کاشت ناخن یکی از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای پنهان کردن نواقص ناخن ها و زیباتر جلوه دادن آنها می باشد. به دلیل تاثیر بسیار زیاد فرم و حالت ناخن بر زیبایی دست، تکنیک های متعددی در این زمینه ارائه شده اند که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه کاشت ناخن هلویی، بیبی مور، پودری، قالبی و با ژل و هر آنچه که باید درباره مزایا و عوارض و حساسایت های ممکن در آن بدانید را معرفی خواهد کرد.

آنچه خواهید خواند:

کاشت ناخن چیست؟

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود.  با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با  شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند.

 به مجموعه فعالیت هایی که در آنها چند لایه از مواد پودری و ژل و غیره روی سطح ناخن طبیعی قرار گرفته و با چسب های مخصوص متصل میشوند، کاشت ناخن گفته میشود. برخلاف کاشت مو، در اینجا منظور کاشت استخوان ناخن طبیعی نیست، بلکه مواد شیمیایی برای شکل دهی به فرم و حالت استفاده میشوند.

از مهم ترین ویژگی های کاشت ناخن می توان به عدم رشد آنها به مرور زمان اشاره نمود. علاوه براین، به مرور زمان و با رشد ناخن طبیعی فرد لایه رویی نیاز به ترمیم داشته و ماندگاری آنها دائمی نیست.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

ماندگاری اکستنشن ناخن چقدر است؟

 وقتی به صورت حرفه ای انجام شود، اکستنشن ژل می تواند تا سه تا چهار هفته دوام بیاورد. اگر از محصولات با کیفیت استفاده شود، می توانید این زمان را تا پنج هفته افزایش دهید.

عوارض کاشت ناخن

در تمام تکنیک های زیبایی پوست و مو و ناخن، ممکن است به دلایل مختلف عوارض جانبی را شاهد باشیم. اصلی ترین دلیل برای وجود این عوارض، نحوه اجرای کار و عدم رعایت استانداردها در آن می باشد. از جمله عوارض کاشت ناخن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاشت ناخن-shabnamnazif.com
 • عدم اجرای صحیح روند این کار منجر به نفوذ هوا و فراهم شدن شرایط برای رشد قارچ روی ناخن اصلی خواهد شد.
 • به دلیل نازک شدن ناخن اصلی، اگر از مواد نامرغوب برای کاشت استفاده شود، امکان نفوذ مواد شیمیایی به بدن وجود دارد.
 • عفونت و قارچ از رایج ترین عوارض روش های مختلف کاشت ناخن به شمار می روند.
 • با توجه به اینکه سطح صدف ناخن اصلی با سوهان برقی کاملا نازک میشود، به همین دلیل احتمال جدا شدن آن از روی پوست و گوشت انگشت وجود دارد.
 • مواد شیمیایی که در روند کاشت ناخن استفاده میشوند، ممکن است به سیستم تنفسی وارد شده و فرد را به مرور دچار مسمومیت کند.

انواع کاشت ناخن

به دلیل ماندگاری بالا و همچنین طبیعی بودن ناخن های کاشت شده به صورت دائمی، تکنیک های متعددی در این زمینه معرفی شده اند که هر یک دارای ویژگی ها و روش های اجرای متفاوتی هستند. از رایج ترین انواع کاشت ناخن دائمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای خواندن مطالب درمورد آموزش کاشت ناخن میتوانید:

کاشت ناخن با ژل

در یک دسته بندی دیگر می توان روش ها و شیوه های به کار رفته برای کاشت ناخن را به دو گروه کلی کاشت ژله ای و پودری دسته بندی کرد. در کاشت ناخن ژله ای ابتدا سطح ناخن باید کاملا صاف و نازک شود و سپس از مواد ضد قارچ روی آنها استفاده گردد. صاف شدن سطح ناخن اصلی برای جلوگیری از برجسته تر شدن مواد ژله ای پس از کاشت می باشد. ناخن هایی که پس از کاشت دارای سطح برجسته می باشند، غیر طبیعی بوده و جلوه خوبی ندارند.

