آموزش لمینت ناخن تکنیک ها و روش هایی را معرفی می کند که با استفاده از آنها می توانید صدف طبیعی ناخن را در برابر شکستگی مقاوم کنید و بدون تغییر فرم اصلی آن، سطح آن را صاف و زیباتر کنید. در واقع لمینت هیچ تغییری در اندازه و قد ناخن طبیعی ایجاد نمی کند و با قرار گرفتن چند لایه از مواد مخصوص باعث برجسته و صاف شدن سطح آن خواهد شد. به همین دلیل ناخن ها حالت طبیعی خود را حفظ می کنند و همزمان می توان از شکستگی آنها جلوگیری کرد. مراحل آموزش لمینت ناخن که در ادامه بیان میشود با کاشت ناخن کاملا متفاوت بوده و نتیجه کار نیز فرق می کند. با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

با توجه به تنوع بسیار زیاد تکنیک های زیباسازی ناخن ها، بسیاری از خانم ها تفاوت این تکنیک ها باهم را نمیدانند. به همین دلیل قبل از شروع آموزش لمینت ناخن نگاه کوتاهی به تفاوت بین لمینت و ژل پالیش ناخن خواهیم داشت. ژل پالیش ناخن یکی از تکنیک های زیباسازی ناخن می باشد که در آن از لاک مخصوص استفاده شده و تیپ هیچ کاربردی ندارد. لاک ژل ابتدا بر روی ناخن ها قرار میگیرد ولی به دلیل استفاده از متریال خاص در مواد تشکیل دهنده این لاک ها برخلاف لاک های معمولی برای خشک شدن احتیاج به دستگاه های مخصوصی به نام UV دارند. این در حالیست که برای لمینت ناخن از مواد متفاوتی استفاده شده و روند کار دارای جزئیات بیشتری است. در لمینت مواد مخصوص روی صدف ناخن قرار گرفته و در آن از تیپ استفاده نمیشود. از دیگر تفاوت های لمینت ناخن و ژل پالیش می توان به ترمیم و نحوه ریمو کردن آنها اشاره کرد.

آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com

 لمینت به دلیل نوع مواد و نحوه اجرای آنها قابل ترمیم بوده است اما ژل پالیش ناخن قابل ترمیم نبوده و باید کاملا ریموو شده، تمدید شود و مجدد تمام مراحل از ابتدا انجام شود.

آیا با مدرک کاشت ناخن میتوان اقدام به تاسیس سالن کرد؟

خیر، برای تاسیس سالن باید یک دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید و یا دوره های هفت مهارت جداگانه را بگذرانید.

انواع لمینت ناخن

با توجه به نوع موادی که برای لمینت ناخن استفاده میشود می توان این مواد را به 2 دسته تقسیم بندی کرد. از رایج ترین مواد برای لمینت ناخن می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کاشت ناخن میتوانید:آموزش لمینت ناخن با رابر بیس

آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com

رابر بیس به مواد ژله ای با غلظت نسبتا بالا گفته میشود که خاصیت پلاستیکی و ارتجاعی داشته و به همین دلیل از شکستگی ناخن جلوگیری می کنند. این مواد شبیه به لاک ژل هستند و تفاوت اصلی در فرمول ساخت، غلظت و میزان انعطاف پذیری آنها است. پس از لمینت ناخن با رابر بیس، به دلیل خاصیت الاستیکی بالا ناخن ها در عین ظرافت مقاوم تر میشوند. از دیگر ویژگی های لمینت می توان به ریمو آسان آن اشاره کرد. کافیست ناخن های دارای مواد لمینت را به مدت 15 تا 20 دقیقه درون استون قرار دهید تا براحتی این مواد از سطح ناخن جدا شوند.

