آموزش میکاپ صورت با توجه به گروه سنی و شرایط پوست و فرم چهره و همچنین سبک آرایش دارای زیر مجموعه های متعددی می باشد. به عنوان مثال، آنچه که به عنوان میکاپ صورت دخترانه و ساده و زیبا ارائه میشود با آرایش های عربی و هندی و عروس متفاوت است. علاوه براین، نکاتی که در این آموزش ها ارائه میشود با توجه به اینکه در این زمینه مبتدی هستید یا خیر نیز متفاوت خواهد بود. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه نکات مهم و کاربردی در آموزش میکاپ صورت جدید از پایه برای مبتدیان و کمی پیشرفته تر را معرفی خواهد کرد.

آنچه خواهید خواند:

آموزش آرایش صورت ساده و زیبا

قبل از ارائه آموزش آرایش صورت لازم است به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که نوع میکاپ تا حد زیادی به فرم صورت و چهره شما بستگی دارد. به همین دلیل ممکن است روشی که برای آرایش صورت های کشیده و بیضی به کار می رود، نتیجه خوبی برای صورت های دایره ای نداشته باشد. در ادامه چند آموزش آرایش صورت برای چهره های گرد و بیضی شکل ارائه می دهیم که همگی ساده و زیبا هستند.

برای آرایشگری به چه شرایطی نیاز دارید؟

 • مهارت ها و دانش طراحی
 • توانایی کار خوب با دستان
 • استعداد هنری و خلاقانه
 • توانایی کار خوب با دیگران
 • دقیق بودن و توجه به جزئیات
 • منعطف بودن و باز بودن برای تغییر
 • مهارت های ارتباط کلامی عالی
 • توانایی استفاده از ابتکار عمل شما

مباحث آموزش میکاپ

دوره های آموزش میکاپ در آموزشگاه هایی برگزار میشود که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارند. در این دوره ها سرفصل های متعددی ارائه میشود که برخی از آنها عبارتند از: اصول آماده سازی پوست، آشنایی با اصول انتخاب رنگ لوازم آرایش بر اساس پوست، ایجاد تعادل در اجزای صورت و رفع نواقص، تکنیک های آرایش چشم و صورت، ژورنال خوانی و آموزش گریم. هر یک از این سرفصل ها دارای زیرمجموعه ها و نکات متعددی می باشد و در امتحان پایان دوره نیز باید به آنها تسلط داشت. لازم به ذکر است، علاوه بر دوره های آموزش میکاپ فنی و حرفه ای، بسیاری از افراد متخصص در این زمینه در سایر دوره های داخلی و خارجی زیر نظر برندها و افراد شناخته شده در زمینه زیبایی و آرایش نیز شرکت می کنند. چون در دوره های فنی و حرفه ای سبک های مختلف میکاپ آموزش داده نشده و تسلط پیدا کردن به آنها تنها با تمرین و کسب دانش و مهارت بدست می آید.

برای مطالعه بیشتر درمورد پاکسازی صورت میتوانید:آموزش جدیدترین آرایش صورت

آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com

سبک ها و روش های مختلفی برای میکاپ صورت وجود دارد که با توجه به فرهنگ و سلیقه و خواسته افراد و همچنین فرم صورت می توان از آنها استفاده کرد. اگر به دنبال آموزش آرایش صورت جدید هستید، پیشنهاد می کنیم سبک های اروپایی و لایت و همچنین ترک و اسموکی را انتخاب کنید. مهم ترین ویژگی در تمام این سبک ها حفظ سادگی و زیبایی در کنار هم بوده و با استفاده از آنها چهره ای کاملا طبیعی و زیبا خواهید داشت. به عنوان نمونه از آموزش آرایش صورت جدید می توان به سبک اسموکی اشاره کرد که به صورت زیر اجرا میشود:

 • آماده سازی پوست مانند سایر سبک های آرایش عروس به کمک لایه برداری و استفاده از کرم پودر و کانسیلر باید در اولین مرحله انجام شود.
 • مهم ترین ویژگی این سبک آرایش، استفاده از سایه های دودی و تیره برای پلک می باشد. قسمت داخلی پلک  را  سایه روشن بکشید و قسمت های بیرونی باید تیره تر شوند. برای بخش های روشن تر پلک می توان از سایه های نقره ای و طلایی نیز استفاده کرد.
 • توجه داشته باشید، اگر چشم هایتان به هم نزدیک هستند، قسمت داخلی پلک ها باید روشن باشد و در صورت فاصله زیاد آنها از هم باید عکس روش بالا برای سایه زدن عمل کنید.

