هاشور ابرو از جمله روش های نیمه دائمی برای پنهان ساختن نواقص ابرو و پرپشت جلوه دادن آن می باشد که با ایجاد خراش روی پوست و تزریق رنگ این عمل انجام میشود. با توجه به عمق خراشیدگی های روی پوست و فرم و حالت خطوط هاشور در گروه های مختلفی دسته بندی شده و جلوه متفاوتی دارند. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه به سوالات رایجی از قبیل مزایا و معایب هاشور ابرو چیست؟ قیمت انجام این کار چقدر است و چقدر زمان میبرد یا حالت و فرم ابروها طبیعی شود؟ آیا این تکنیک برای افراد با پوست چرب و خانم های باردار مناسب است یا خیر پاسخ خواهد داد.

آنچه خواهید خواند:

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو-shabnamnazif.com

نامتقارن بودن و کم پشت بودن ابروها از جمله مشکلات رایجی می باشد که بسیاری از خانم ها و دختران جوان با آن روبرو هستند. با افزایش سن و پشت سر گذاشتن دوران بارداری و شیردهی نه تنها ابروهای خانم ها نازک میشود، بلکه دچار ریزش شده و تاثیر منفی بر زیبایی فرد دارد. یکی از تکنیک های موثر در این زمینه هاشور ابرو می باشد که ابروهایی طبیعی و پرپشت و بسیار خوش فرم و حالت را بوجود می آورد. به طور ساده می توان گفت هاشور ابرو یعنی طراحی ابرو به شکل تار های مو، یعنی ابرو را با استفاده از رنگ های مخصوص به شکل تار مو طراحی می کنند تا ابروها پر تر به نظر برسد.  هاشور ابرو به روش ها و متدهای مختلف انجام می شود که در ادامه به آن ها می رسیم. طبیعی با خراش های سطحی روی پوست و تزریق رنگ در آن را اصطلاحا هاشور ابرو می گویند.

با توجه به اینکه این خطوط در لا به لای تارهای موی طبیعی ابرو افراد ایجاد میشود، به همین دلیل کاملا طبیعی بوده و در نگاه اول کسی متوجه این خراشیدگی ها نخواهد شد. با توجه به اینکه گذر زمان و همچنین مراقبت های قبل و بعد از هاشور ابرو به مرور اثر آن را کاهش می دهد، به همین دلیل یک تکنیک نیمه دائمی محسوب میشود. به طوریکه بعد از حداکثر 6 ماه (با توجه به نوع هاشور و عمق خراشیدگی ها) نیاز به ترمیم بوده و باید رنگ مجدد تزریق شود.

قیمت هاشور ابرو

نوع رنگ هایی که برای هاشور ابرو ستفاده میشود از نظر کیفیت و برند با هم تفاوت دارند. به همین دلیل قیمت هاشور ابرو در بازه های گسترده ای تغییر می کند. هر چه کیفیت این مواد بیشتر و برند معتبرتر باشد، قیمت هاشور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه براین، مقدار رنگی که برای ابروها استفاده میشود نیز می تواند تاثیر زیادی در این زمینه داشته باشد. این تکنیک برای ابروهای کم پشت به دلیل خلوت بودن و نیاز به هاشور بیشتر با هزینه بالاتری انجام میشود. تخصص و مهارت اجرا کننده هاشور و همچنین شهر و موقعیت جغرافیایی آن نیز از دیگر مواردی هستند که در گران یا ارزان بدون قیمت ها نقش دارند.

هاشور برو-shabnamnazif.cm

رنگدانه ابرو چیست؟
میکروپیگمنتیشن (که بیشتر به عنوان خالکوبی زیبایی شناخته می شود) یک روش پیشرفته برای ایجاد برجسته سازی واقعی، طبیعی و دائمی برای ابروها، خط چشم و کک و مک صورت است. متخصصان ما ابتدا شکل و ابعاد عالی را متناسب با ترجیحات و ویژگی های شخصی هر مشتری ایجاد می کنند.

