کاشت ناخن یکی از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای پنهان کردن نواقص ناخن ها و زیباتر جلوه دادن آنها می باشد. به دلیل تاثیر بسیار زیاد فرم و حالت ناخن بر زیبایی دست، تکنیک های متعددی در این زمینه ارائه شده اند که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه کاشت ناخن هلویی، بیبی بومر، کاشت پودر، کاشت قالب و  ژل و هر آنچه که باید درباره مزایا و عوارض و حساسایت های ممکن در کاشت ناخن بدانید را معرفی خواهد کرد.

آنچه خواهید خواند:

کاشت ناخن چیست؟

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود. با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با  شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند. به مجموعه فعالیت هایی که در آنها چند لایه از مواد پودری یا ژلی روی سطح ناخن طبیعی قرار گرفته و با چسب های مخصوص متصل میشوند، کاشت ناخن گفته میشود. برخلاف کاشت مو، در اینجا منظور کاشت استخوان ناخن طبیعی نیست، بلکه مواد شیمیایی برای شکل دهی به فرم و حالت ناخن استفاده میشوند. به مرور زمان و با رشد ناخن طبیعی فرد لایه رویی نیاز به ترمیم داشته و ماندگاری آنها دائمی نیست.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

ماندگاری اکستنشن ناخن چقدر است؟

 وقتی به صورت حرفه ای انجام شود، اکستنشن ژل می تواند تا سه تا چهار هفته دوام بیاورد. اگر از محصولات با کیفیت استفاده شود، می توانید این زمان را تا پنج هفته افزایش دهید.

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

در تمام تکنیک های زیبایی پوست و مو و ناخن، ممکن است به دلایل مختلف عوارض جانبی را شاهد باشیم. اصلی ترین دلیل برای وجود این عوارض، نحوه اجرای کار و عدم رعایت استانداردها در آن می باشد. از جمله عوارض کاشت ناخن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم اجرای صحیح روند این کار منجر به نفوذ هوا و فراهم شدن شرایط برای رشد قارچ روی ناخن اصلی خواهد شد.
 • به دلیل نازک شدن ناخن اصلی، اگر از مواد نامرغوب برای کاشت استفاده شود، امکان نفوذ مواد شیمیایی به بدن وجود دارد.
 • عفونت و قارچ از رایج ترین عوارض روش های مختلف کاشت ناخن به شمار می روند.
 • ممکن است سطح صدف ناخن اصلی به دلیل بی تجربگی ناخنکار با سوهان برقی به مرور نازک شود، به همین دلیل احتمال جدا شدن آن از روی پوست و گوشت انگشت وجود دارد.
 • مواد شیمیایی که در روند کاشت ناخن استفاده میشوند، ممکن است به سیستم تنفسی وارد شده و فرد را به مرور دچار مسمومیت کنند.

مراحل کاشت ناخن

مراحل انجام هر یک از تکنیک های کاشت با تفاوت هایی همراه است. چون نوع مواد و روند استفاده و تجهیزات جانبی آنها با هم تفاوت دارد. در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات کار می توان روند کار را به صورت زیر خلاصه کرد:

 • سطح ناخن اصلی باید کاملا با سوهان برقی مات شود.
 • پوست های اضافه اطراف ناخن (کوتیکول) با تجهیزات مانیکور جداسازی میشود.
 • برای جلوگیری از ایجاد عفونت و رشد قارچ روی ناخن، لازم است از مواد ضد قارچ استفاده شود.
 • در صورت نیاز به تیپ گذاری، تیپ مخصوص با اندازه استاندارد روی ناخن قرار گرفته و با چسب متصل میشود سپس با سوهان دستی به آن فرم دلخواه را میدهید.
 • سپس یه لایه پرایمر مخصوص با توجه به نوع مواد روی ناخن زده میشود.
کاشت ناخن-shabnamnazif.com
 • مواد پودری یا ژلی مورد نیاز روی سطح ناخن قرار میگیرد.
 • برای خشک شدن کاشت ژلی، لازم است از دستگاه UV یا LED استفاده شود.
 • در نهایت با سوهان های مخصوص ناخن مجدد فرم داده شده و در صورت نیاز با تکنیک های مختلف دیزاین و طراحی روی آنها انجام میشود.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کاشت ناخن میتوانید:انواع کاشت ناخن