پس از صاف شدن سطح ناخن، لایه ای از مواد ژله ای مخصوص روی آن ها قرار گرفته و سپس با دستگاه uv کاملا خشک میشوند.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

کاشت ناخن با پودر

در این روش همان طور که از نامش مشخص است، از مواد پودری برای فرم دهی ناخن ها استفاده میشود. پس از صاف و نازک شدن سطح ناخن طبیعی و اصلی، تیپ که نوعی ناخن مصنوعی می باشد در قسمت بالایی ناخن قرار میگیرد. تیپ برای فرم دادن قسمت بالایی ناخن های طبیعی می باشد و حتما قبل از اتصال آن باید از مواد ضد قارچ استفاده شود.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

. پس از قرار گرفتن تیپ و سوهان کشی ناخن، یک لایه چسب مخصوص روی ناخن قرار گرفته و سپس باید تمام سطح آن با پودرهای مخصوص پوشانده شود. برای بهتر پوشانده شدن سطح می توان ناخن فرد را به طور کامل درون ظرف پودر قرار داد. پس از اتصال پودر به ناخن بخش های مختلف آن باید سوهان کشیده شود.

کاشت ناخن پودری نسبت به ژله ای زمان بر بوده و می توان در انواع مختلف رنگی و بی رنگ آن را اجرا کرد.  از مزایای ناخن های پودری می توان به ماندگاری بالا، طبیعی و زیبا نشان دادن ناخن های طبیعی، استحکام بالا در برابر ضربه و تماس با آب گرم و سرد اشاره کرد.

برای خواندن مطالب درمورد آموزش لمینت ناخن میتوانید:

کاشت ناخن میکس یا ترکیبی

برای استفاده از مزایای منحصر به فرد هر یک از روش های کاشت ناخن پودری و ژله ای، در تکنیک دیگری این دو را با هم تلفیق می کنند. به طوریکه ابتدا لایه ای از موا ضد قارچ روی ناخن اصلی قرار گرفته و سپس مواد پودری برای دیزاین و فرم دهید استفاده میشود. در نهایت یک لایه از مواد ژله ای روی پودر خشک شده ناخن قرار گرفته و با دستگاه uv رطوبت آن از بین می رود. این ناخن ها برق بسیار زیبا و طبیعی دارند و از نظر ماندگاری و استحکام نیز بالاتر از ناخن های ژله ای و پودری هستند.

shabnamnazif.com

کاشت ناخن هلویی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب رنگ برای ناخن ها باید در نظر گرفت، تناسب آن با پوست فرد می باشد. شاید به همین دلیل است که کاشت ناخن هلویی تا این اندازه در سالهای اخیر مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. در این شیوه کاشت، ابتدا سطح ناخن با سوهان برقی مخصوص کاملا صاف و نازک میشود. سپس مواد پودری هلویی روی ناخن قرار گرفته و با چسب های مخصوص ثابت میشوند. مهم ترین ویژگی این نوع کشت، استفاده از پودرهای هلویی می باشد. توجه داشته باشید که رنگ هلویی این نوع ناخن ثابت بوده و به مرور زمان نیز دچار تغییر نخواهد شد.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

ناخن هلویی برای افرادی مناسب است که ترجیح می دهند رنگ ناخن ها با پوست سازگاری داشته باشد. علاوه براین، اگر صدف اصلی ناخن های فرد کوچک باشد، با این تکنیک می توان فرم بسیار زیبایی را به ناخن های آنها داد. همچنین لازم به ذکر است، ناخن های هلویی را می توان با تکنیک های مختلف از جمله شاین، اکلیلی و فرنچ و ساده دیزاین کرد.

کدام اکستنشن ناخن بهتر است؟
 اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید، باید اکستنشن های ژل را انتخاب کنید. آنها راحت تر از اکریلیک هستند و به راحتی می توان آنها را بدون آسیب رساندن به بستر ناخن جدا کرد. اگر به دنبال جایگزین ارزان‌تری هستید، یک اکستنشن ناخن اکریلیک انتخاب کنید.

کاشت ناخن بیبی بومر

اگر به دنبال این هستید که ناخن های کاملا طبیعی و در عین حال زیبا و خوش فرم داشته باشید، کاشت ناخن بیبی بومر می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. در این تکنیک که شباهت زیادی به آمبره مو دارد، رنگ ناخن از قسمت پایین تا لبه تغییر می کند و به مرور روشن میشود. به طوریکه نوک ناخن ها سفید و روشن بوده و قسمت پایین صدف صورتی یا هلویی است.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