انواع هاشور ابرو

هاشور ابرو-shabnamnazif.com
 • میکروبیلدینگ: مهم ترین ویژگی این روش، ایجاد خراش های بسیار جزئی روی لایه غشایی و بالایی پوست می باشد. با توجه به اینکه رنگ به لایی رویی پوست تزریق شده و خراش های عمق کمی دارند، به همین دلیل ماندگاری اثر هاشور در این تکنیک پایین می باشد. در متد میکروبلیدینگ از قلمی به نام بلید استفاده می شود. روش میکروبلیدینگ تارهای نازک و سطحی با توجه به جنس ابرو و رنگ ابرو ایجاد می کند. مدت ماندگاری این روش بین 6 الی 12 ماه متغیر است.
 • فیبروز ابرو: از دیگر انواع هاشور ابرو می توان به فیبروز ابرو اشاره نمود. روش فیبروز ابرو تقریبا مشابه میکروبلیدینگ می باشد و تنها تفاوتشان با هم در نوع دستگاه می باشد. در فیبروز ابرو از تیغه های بسیار نازک استفاده می شود و همین موجب طبیعی تر شدن کار می شود. علاوه بر این رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست نفوذ میکنند به همین دلیل میزان ماندگاری آن کمتر است.
 • میکروپیگمنتیشن: هاشورهای ایجاد شده در تکنیک میکروپیگمنتیشن در لایه های عمیق تری از پوست ایجاد میشود. به دلیل عمق زیاد خراشیدگی های پوست، ماندگاری هاشور ابرو در میکروپیگمنتیشن زیاد می باشد و البته ترمیم زخم ها نیز به زمان بیشتری نیاز دارد. در این متد با استفاده از دستگاه مخصوص، در نواحی خالی و کم پشت تارهایی شبیه مو طراحی می شود. مدت ماندگاری روش میکروپیگمنتیشن بین 12 الی 24 ماه می باشد. زیرا رنگدانه ها به عمق بیشتری از پوست نفوذ می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

علاوه بر موارد فوق، بر اساس نوع و فرم و حالت هاشورهایی که در لا به لای ابروهای طبیعی افراد ایجاد میشود، می توان انواع مختلفی برای هاشور ابرو معرفی کرد. از رایج ترین و پرطرفدارترین انواع هاشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هاشور spine 6

از دیگر انواع پرطرفدار در میان خانم های ایرانی می توان به هاشور کلاسیک یا spine 6 اشاره کرد. در این روش جهت تارهای ابرو قوس پایینی ابرو می باشد. به طوریکه ابتدا خطوط و هاشورها از تاج به سمت قوس پایینی ابرو کشیده شده و سپس جهت آنها رو به پایین و دم ابرو تغییر می کند.

هاشور spine 5

هاشور آسیایی یا spine 5 به این صورت اجرا میشود که از قسمت تاج خطوط به سمت قوس پایینی کشیده میشود. مهم ترین ویژگی در این نوع هاشور این است که از قسمت قوس انتهایی ابرو جهت خطوط به سمت پایین تغییر نخواهد کرد. این مدل ابرو بیشتر برای چهره های آسیایی و چین و کره استفاده میشود.

هاشور spine 3

اگر ابروهای کم پشتی دارید و جهت رویش تارهای آن رو به بالا می باشد، هاشور تیغ ماهی یا spine 3 از گزینه های مناسب است. در این روش نقطه کانونی قسمت دم ابرو بوده و تمام هاشورها به همین سمت ایجاد میشود.

هاشور ابرو upper spine

در تکنیک upper spine هاشورها همگی رو به بالا هستند و هیچ قوس و انحنایی در آنها وجود ندارد. به همین دلیل چهره فرد در این تکنیک جوان تر بنظر میرسد.

برای مطالعه بیشتر در مورد آموزش لیفت ابرو میتوانید:مزایا و معایب هاشور ابرو چیست؟

در مقایسه با سایر روش ها و تکنیک هایی که برای زیباتر شدن ابروها وجود دارد، چند مزیت مهم را می توان برای هاشور ابرو ارائه داد که عبارتند از:

 • طبیعی بودن ابروها به دلیل ایجاد هاشورهای بسیار ظریف لا به لای ابروهای فرد
 • ماندگاری مناسب به دلیل تزریق رنگ در پوست
 • پرپشت تر شدن ابرو ایجاد تقارن در فرم و حالت ابروهای طبیعی فرد
 • عدم نیاز به آرایش روزانه و سایه و مداد ابرو که منجر به ریزش مو میشوند.