به دلیل ماندگاری بالا و همچنین طبیعی بودن ناخن های کاشت شده، تکنیک های متعددی در این زمینه معرفی شده اند که هر یک دارای ویژگی ها و روش های اجرای متفاوتی هستند. از رایج ترین انواع کاشت ناخن  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاشت ناخن با ژل

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

در یک دسته بندی دیگر می توان روش ها و شیوه های به کار رفته برای کاشت ناخن را به دو گروه کلی کاشت ژلی و پودری دسته بندی کرد. در کاشت ناخن ژلی ابتدا باید روی سطح ناخن با سوهان برقی یا دستی خط و خش ایجاد کرد تا چربی ناخن از بین برود. سپس از مواد ضد قارچ و پرایمر مخصوص ژل روی ناخن استفاده میشود.در مرحله بعد از یک لایه نازک بیس ژل برای ایجاد چسبندگی بین مواد و ناخن استفاده میشود. در مرحله آخر مواد کاشت ژل را روی ناخن قرار داده و به آن فرم و قوس مناسب را داده و در دستگاه UV یا LED قرار میدهید. ناخن هایی که پس از کاشت دارای سطح برجسته می باشند، غیر طبیعی بوده و جلوه خوبی ندارند پس بهتر است قطر مواد روی ناخن رعایت شود. در صورت نیاز میتوانید برای فرم دهی یا صاف کردن سطح ناخن، بعد از خشک شدن مواد با گرفتن نوچی آن توسط کلینزر سوهان کشی انجام دهید. 

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیکشیکی از روش های کاور ناخن طبیعی با ژل آموزش لمینت ناخن است. است.

کاشت ناخن با پودر

در این روش همان طور که از نامش مشخص است، از مواد پودری به همراه مایع لیکوئید برای کاشت ناخن ها استفاده میشود. پس از مات کردن ناخن با سوهان و گرفتن چربی آن، تیپ که نوعی ناخن مصنوعی می باشد در قسمت لبه آزاد ناخن قرار میگیرد. تیپ برای فرم دادن قسمت بالایی ناخن های طبیعی می باشد و حتما قبل از اتصال آن باید از مواد ضد قارچ استفاده شود. پس از قرار گرفتن تیپ و فرم دادن به آن توسط سوهان دستی، یک لایه پرایمر مخصوص کاشت پودر (اسیدی و غیر اسیدی) روی ناخن زده و سپس تمام سطح ناخن با پودر آغشته به لیکوئید به روش مخصوص توسط قلم کاشت پوشانده شود. پس از موادگزاری باید سطح مواد روی ناخن سوهان کشیده شود تا صاف و صیقلی شود. کاشت ناخن پودری نسبت به ژلی زمان بر بوده و می توان در انواع مختلف رنگی و بی رنگ آن را اجرا کرد. از مزایای کاشت پودری می توان به ماندگاری بالا، استحکام بالا در برابر ضربه و تماس با آب گرم و سرد اشاره کرد.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

کاشت ناخن میکس یا ترکیبی

برای استفاده از مزایای منحصر به فرد هر یک از روش های کاشت ناخن پودری و ژلی، در تکنیک دیگری این دو را با هم تلفیق می کنند. به طوریکه ابتدا لایه ای از موا ضدقارچ و پرایمر روی ناخن اصلی قرار گرفته و سپس مواد پودری برای دیزاین و فرم دادن استفاده میشود. در نهایت یک لایه از مواد ژلی روی پودر خشک شده قرار گرفته و با دستگاه uv خشک میشود. از این روش بیشتر برای کاشت های گریم و دیزاین های زیر کاشت استفاده میشود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش کاشت ناخن و آموزش لمینت ناخن از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