آموزش لمینت ناخن با مونو ژل

یکی از بهترین مواد مورد استفاده برای لمینت ناخن، مونو ژل ها می باشد. با توجه به اینکه مونوژل ها موادی ژلی و با غلظت بسیار زیاد هستند به همین دلیل انعطاف پذیری بالایی دارند. علاوه براین، این مواد مقاومت بالایی  داشته و براحتی می توان چند لایه از آن را روی صدف طبیعی ناخن قرار داد. به طور خلاصه مراحل آموزش لمینت ناخن با مونو ژل به صورت زیر می باشد:

 • کوتیکول و پوست اضافه اطراف ناخن را با عقب زن و نیپر جدا کنید.
 • با سوهان کاغذی روی صدف را کمی خط و خش در حد از بین بردن چربیه روی ناخن ایجاد میکنیم.
 • یک لایه از مواد ضد قارچ روی صدف ناخن بزنید.
 • یک لایه نازک بیس کت روی ناخن بزنید و 30 ثانیه ناخن را زیر اشعه UV قرار دهید.
 • پس از خشک شدن بیس کت، یک لایه نازک از مواد مونو ژل را روی ناخن بکشید و حدود 60 ثانیه آن را زیر اشعه UV قرار دهید.
 • یک لایه ضخیم تر از مواد مونو ژل را روی ناخن بکشید و مجدد با دستگاه UV آنرا خشک کنید.
 • اگر ناهواری روی سطح ناخن وجود دارد آنها را با سوهان کاغذی نرم صاف کنید.
 • یک لایه تاپ شاین روی ناخن بکشید و مجدد به مدت 30 ثانیه در دستگاه  UV قرار دهید.
آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com

بعد از اتمام دوره چه مدرکی دریافت میکنیم؟

بعداز اتمام دوره کاشت ناخن شما مدرک فنی حرفه ای آرایشگر ناخن را دریافت می کنید.

آموزش زیر سازی ناخن قبل از لمینت

آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com

پس از آماده کردن وسایل و ابزارها، زیر سازی باید انجام شود. در مرحله زیر سازی با کمک ابزارهای مانیکور لایه های کوتیکول اطراف صدف ناخن باید کاملا جدا و بریده شوند. این مرحله را با دقت انجام دهید تا به پوست اطراف ناخن آسیب وارد نشود. سپس سطح روی صدف را با سوهان کاغذی نرم کاملا صاف کنید تا برجستگی ها و شیار روی آن از بین برود. در مرحله بعد باید از مواد ضد قارچ استفاده کنید تا از عفونت و رشد قارچ روی ناخن پس از لمینت جلوگیری شود.

برای مطالعه بیشتر درمورد کاشت ناخن با ژل میتوانید:آموزش نحوه گذاشتن مواد لمینت روی ناخن

 • مهم ترین گام در آموزش لمینت ناخن، مواد گذاری می باشد که باید به صورت چند مرحله ای انجام شود. ابتدا یک لایه بیس کت روی صدف ناخن بزنید. برای خشک شدن این مواد باید از دستگاه UV استفاده شود. ناخن باید به مدت 30 ثانیه زیر اشعه UV قرار گیرد تا بیس کت خشک شود.
 • پس از خشک شدن بیس کت، مواد لمینت که شبیه به لاک می باشد باید روی صدف ناخن قرار گیرد. با دقت یک لایه نازک از مواد لمینت را روی صدف ناخن بزنید. توجه کنید که تمام سطح ناخن صاف و یکدست باشد تا نتیجه کار طبیعی جلوه دهد. سپس ناخن را  60 ثانیه زیر دستگاه UV قرار دهید تا خشک شود.
 • برای لایه دوم مقدار بیشتری از مواد لمینت را روی ناخن بکشید. دقت کنید که مواد به گوشه های ناخن سرازیر نشود. اگر مواد در گوشه های ناخن سرازیر شد قبل از قرار دادن ناخن در دستگاه  UV آنرا تمیز کنید.
آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com
 • همزمان با قرار دادن مواد لمینت روی ناخن میتوانید با نوک یک قلم طراحی ظریف مواد را روی تمام قسمت ها به نسبت مساوی پخش کنید و برای ایجاد قوس طبیعی روی ناخن دست را برای چند ثانیه برعکس نگه دارید. با نوک قلم گوشه های صدف ناخن را حالت دهید تا زیباتر شود.  سپس 60 ثانیه ناخن ها را در دستگاه UV قرار دهید.

توجه داشته باشید که در تکنیک لمینت باید ناخن هارا یکی یکی مواد گذاری کنید و بعد از خشک شدن یک انگشت انگشت بعدی را مواد گذاری کنید و خشک کنید.

عوارض لمینت ناخن

در حالت کلی می توان گفت لمینت عوارض جدی ایجاد نمی کند و تا حد زیادی به نحوه اجرای کار و تخصص ناخن کار بستگی دارد. علیرغم مزایای متعدد آن، استفاده مداوم از اشعه UV می تواند به مرور مشکلاتی را برای بدن ایجاد کند. علاوه براین، استفاده مداوم از مواد لمینت به صدف طبیعی ناخن ها آسیب وارد نموده و امکان رشد قارچ و عفونت و نازک شدن صدف وجود دارد.