برای اجرای تکنیک یبی بومر ابتدا سطح ناخن اصلی صاف و یکدست میشود. سپس یک لایه از مواد ضد قارچ برای برای گرفتن چربی ناخن و یک لایه پرایمر برای ایجاد چسبندگی روی ناخن زده میشود. تیپ یا فرمر را در زیره لبه ناخن قرار میدهیم. سپس مواد کاشت سفید رنگ را با قلم روی لبه آزاد ناخن گذاشته و به سمت وسط ناخن میکشیم. سپس مواد هلویی رنگ را از ریشه ناخن تا وسط میکشیم. قسمت وسط ناخن مواد هلویی و سفید در هم محو میشوند و هیچ مرزی نباید مشخص باشد. در آخرین مرحله یک لایه مواد بی رنگ یا کلییر استفاده میشود تا این محو شدگی هنگام سوهان کشی از بین نرود. ظاهر این نوع کاشت ناخن شبیه به ناخن طبیعی انسان است. یعنی قسمت انتهایی صورتی بوده و هر چه به لبه ها میرسد رنگ روشن و سفیدتر میشود.

علاوه بر موارد فوق، تکنیک های دیگری نیز برای کاشت ناخن وجود دارند که از جمله آنها می توان به دیزاین زیره کاشت(فول گلس)، فرنچ دائم(استند گلس)، مرمریت و … اشاره کرد.

مانیکور چیست؟

دست یکی از مهم ترین اعضای بدن بوده و زیبایی انگشتان و تمیز و مرتب بودن ناخن ها می تواند تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی آن داشته باشد. به همین دلیل اغلب خانم ها توجه ویژه ای به ناخن ها داشته و با تکنیک های مختلف به آنها فرم و حالت می دهند. مانیکور یکی از تکنیک های کاربردی برای زیباسازی ناخن های دست می باشد که مجموعه ای از اقدامات از قبیل سوهان زدن ، از بین بردن و حذف کوتیکول و پوست اضافه اطراف ناخن، فرم دهی و ماساژ انگشت و ناخن ها را شامل میشود. در این روش با ابزارهای مختلف از قبیل ناخن گیر، نیپر و پوشر ناخن ها فرم دهی شده و کوتیکول ها از روی سطح آن جدا شده و در نهایت با سوهان های مخصوص سطح آنها کاملا صاف و براق خواهد شد.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

از مهم ترین ویژگی های مانیکور می توان به عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی اشاره کرد. به همین دلیل فرم و حالت ناخن ها کاملا طبیعی بوده و بر حسب سلیقه فرد در آخرین مرحله می توان از لاک به رنگ دلخواه استفاده نمود.

انواع مانیکور چیست؟

تکنیک های مختلفی در مانیکور ناخن های دست مورد استفاده قرار میگیرد و بر همین اساس نیز می توان آنها را در گروه های مختلفی دسته بندی نمود. به عنوان مثال، بر اساس نحوه اجرای کار می توان روش های فرم دهی به ناخن ها را در مانیکور به گروه های زیر دسته بندی کرد:

مانیکور خیس

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

با توجه به اینکه پوست اطراف ناخن و کوتیکول ها ممکن است کمی خشک باشند، برای جداسازی آسان آنها لازم است ابتدا انگشتان دست در آب ولرم قرار بگیرند. قرار گرفتن ناخن ها در آب ولرم و مواد نرم کننده و صابونی لطافت خوبی را برای کوتیکول بوجود آورده و براحتی می توان با نیپر و پوشر آنها را جدا و با ناخن گیر نیز به ناخن فرم داد. بری انجام این کار حدود 10 دقیقه باید انگشتان دست درون آب ولرم قرار گرفته و پس از خشک کردن نم و رطوبت آنها با حوله، کوتیکول ها جداسازی میشوند.

مانیکور کمبی

با توجه به ابهاماتی که برای برخی از افراد در زمینه مانیکور کمبی وجود دارد، لازم است بدانید که این تکنیک همان نوع روسی می باشد. به عبارت دیگر، نوعی مانیکور با دستگاه و سوهان برقی بوده و برخی از افراد به آن کمبی نیز می گویند و هیچ تفاوتی با نوع روسی ندارد. لذا، اگر به دنبال روشی با کمترین آسیب به کوتیکول های ناخن و جلوگیری از زخم شدن آنها هستید، کمبی یا روسی می تواند انتخاب مناسب و ایده آلی باشد. البته به شرطی می توان از مزایای این تکنیک بیشترین استفاده را برد که توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود.