هاشور ابرو یک روش نیمه دائمی است که برای اصلاح نواقص فرم ابرو استفاده می شود. این روش طبیعی است، بعد از آن نیاز به آرایش ابروی خود ندارید. دائمی نبودن را هم می توان مزیت حساب کرد هم معایب. اینکه همیشگی نمی ماند که شما نتوانید فرم و مدل ابرو را عوض کنید.

هاشور ابرو-shabnamnazif.com

این کار معایب خاصی ندارد ولی همانند تمام کارهای تخصصی می بایست با مهارت، با وسایل ضدعفونی استفده شود. در بعضی موارد احتمال آلرژی هم وجمود دارد که با مصرف دارو برطرف می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

 

فرق تاتو ابرو با هاشور ابرو چیست؟

تاتو یک روش قدیمی است که در آن با استفاده از دستگاه های مخصوص بر روی محل ابرو با استفاده از دستگاه های مخصوص و رنگ های مختلف تزریق می شود. پاک کردن ابرو یا تغییر مدل ابرو کار آسانی نیست زیرا جوهر به عمق پوست نفوذ می کند. اما در روش هاشور این گونه نیست، جای جوهر باقی نمی ماند و به راحتی پاک می شود. یکی از مهمترین تفاوت های تاتو ابرو و هاشور ابرو می باشد.

زیباسازی ابرو چیست؟
این تکنیک ترکیبی از ضربات موی میکروبلیدینگ با ابزار دستی و سایه زدن پودری/امبره با دستگاه آرایش دائمی است. ترکیب هر دو ابرویی بسیار طبیعی اما همچنان مشخص ایجاد می کند.

نحوه پاک کردن یا تغییر دادن طرح هاشور چگونه است؟

برای پاک کردن هاشور ابرو روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و شرایط و هزینه خاص خود را دارند. در ادامه این روش ها را نام میبریم:

 • لیزر
 • جراحی پلاستیک
 • گلایکولیک اسید (نوعی لابه برداری پوست)
 • روش سالابریژن
 • استفاده از کرم ها و محلول های پاک کننده
 • استفاده از برخی مواد خانگی مثل نمک، عسل، آلوئه ورا، آبلیمو و ….

برای به کار بردن هر یک از این روش ها با متخصص مشورت کنید.

هاشور ابرو تلفیقی

افرادی که ابروهای بسیار کم پشتی دارند نیاز به تعداد هاشور بالایی خواهند داشت. به همین دلیل برای این قبیل افراد می توان از تکنیک های تلفیقی استفاده نمود. هاشور تلفیقی به تکنیکی گفته میشود که هاشور و سایه با هم بر روی ابروها استفاده میشوند. نحوه اجرای کار در این روش متفاوت است و چند زیر مجموعه دارد.

یکی از روش های رایج برای هاشور تلفیقی، استفاده همزمان از تزریق رنگ و سایه می باشد. در این روش قسمت تاج و بین ابرو ها خراش های جزئی ایجاد و دم ابرو با سایه پر میشود.

برای مطالعه بیشتر درمورد میکروبلیدینگ میتوانید:هاشور ابرو سه بعدی

در تمام تکنیک های زیباسازی ابرو، هدف طبیعی جلوه دادن کار می باشد و تا حد امکان نباید از روش های مصنوعی برای پنهان سازی نواقص ابرو استفاده کرد. هاشور ابرو سه بعدی یکی از تکنیک های بسیار جذاب برای داشتن ابروهای کاملا طبیعی می باشد که بیشتر بر روی خطای دید تمرکز دارد. در این تکنیک از دو رنگ برای هاشورها استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته تر دیده میشوند. از رنگ های روشن برای قسمت بالا و پایین ابرو استفاده شده و رنگ های تیره تر را برای بخش میانی ابرو به کار میبرند. علاوه براین، در این تکنیک چند تار مو و خراش در کنار هم استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته بنظر میرسند.