آموزش ترمیم لمینت ناخن

از مهم ترین ویژگی ها و مزایای لمینت ناخن می توان به قابل ترمیم بودن آن اشاره کرد. در حالت کلی تا 3 مرتبه می توان لمینت را ترمیم کرد و بعد از آن بهتر است جداسازی انجام شود. آموزش ترمیم لمینت ناخن به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا با استفاده از سوهان های مخصوص از جمله سرسوهان الماسه مخروطی و استوانه گرد تمام لاک ژل روی ناخن را بتراشید.
 • سوهان کشی و تراشیدن ناخن را تا مرحله ای ادامه دهید که ضخامت لمینت کم شود. پس از رسیدن به خط ترمیم دیگر نیاز به تراشیدن نیست.
 • لایه های کوتیکول و پوست اطراف ناخن را با نیپر و عقب زن جدا کنید.
 • روی سطح ناخن چند خراش جزئی ایجاد و مواد ضد قارچ را روی آن قرار دهید. سپس یک لایه بیس کات بزنید و با اشعه UV آن را خشک کنید. حدود 40 تا 60 ثانیه برای خشک شدن این مواد کافی بوده و به برند آن بستگی دارد.
آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com
 • ابتدا یک لایه نازک از مواد لمینت را روی ناخن بگذارید و با اشعه UV خشک کنید.
 • لایه دوم از مواد را روی ناخن بزنید و مجدد با UV خشک کنید.
 • یک لایه تاپ شاین یا لاک ژل را در آخرین مرحله می توانید برای ایجاد جلوه بهتر در ناخن ها استفاده کنید.

مزایای لمینت ناخن

با توجه به نوع مواد استفاده شده برای لمینت و نحوه اجرای آن چند مزیت مهم را می توان از این تکنیک بدست آورد که عبارتند از:

 • مواد استفاده شده بر روی صدف ناخن باعث افزایش استحکام و جلوگیری از شکستن آنها میشود.
 • به دلیل عدم استفاده از تیپ و لایه های جانبی در زیر مواد لمینت، امکان رشد قارچ و عفونت در این روش کمتر از کاشت ناخن می باشد.
 • به دلیل عدم افزایش قد ناخن، نتیجه کار بسیار طبیعی می باشد.
 • لمینت قابل ترمیم بوده و جداسازی مواد آن از روی صدف ناخن ها بسیار آسان است.

تهیه ابزار و مواد لمینت ناخن

آموزش لمینت ناخن-shabnamnazif.com

به عنوان اولین مرحله لازم است ابزار و مواد مورد نیاز برای لمینت تهیه شوند. با توجه به اینکه برای لمینت نیاز به زیرسازی و مانیکور وجود دارد، لذا بهتر است لیست زیر را همراه داشته باشید تا نتیجه بهتری از کار دریافت کنید:

 • ست مانیکور شامل عقب زن، نیپر
 • سوهان برقی و دستی و کاغذی نرم
 • سر سوهان اشکی و استوانه ای
 • مواد ضد قارچ
 • بیس کات ژل
 • تاپ شاین
 • روغن کوتیکول
 • مواد لمینت

آموزش لمینت ناخن طبیعی

یکی از مهم ترین نکات در اجرای لمینت ناخن، طبیعی بودن نتیجه کار می باشد. به همین دلیل لازم است مراحل کار با دقت و زیر نظر افراد حرفه ای در این حوزه آموزش دیده شود. در آکادمی شبنم نظیف می توانید آموزش لمینت ناخن را زیر نظر افراد حرفه ای به صورت عملی فرا گرفته و از این طریق به بازار کار پر رونق آن راه پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سالن شبنم نظیف تماس بگیرید.

سوالات متداول آموزش لمینت ناخن

مهم ترین گام در آموزش لمینت ناخن، مواد گذاری می باشد که باید به صورت چند مرحله ای انجام شود.

در آکادمی شبنم نظیف می توانید آموزش لمینت ناخن را زیر نظر افراد حرفه ای به صورت عملی فرا گرفته و از این طریق به بازار کار پر رونق آن راه پیدا کنید.