ های براق استفاده کنید.
آرایش صورت-shabnamnazif.com
shabnamnazif.com

آرایش صورت با پوست سبزه

همان طور که اشاره شد، رنگ پوست اهمیت بسیار زیادی در آرایش صورت دارد و بر همین اساس باید سایه، رژ گونه و کرم پودر را انتخاب کرد. به عنوان مثال، برای آرایش صورت با پوست سبزه لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • برای روشن تر شدن رنگ پوست به هیچ عنوان نباید از کرم های سفید و بسیار روشن برای پوست برنزه استفاده شود. رنگ کرم در حالت ایده آل باید سه درجه روشن تر از رنگ پوست صورت باشد.
 • بهترین انتخاب برای آرایش صورت با پوست سبزه، رژ لب های تیره و قرمز و شرابی می باشد
 • از دیگر نکات بسیار مهم که در آرایش عروس برای پوست های سبزه تیره باید به آن توجه داشت، استفاده از رژ گونه های نارنجی و مسی می باشد. این رنگ ها روی پوست های سبزه جلوه بسیار زیبایی دارد و نباید از آنها غافل شد.

اول کانسیلر یا کرم پود؟

استفاده از فونداسیون ابتدا یک پایه برای کاهش قرمزی کلی، تغییر رنگ و لکه های جزئی ایجاد می کند. اگر ابتدا از کانسیلر خود استفاده می کنید، ممکن است زمانی که فونداسیون را استفاده می کنید یا از محصولی بیشتر از حد لازم استفاده می کنید، مقداری از آن را پاک کنید، که می تواند ظاهری سنگین و کیکی ایجاد کند.

آرایش صورت اسموکی

آرایش صورت اسموکی همان طور که از نامش مشخص است، بیشتر به رنگ دودی بوده و در فیلم های کلاسیک نمونه های آن را زیاد می توان مشاهده کرد. در این سبک آرایش تمرکز زیادی به استفاده از سایه های تیره وجود دارد. مراحل آرایش صورت اسموکی به صورت زیر می باشد:

آرایش صورت-shabnamnazif.com
 • به دلیل غلیظ و سنگین بودن آرایش، ابتدا باید پوست با کرم های مناسب مرطوب و ماساژ داده شود.
 • یک لایه کرم پودر متناسب با رنگ پوست استفاده کنید و تمام سطح صورت را بپوشانید.
 • برای سایه رنگ های دودی و طلایی و نقره ای گزینه های مناسبی می باشند. سایه را با براش مخصوص به سمت خارج از پلک هدایت کنید.
 • خط چشم بسیار باریک روی خط رویش مژه ها کشیده و به مقدار کم و تیز آن را به گوشه های بیرونی چشم هدایت کنید.
 • اگر پلک های کشیده ندارید، بهتر است قسمت میانی پلک را سایه روشن تر بزنید و برای پایین و بالای آن از رنگ های تیره تر استفاده کنید. برای چشم های پف دار بهترین انتخاب، سایه های کمی روشن از قبیل قهوه ای می باشد.
 • رژ لب های تیره در آرایش صورت اسموکی کاربرد زیادی ندارند و در عوض بهترین انتخاب، رژ لب های مات و بدون چربی هستند.
 • با رژ گونه تیره سعی کنید گونه ها را درشت تر کنید. در این سبک گونه های درشت جلوه بهتری دارند.

آرایش صورت ایرانی

آرایش صورت-shabnamnazif.com

آرایش صورت ایرانی ترکیبی از سبک های خلیجی و عربی و اروپایی می باشد و ملاک و معیار مشخصی در آنها وجود ندارد. با توجه به فرم صورت و رنگ پوست و محیطی که قصد دارید در آن حضور داشته باشید، می توانید ترکیب ایده آل را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال آرایش صورت ایرانی برای عروسی و تولد هستید، بر حسب سلیقه می توانید آرایش عروس هندی و عربی و اروپایی را انتخاب کنید. برای محیط های کاری و عمومی، با توجه به فرهنگ ایران استفاده از آرایش های هندی و عربی گزینه مناسبی به شمار نمی روند و بهترین گزینه، آرایش های ساده و ملایم است.

سوالات متداول آرایش صورت

مهم ترین ویژگی در آرایش صورت دخترانه، ساده بودن آن است. در این نوع آرایش صورت سایه های تیره، رژ لب تیره و رژ گونه زیاد و خط چشم کشیده کاربرد ندارد. در مقابل، تلاش میشود با رنگ های کاملا ملایم حالت طبیعی و زیبا به صورت داده شود.

در آرایش صورت عروس به موارد متعددی باید توجه شود که مهم ترین آنها، فرم صورت و لاغری و گرد بودن آن و همچنین رنگ پوست است.

 • برای روشن تر شدن رنگ پوست به هیچ عنوان نباید از کرم های سفید و بسیار روشن برای پوست برنزه استفاده شود. رنگ کرم در حالت ایده آل باید سه درجه روشن تر از رنگ پوست صورت باشد.
 • بهترین انتخاب برای آرایش صورت با پوست سبزه، رژ لب های تیره و قرمز و شرابی می باشد
 • از دیگر نکات بسیار مهم که در آرایش برای پوست های سبزه تیره باید به آن توجه داشت، استفاده از رژ گونه های نارنجی و مسی می باشد. این رنگ ها روی پوست های سبزه جلوه بسیار زیبایی دارد و نباید از آنها غافل شد.