کاشت ناخن هلویی

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب رنگ برای ناخن ها باید در نظر گرفت، تناسب آن با پوست فرد می باشد. شاید به همین دلیل است که کاشت ناخن هلویی تا این اندازه در سالهای اخیر مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. در این شیوه کاشت، ابتدا سطح ناخن با سوهان برقی مخصوص کاملا مات میشود. سپس از ضدقارچ و پرایمر مخصوص کاشت پودر استفاده میشود و مواد پودری هلویی روی ناخن قرار داده میشود.  مهم ترین ویژگی این نوع کشت، استفاده از پودرهای هلویی می باشد. توجه داشته باشید که رنگ هلویی این نوع ناخن ثابت بوده و به مرور زمان نیز دچار تغییر نخواهد شد. ناخن هلویی برای افرادی مناسب است که ترجیح می دهند رنگ ناخن ها با پوست سازگاری داشته باشد. علاوه براین، اگر صدف اصلی ناخن های فرد کوچک باشد، با این تکنیک می توان فرم بسیار زیبایی را به ناخن های آنها داد. همچنین لازم به ذکر است، ناخن های هلویی را می توان با تکنیک های مختلف از جمله شاین، اکلیلی و فرنچ و ساده دیزاین کرد.

کدام اکستنشن ناخن بهتر است؟
 اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید، باید اکستنشن های ژل را انتخاب کنید. آنها راحت تر از اکریلیک هستند و به راحتی می توان آنها را بدون آسیب رساندن به بستر ناخن جدا کرد. اگر به دنبال جایگزین ارزان‌تری هستید، یک اکستنشن ناخن اکریلیک انتخاب کنید.

کاشت ناخن بیبی بومر

اگر به دنبال این هستید که ناخن های کاملا طبیعی و در عین حال زیبا و خوش فرم داشته باشید، کاشت ناخن بیبی بومر می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. در این تکنیک که شباهت زیادی به آمبره مو دارد، رنگ ناخن از قسمت پایین تا لبه تغییر می کند و به مرور روشن میشود. به طوریکه نوک ناخن ها سفید و روشن بوده و قسمت پایین صدف صورتی یا هلویی است. برای اجرای تکنیک یبی بومر ابتدا سطح ناخن اصلی مات میشود. سپس یک لایه از مواد ضد قارچ برای برای گرفتن چربی ناخن و یک لایه پرایمر برای ایجاد چسبندگی روی ناخن زده میشود. تیپ یا فرمر را در زیره لبه ناخن قرار میدهیم. سپس مواد کاشت سفید رنگ را با قلم روی لبه آزاد ناخن گذاشته و به سمت وسط ناخن میکشیم. سپس مواد هلویی رنگ را از ریشه ناخن تا وسط میکشیم. قسمت وسط ناخن مواد هلویی و سفید در هم محو میشوند و هیچ مرزی نباید مشخص باشد. در آخرین مرحله یک لایه مواد بی رنگ یا کلییر استفاده میشود تا این محو شدگی

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

 هنگام سوهان کشی از بین نرود. ظاهر این نوع کاشت ناخن شبیه به ناخن طبیعی انسان است. یعنی قسمت انتهایی صورتی بوده و هر چه به لبه ها میرسد رنگ روشن و سفیدتر میشود. علاوه بر موارد فوق، تکنیک های دیگری نیز برای کاشت ناخن وجود دارند که از جمله آنها می توان به دیزاین زیره کاشت(فول گلس)، فرنچ دائم(استند گلس)، مرمریت و … اشاره کرد.