مانیکور روسی

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

اصلی ترین کاری که در زیباسازی ناخن ها با مانیکور انجام میشود، عقب زدن و جدا کردن کوتیکول یا لایه ای از پوست مرده اطراف ناخن است. کوتیکول نقش محافظ صدف ناخن در برابر نفوذ میکروب و عفونت و قارچ را ایفا می کند و به همین دلیل در جداسازی آن باید دقت بالایی داشت. مانیکور روسی یکی از تکنیک های بسیار حرفه ای برای زیباتر شدن صدف طبیعی ناخن می باشد که به جای نیپر و پوشر از سوهان برقی و سر سوهان های شنی برای جدا کردن کوتیکول استفاده می کند. در واقع در این روش کمترین آسیب و جراحت در قسمت کوتیکول ایجاد شده و به همین دلیل امکان عفونت و زخم شدن انگشت و ناخن ها تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

در تکنیک مانیکور روسی ابتدا با تمام لاک و برق ناخن و پوشش های مصنوعی روی صدف طبیعی ناخن با سوهان برقی پاکسازی میشود. سپس با سوهان برقی و سرسوهان های شنی کوتیکول ها به عقب حرکت داده شده و با سر سوهان توپی جداسازی میشوند. در این روش چون از هیچ ابزار تیز و برنده ای استفاده نمیشود، به همین دلیل اطراف ناخن زخمی نخواهد شد و در تمام مدت ناخن کار باید هندپیس استفاده کند. در آخرین مرحله از روغن های مخصوص برای ماساژ دادن نخن و اطراف آن استفاده شده و پس از شستشوی دست می توان لاک یا برق ناخن به کار برد.

کاشت ناخن-shabnamnazif.com

فواید مانیکور

ملاک قرار دادن زیبایی برای انتخاب هر یک از تکنیک های آرایشی نمی تواند روش مناسبی باشد و بهتر است به مزایای آن نیز توجه شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما معایب و مزایای مانیکور را بررسی و با شناخت کافی برای زیباتر شدن ناخن ها اقدام کنید. برخی از مزایای این تکنیک ها عبارتند از:

 • پاکسازی فضای زیر و اطراف ناخن و جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های مختلف
 • زیبا سازی ناخن ها و کمک به جوانسازی دست ها
 • استفاده از مواد لایه بردار و کوکتل می تواند سلول های مرده پوست دست و ترک ها را از بین ببرد.
کاشت ناخن-shabnamnazif.com
 • ناخن ها پس از مانیکور کاملا جلوه بسیار زیبایی داشته و به علت عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی طبیعی و زیبا خواهند بود.
 • این تکنیک مناسب برای خانم هایی می باشد که در محیط کار با محدودیت استفاده از ناخن مصنوعی و لاک و کاشت ناخن مواجه هستند.
 • چون مانیکور با ماساژ دادن ناخن و پوست اطراف آن و همچنین استفاده از لوسیون و روغن های مخصوص همراه است، به همین دلیل تا حد زیادی می تواند استرس را کاهش دهد.
 • به دلیل سوهان زدن و فرم دادن گوشه های ناخن، تا حد زیادی می توان از شکستن ناخن ها جلوگیری کرد.

البته لازم به ذکر است، اگر مانیکور در محیط های آلوده با ابزارهای غیر استریل انجام شود، احتمال بروز عفونت و رشد قارچ در ناخن و اطراف آن وجود خواهد داشت. علاوه براین، در حین جداسازی کوتیکول ها ممکن است زخم و جراحت روی پوست ایجاد شود.

سوالات متداول کاشت ناخن

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود. با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند.

 • کشت ناخن با ژل
 • کاشت ناخن با پودر
 • کاشت ناخن میکس یا ترکیبی
 • پاکسازی فضای زیر و اطراف ناخن و جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های مختلف
 • زیبا سازی ناخن ها و کمک به جوانسازی دست ها
 • استفاده از مواد لایه بردار و کوکتل می تواند سلول های مرده پوست دست و ترک ها را از بین ببرد.
 • ناخن ها پس از مانیکور کاملا جلوه بسیار زیبایی داشته و به علت عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی طبیعی و زیبا خواهند بود.
 • این تکنیک مناسب برای خانم هایی می باشد که در محیط کار با محدودیت استفاده از ناخن مصنوعی و لاک و کاشت ناخن مواجه هستند.
 • چون مانیکور با ماساژ دادن ناخن و پوست اطراف آن و همچنین استفاده از لوسیون و روغن های مخصوص همراه است، به همین دلیل تا حد زیادی می تواند استرس را کاهش دهد.
 • به دلیل سوهان زدن و فرم دادن گوشه های ناخن، تا حد زیادی می توان از شکستن ناخن ها جلوگیری کرد.