آموزش میکاپ صورت لاغر

افرادی که صورت لاغری دارند ترجیح می دهند چهره پر و کمی تپل داشته باشند. به همین دلیل باید در انتخاب رنگ هر یک از لوزم آرایش و نحوه سایه زدن و رژ گونه دقت داشته باشند. به عنوان مثال، بهتر است با هایلایتر مخصوص روی قوس بینی و استخوان گونه، استخوان زیر ابرو و خط فک را محو کنید. اگر پیشانی کشیده ای دارید، کافیست از قسمت شقیقه تا بالای آن و محل رویش موها را با کانتور بپوشانید. یکی از موارد مهمی که در آموزش میکاپ صورت لاغر به آن تاکید میشود، پهن کردن ابروها با روش های مختلف است. هر اندازه ابروها نازک تر باشند، به همان اندازه چهره لاغر و کشیده دیده میشود. با سایه مناسب می توانید ابروها را کمی پهن کنید. علاوه براین، دقت داشته باشید که تکنیک لبخند برای رژگونه زدن صورت های لاغر کاربرد زیادی دارد. لبخند بزنید و قسمت برجسته گونه ها را با رژگونه مناسب به صورت دایره ای آرایش کنید. همچنین می توانید با خط چشم گربه ای در

آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com

کنار سایه های روشن و صورتی و هلویی چشم ها را بسیار جذاب و چهره فرد را تپل و گردتر نشان دهید. به همین سادگی می توانید نواقص صورت را با میکاپ پنهان کنید.

آموزش آرایش صورت گرد ساده و زیبا

آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com

مانند سایر آموزش هایی که برای آرایش صورت ارائه شد، برای افرادی که چهره ای گرد دارند، لازم است ابتدا پوست آنها پاکسازی شود. پس از شستشو و لایه برداری، از کرم مرطوب کننده به مقدار کم برای تمام بخش های صورت استفاده کنید. توجه داشته باشید که آرایش باید به گونه ای انجام شود که چهره کشیده تر بنظر برسد. به همین دلیل اولین انتخاب، حذف کرم پودرهای بسیار روشن در حین آرایش است. صورت های گرد هرچه پوست روشن تری داشته باشند، دایره ای بودن چهره بیشتر جلوه می کند. علاوه براین، بهتر است سایه های دودی و تیره را برای پشت پلک انتخاب کنید. از دیگر موارد بسیار مهم برای تغییر فرم صورت می توان به رژگونه اشاره کرد. رژگونه برای صورت های گرد بهتر است کمی تیره مانند مسی انتخاب شود. توجه داشته باشید که رنگ های تیره روی گونه ها باعث میشود عرض صورت کمتر دیده شود و چهره جلوه بهتری خواهد داشت.

آموزش آرایش صورت بیضی

اگر چهره ای بیضی شکل دارید و پیشانی تان عریض است، برای آرایش صورت بهتر است لب و چشم ها را جدی بگیرید. با توجه به اینکه در این فرم صورت چانه باریک است، به همان دلیل بهتر است رنگ رژ قرمز انتخاب شود و کمی حالت برجسته به آنها داده شود. علاوه براین، رژ گونه های تیره بر روی گونه ها نیز می تواند فرم بهتری به چهره تان بدهد.

افرادی که صورت بیضی شکل دارند، آرایش های شلوغ با سبک های مختلف برای چشم هایشان جلوه فوق العاده زیبایی دارد. چون این افراد صورت کشیده ای دارند و شلوغ بودن آرایش چشم تاثیر منفی ایجاد نمی کند.