مانیکور چیست؟

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

دست یکی از مهم ترین اعضای بدن بوده و زیبایی انگشتان و تمیز و مرتب بودن ناخن ها می تواند تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی آنها داشته باشد. به همین دلیل اغلب خانم ها توجه ویژه ای به ناخن ها داشته و با تکنیک های مختلف به آنها فرم و حالت می دهند. مانیکور یکی از تکنیک های کاربردی برای زیباسازی ناخن های دست می باشد که مجموعه ای از اقدامات از قبیل سوهان زدن ، از بین بردن و حذف کوتیکول و پوست اضافه اطراف ناخن، فرم دهی و ماساژ انگشت و ناخن ها را شامل میشود. در این روش با ابزارهای مختلف از قبیل ناخن گیر، نیپر و پوشر ناخن ها فرم دهی شده و کوتیکول ها از روی سطح آن جدا شده و در نهایت با سوهان های مخصوص سطح آنها کاملا صاف و براق خواهد شد. از مهم ترین ویژگی های مانیکور می توان به عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی اشاره کرد. به همین دلیل فرم و حالت 

ناخن ها کاملا طبیعی بوده و بر حسب سلیقه فرد در آخرین مرحله می توان از لاک به رنگ دلخواه استفاده نمود.

انواع مانیکور چیست؟

تکنیک های مختلفی در مانیکور ناخن های دست مورد استفاده قرار میگیرد و بر همین اساس نیز می توان آنها را در گروه های مختلفی دسته بندی نمود. به عنوان مثال، بر اساس نحوه اجرای کار می توان مانیکور را به گروه های زیر دسته بندی کرد:

مانیکور خیس

با توجه به اینکه پوست اطراف ناخن و کوتیکول ها ممکن است کمی خشک باشند، برای جداسازی آسان آنها لازم است ابتدا انگشتان دست در آب ولرم قرار بگیرند. قرار گرفتن ناخن ها در آب ولرم و مواد نرم کننده و صابونی باعث نرم شدن کوتیکول میشود و براحتی می توان با نیپر و پوشر آنها را جدا و با ناخن گیر نیز ناخن را به اندازه دلخواه کوتاه کرد. بری انجام این کار حدود 10 دقیقه باید انگشتان دست درون آب ولرم قرار گرفته و پس از خشک کردن نم و رطوبت آنها با حوله، کوتیکول ها جداسازی میشوند.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

مانیکور خشک

از دیگر روش های پرکاربرد برای افرادی که ناخن های شکننده ای دارند، مانیکور خشک است. در این تکنیک بدون هیچگونه مواد نرم کننده و مرطوب، کوتیکول ها با ابزارهای مخصوص جداسازی شده و سپس سطح ناخن با بافر کاملا صاف و صیقلی خواهد شد. از مزایای این روش می تواند به جلوگیری از آسیب وارد شدن به پوست های خشک و ناخن های نازک و شکننده اشاره نمود.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش لمینت ناخن میتوانید:مانیکور کمبی

این مانیکور یک تکنیک روسی می باشد. به عبارت دیگر، نوعی مانیکور است که با دستگاه و سوهان برقی انجام میشود. لذا، اگر به دنبال روشی با کمترین آسیب به کوتیکول های ناخن و جلوگیری از زخم شدن آنها هستید، مانیکور کمبی انتخاب مناسب و ایده آلی میباشد. البته به شرطی می توان از مزایای این تکنیک بیشترین استفاده را برد که توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.

فواید مانیکور

ملاک قرار دادن زیبایی برای انتخاب هر یک از تکنیک های آرایشی نمی تواند روش مناسبی باشد و بهتر است به مزایای آن نیز توجه شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما معایب و مزایای مانیکور را بررسی و با شناخت کافی برای زیباتر شدن ناخن ها اقدام کنید. برخی از مزایای این تکنیک ها عبارتند از:

 • پاکسازی فضای زیر و اطراف ناخن و جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های مختلف
 • زیبا سازی ناخن ها و کمک به جوانسازی دست ها
 • استفاده از مواد لایه بردار و کوکتل می تواند سلول های مرده پوست دست و ترک ها را از بین ببرد.
 • ناخن ها پس از مانیکور جلوه مرتبی داشته و به علت عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی طبیعی و زیبا خواهند بود.
 • این تکنیک مناسب برای خانم هایی می باشد که در محیط کار با محدودیت استفاده از ناخن مصنوعی و لاک و کاشت ناخن مواجه هستند.
 • چون مانیکور با ماساژ دادن ناخن و پوست اطراف آن و همچنین استفاده از لوسیون و روغن های مخصوص همراه است، به همین دلیل تا حد زیادی می تواند استرس را کاهش دهد.
 • به دلیل سوهان زدن و فرم دادن گوشه های ناخن، تا حد زیادی می توان از شکستن ناخن ها جلوگیری کرد.

البته لازم به ذکر است، اگر مانیکور در محیط های آلوده با ابزارهای غیر استریل انجام شود، احتمال بروز عفونت و رشد قارچ روی ناخن و اطراف آن وجود خواهد داشت. 

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

علاوه براین، در حین جداسازی کوتیکول ها ممکن است زخم و جراحت روی پوست ایجاد شود.

مانیکور با کوکتل

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

توجه به سلامت پوست دست و پا در حین اجرای مانیکور و پدیکور اهمیت زیادی دارد و می تواند علاوه بر زیباسازی آنها تاثیر فوق العاده ای بر ایجاد احساس آرامش و کاهش استرس داشته باشد. یکی از تکنیک های بسیار کاربردی و پرطرفدار که می توان قبل از جداسازی لایه های مرده اطراف ناخن به کار برد، استفاده از کوکتل می باشد. کوکتل قرص های جوشان مخصوص جوانسازی و آبرسانی و لایه برداری پوست دست و پا می باشد که ترکیبی از جوش شیرین، نمک دریا، جوهر لیمو و چند روغن است. مراحل مانیکور با کوکتل به شامل موارد زیر می باشد:

 • دست ها را درون ظرف حاوی آب قرار دهید.
 • سپس چند عدد قرص و کوکتل مخصوص را درون ظرف آب بیندازید.
 • قرص ها پس از ورود به آب شروع به جوشیدن می کنند و تاثیر خود را بر روی پوست دست ایجاد خواهند کرد. پوست دست در تماس با مواد موجود در این قرص ها نرم و لطیف شده و سلول های مرده براحتی جداسازی میشوند.
 • پس از گذشته چند دقیقه دست را از ظرف آب خارج نموده و با حوله خشک کنید.
 • با ابزارهایی از قبیل پوشر و نیپر کوتیکول و لایه های مرده اطراف ناخن که مرطوب و نرم شده اند را به آرامی به عقب حرکت داده و آنها را از صدف ناخن جدا کنید.
 • در آخرین مرحله می توانید ناخن ها را با لوسیون های مخصوص ماساژ دهید.

قیمت مانیکور

قیمت مانیکور مانند سایر روش های زیباسازی دست و ناخن ها به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. یکی از موارد مهم در این زمینه، استفاده یا عدم استفاده از کوکتل و قرص های جوشان مخصوص در حین مانیکور می باشد. علاوه براین، فرم و حالت ناخن و سوهان زدن و غیره همگی می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

حساسیت به کاشت ناخن

علاوه بر وجود احتمال رشد قارچ و باکتری های مختلف روی ناخن، برخی از افراد به مواد شیمیایی استفاده شده در فرآیند کاشت حساسیت و آلرژی نشان می دهند. توجه داشته باشید که اگر پس از کاشت ناخن و در صورت تماس انگشت با لب و چشم، خارش و تغییر رنگ را در پوست احساس کردید، ممکن است نسبت به این مواد حساسیت داشته باشید. اگزما یکی از عوارض جانبی کاشت ناخن می باشد که در برخی از افراد در 48 تا 96 ساعت ممکن است ادامه پیدا کند.

سوالات متداول کاشت ناخن

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود. با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند.

 • کشت ناخن با ژل
 • کاشت ناخن با پودر
 • کاشت ناخن میکس یا ترکیبی