MUA خودآموز به چه معناست؟
گریمورهای خودآموخته نیازمند ماهها و سالها مطالعه، تمرین و آزمایش هستند. منابع آنها شامل کتابچه های راهنمای آرایش قابل اعتماد و راهنماهایی است که توسط استادان در این زمینه نوشته شده است. این مطالعه دقیق تکنیک های یادگیری و به کار بردن آنها در زرادخانه مشتریان متنوع است.

آموزش آرایش صورت برای مبتدیان

بسیاری از دختران جوان در زمینه آرایش و میکاپ مهارت ندارند و حتی اصول اولیه را نیز نمی دانند. اگر شما نیز از این گروه افراد هستید، آموزش آرایش صورت برای مبتدیان که در ادامه به آن اشاره می کنیم، نکات بسیار ارزشمندی را برایتان ارائه می دهد. با در نظر گرفتن این تکنیک و ترفندها می توانید بدون هیچگونه مهارت و تجربه چهره ای بسیار جذاب داشته باشید. مهم ترین نکاتی که در آرایش عروس باید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

پاکسازی پوست

به عنوان اصل اول در آموزش آرایش صورت مبتدیان می توان به آماده کردن پوست اشاره کرد. توجه داشته باشید که پوست از مهم ترین عوامل در زیبایی چهره است و به همین دلیل باید بتوانید تمام لک و تیرگی ها و نواقص روی آن را پنهان کنید. قبل از هرگونه آرایش پوست را به کمک اسکراب و ماسکِ شستشو کاملا تمیز کنید. در این مرحله منافذ پوست باید تمیز شوند و آلودگی های انباشته شده در آنها از بین بروند. سپس یک لایه نازک کرم مرطوب کننده و آبرسان روی پوست بزنید تا خشکی آن از بین برود و مواد آرایشی بهتر جذب شوند.

آموزش رفع تیرگی پوست در آرایش صورت

آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com

دومین مرحله استفاده از چند لایه کرم برای از بین بردن تیرگی و لک ها می باشد. پس از مرطوب کننده، یک لایه بسیار نازک کرم پودر تیره و روشن استفاده کنید. دقت کنید که کرم پودر باید بسیار کم باشد و فقط هدف آماده کردن زیر کار است. سپس با کمک کانسیلر می توانید جای جوش و لک و تیرگی ها را به طور کامل بپوشانید. در نهایت کرم پودر را به صورت دورانی با پد روی تمام بخش های صورت فید کنید.

پیشنهاد می کنیم از کرم های مرغوب با چربی کم استفاده کنید. در غیر این صورت در مدت زمان کوتاه آرایش روی صورتتان جلوه بدی پیدا می کند و صورت چرب و براق دیده میشود.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش فیشیال صورت میتوانید:میکاپ چشم

بعد از آماده شدن پوست و صاف و یکدست شدن آن باید آرایش چشم و ابروها را شروع کنید. اگر ابروها دارای نقص است، با کمک سایه دو درجه روشن تر از رنگ موها می توانید به آنها حالت و فرم بدهید. پهن کردن بیش از اندازه ابروها یا نازک شدن آنها چهره را غیر طبیعی می کند و بهتر است حد اعتدال را برای پهنای ابروها در نظر بگیرید.

در مرحله بعد آموزش آرایش صورت مبتدیان به نحوه سایه زدن پلک ها اشاره می کنیم. سایه ای که انتخاب می کنید باید بر اساس فرم صورت باشد، اما چون تخصص و تجربه کافی در این زمینه ندارید، بهتر است قهوه ای را انتخاب کنید. با برس مخصوص سایه را روی پلک بالا بکشید و به سمت بیرون چشم هدایت کنید. در نهایت مژه ها را با فر مژه حالت دهید و ریمل بکشید.

آموزش آرایش گونه

رژگونه تاثیر بسیار زیادی بر میزان شادابی و جذاب بودن صورت دارد و به همین دلیل باید رنگ مناسب و متناسب با پوست و فرم چهره را انتخاب کنید. برای آرایش های ساده رژگونه صورتی و مرجانی را انتخاب و با برس مخصوص روی گونه ها بکشید. دقت داشته باشید که رژگونه را بیش از اندازه تیره انتخاب نکنید، چون چهره کاملا غیر طبیعی خواهد شد.

آموزش میکاپ صورت دخترانه

مهم ترین ویژگی که آرایش های دخترانه باید داشته باشند، طبیعی بودن چهره پس از میکاپ و جلوگیری از هرگونه اغراق در آرایش چشم و لب و گونه و غیره است. به عبارت دیگر، آرایش عروس دخترانه باید به گونه ای انجام شود که چهره کاملا طبیعی بنظر برسد. چند نکته مهم در آموزش میکاپ صورت دخترانه که لازم است قبل از شروع کار بدانید عبارتند از:

 • آرایش غلیظ و بیش از اندازه ی چشم برای دختران مناسب نیست.
 • قبل از انتخاب سبک آرایش و نوع لوازم آرایشی حتما به فرم صورت و جنس پوست و رنگ آن توجه کنید. بهترین آرایش عروس بر اساس حالت طبیعی چهره فرد باید انجام شود تا نتیجه مطلوبی ببینید.
 • به برند و کیفیت لوازم آرایشی اهمیت زیادی بدهید، چون پوست به شدت آسیب پذیر بوده و به مرور لک و تیرگی و جوش و آکنه روی آن ایجاد میشود.
آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com
 • علیرغم جزئیات و تکنیک های زیادی که برای میکاپ وجود دارد، در ادامه آموزش آرایش صورت دخترانه را ارائه می دهیم:
 • قبل از هرگونه آرایش ابتدا صورت را کاملا پاکسازی کنید تا پوست بتواند کرم و لوازم آرایشی را به خوبی جذب کند.
 • ابتدا با پرایمر تمام صورت را بپوشانید تا لک و تیرگی و جای جوش و آکنه به طور کامل از بین برود و روی صورت نمایان نباشد.
 • اگر تیرگی دور چشم دارید یا لک های عمیق و تیره روی پوستتان به چشم میخورد، با کانسیلر آنها را از بین ببرید.
 • برای آرایش چشم ابتدا روی پلک را به طور کامل با پرایمر بپوشانید. پرایمر باعث میشود ماندگاری آرایش و سایه تا حد زیادی افزایش پیدا کند.
 • سایه چشم در آرایش صورت دخترانه باید بسیار کمرنگ و روشن باشد و به هیچ عنوان از سایه های تیره و رنگی نباید استفاده کنید. پس از انتخاب سایه بر اساس رنگ پوست، با براش نوک تیز از گوشه داخلی پلک بالا به صورت دایره ای سایه را پخش کنید. بهتر است قسمت داخلی پلک سایه کمی تیره تر داشته باشد.
آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com
 • در مرحله بعد در صورت تمایل می توانید از خط چشم استفاده کنید. خط چشم برای دختران باید کاملا ظریف و کوتاه و در امتداد رویش مژه ها کشیده شود. خط چشم های پهن و دنباله دار و گربه ای گزینه مناسبی نمی باشند چون چهره را غیر طبیعی نشان می دهند.
 • سپس مژه را کمی فر دهید و با ریمل تارهای آن را ضخیم و تیره تر کنید. ریمل باید به مقدار کم روی مژه ها قرار گیرد تا جلوه طبیعی صورت حفظ شود.
 • مرحله بعدی از آموزش میکاپ صورت دخترانه به آرایش گونه ها اختصاص داده میشود. با رژ گونه های بسیار ملیح از قبیل هلویی و گلبهی و صورتی به مقدار کم برای برجسته و شاداب تر شدن گونه ها استفاده کنید.
 • در آخرین مرحله، از رژ لب با رنگ های ملیح و دخترانه از قبیل صورتی استفاده کنید. رژ لب های قرمز و تیره و زننده برای آرایش های دخترانه کاربرد زیادی ندارند.

آموزش میکاپ خیس

یکی از سبک های بسیار جذاب در میکاپ، GLOSS یا خیس می باشد که با نام شاین نیز شناخته شده است. نکته بسیار مهم در روند آموزش میکاپ خیس، استفاده از نوعی سایه مخصوص می باشد که به پلک ها حالت براق و خیس میدهد. پس از آماده سازی پوست و استفاده از پرایمر، لازم است سایه مخصوص میکاپ خیس را تهیه کنید. برای استفاده از سایه خیس ابتدا کمی پرایمر روی پلک بکشید و از گوشه داخلی تا خارجی را با براش سایه بزنید. نکته مهم بعدی در این سبک، استفاده از رژ لب های براق و مایع می باشد. چون در این سبک تاکید بر براق و شیشه ای بودن چهره وجود دارد که با این نوع رژ لب می توانید به این هدف برسید.

آموزش آرایش صورت از پایه

مواردی که در طول متن به عنوان آموزش آرایش صورت مبتدی و ساده و دخترانه به آنها اشاره شد همگی از پایه نکات مهم را بیان می کنند. با توجه به اینکه آرایش صورت مجموعه ای از تکنیک های مختلف را بر اساس فرم صورت و چهره در برمیگیرد، به همین دلیل یادگیری و آموزش آن نیاز به صرف زمان دارد. علاوه براین، آموزش میکاپ بهتر است توسط افراد متخصص و حرفه ای و به صورت عملی ارائه شود تا اصول مهم از پایه تا موارد پیشرفته همگی با هم ارائه شوند. سالن شبنم نظیف با بهره مندی از میکاپ آرتیست های حرفه ای تمام آموزش های لازم برای آرایش صورت از پایه تا پیشرفته و تکنیک های آرایش عروس را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

آموزش آرایش صورت-shabnamnazif.com

آموزش میکاپ کره ای

دختران و زنان کره ای علاقه بسیار زیادی به آرایش های ساده و طبیعی دارند. به همین دلیل در این سبک میکاپ خبری از سایه های تیره و براق و رژگونه های تیره نیست و بیشتر سادگی خود را نشان می دهد. برای اینکه بتوانید چهره خود را به سبک کره ای میکاپ کنید، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • داشتن پوست صاف و بدون لک از مهم ترین اصول در میکاپ کره ای می باشد. با پرایمر می توانید تا حد زیادی پوست خود را صاف و زیبا کنید.
 • سایه صورتی یا قهوه ای بسیار روشن و گلبهی در این سبک آرایش کاربرد زیادی دارد. از گوشه داخلی چشم با براش سایه را روی پلک قرار داده و تا گوشه خارجی ادامه دهید.
 • خط چشم بسیار باریک و کمی کشیده باعث میشود چشم های بادامی داشته باشید.
 • گونه ها در میکاپ کره ای صورتی بسیار ملیحی هستند و نباید از رنگ های تیره برای آن استفاده شود.
 • در آخرین مرحله از رژ لب صورتی استفاده کنید.

در حالت کلی مراحل آموزش میکاپ کره ای شباهت زیادی به آرایش های لایت و دخترانه دارد.

سوالات متداول آموزش آرایش صورت

توجه داشته باشید که آرایش باید به گونه ای انجام شود که چهره کشیده تر بنظر برسد. به همین دلیل اولین انتخاب، حذف کرم پودرهای بسیار روشن در حین آرایش است.

صورت های گرد هرچه پوست روشن تری داشته باشند، دایره ای بودن چهره بیشتر جلوه می کند. علاوه براین، بهتر است سایه های دودی و تیره را برای پشت پلک انتخاب کنید. از دیگر موارد بسیار مهم برای تغییر فرم صورت می توان به رژگونه اشاره کرد. رژگونه برای صورت های گرد بهتر است کمی تیره مانند مسی انتخاب شود.

 • پاکسازی پوست
 • آموزش رفع تیرگی پوست در آرایش صورت
 • آرایش چشم
 • آموزش آرایش گونه