هاشور ابرو-shabnamnazif.com

هاشور ابرو مویی

تنها تفاوت هاشور ابرو مویی با سایر روش ها در طبیعی بودن خراشیدگی های ایجاد شده بین ابروها می باشد. تارهای موی ایجاد شده در این روش ظرافت زیادی داشته و کاملا شبیه به موی طبیعی فرد است. به همین دلیل با اجرای این روش چهره فرد دخترانه و جوانتر جلوه می کند و کاملا طبیعی بنظر می رسد. در این تکنیک به هیچ عنوان از سایه استفاده نشده و تمام خطوط بین ابرو شبیه به موی نازک با رنگ مشابه با ابروهای فرد اجرا میشوند. لازم به ذکر است، اجرای هاشور ابرو مویی نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، چون تمرکز باید بر روی ظرافت و طبیعی شدن نتیجه کار باشد.

هاشور دخترانه

مهم ترین ویژگی که در ابروهای دخترانه وجود دارد، نامنظم بودن جهت تارهای ابرو می باشد. به همین دلیل در هاشور ابرو دخترانه باید خطوط و هاشورها در قسمت تاج به گونه ای اجرا شوند که هیچ نظمی در آنها به چشم نخورد. توجه داشته باشید که اجرای هاشور در قسمت تاج ابرو نیاز به مهارت بالایی دارد، چون به شدت بر طبیعی یا غیر طبیعی شدن نتیجه کار اثرگذار است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای هاشور دخترانه از تخصص افراد حرفه ای در این زمینه استفاده کنید.

هاشور ابرو بعد از چند روز طبیعی میشه؟

به دلیل خراشیدگی هایی که بر روی پوست ابرو ایجاد میشود، به همین دلیل زخم های جزئی تا چند روز وجود دارد. این زخم ها ممکن است نگرانی هایی را در خانم ها بوجود آورد و برایشان سوال باشد که هاشور ابرو بعد از چند روز طبیعی میشه؟ طبیعی شدن از نظر ترمیم زخم ها و همچنین رنگ ابرو در این تکنیک تا حد زیادی به نوع پوست فرد و همچنین نحوه اجرای هاشورها بستگی دارد. به طور متوسط می توان گفت، حدود 7 تا 14 روز طول میکشد تا هاشور ابرو طبیعی شود و جای زخم ها کاملا ترمیم گردد.

رنگ کردن ابرو بعد از هاشور

خانم ها علاقه زیادی به تغییر رنگ در مو و ابرو دارند و حتی بعد از هاشور نیز ممکن ترجیح دهند از این طریق کمی متفاوت بنظر برسند. رنگ کردن ابرو بعد از هاشور باید حتما زیر نظر افراد حرفه ای در این زمینه انجام شود. چون باید از ترمیم زخم های ابرو مطمئن شوید. علاوه براین، اجازه دهید تا ابروها بعد از هاشور رنگشان ثابت شود و سپس در این زمینه تصمیم گیری کنید.

هاشور ابرو ماژیکی

به دلیل عوارضی که ممکن است تزریق رنگ بر پوست ابرو به همراه داشته باشد، از ماژیک های مخصوص هاشور نیز می توان برای زیباسازی ابروها استفاده کرد. این ماژیک ها دارای تنوع بالایی بوده و نوک آنها چند شاخه بوده و به همین دلیل تارهای مو را می توان در لا به لای ابروهای طبیعی فرد با این روش طراحی کرد. مواد و رنگ هایی که در هاشور ابرو ماژیکی استفاده میشوند ماندگاری بالایی داشته و اغلب ضد آب هستند. هاشور ابرو ماژیکی را در منزل می توانید روی ابروهای خود ایجاد کنید، اما ماندگاری آنها نسبت به روش های تزریق رنگ بسیار پایین است.

عوارض هاشور ابرو چیست؟

اطلاع از عوارض هر یک از روش ها و تکنیک هایی که برای زیباسازی صورت و ابرو و مژه و غیره استفاده میشود کاملا ضروری است. چون هر فرد بر اساس ویژگی های جسمی و شرایط پوست و مو و بدن خود باید با اطلاع کافی روش مناسب را انتخاب کند. به عنوان مثال، از جمله عوارض هاشور ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد عفونت به دلیل اجرای هاشور در محیط های آلوده بدون رعایت اصول بهداشتی
 • ایجاد حساسیت و آلرژی به رنگ تزریق شده به پوست ابرو
 • در صورت اجرای نامناسب و چرب بودن پوست و همچنین گذر زمان هاشورها باید ترمیم شوند
 • به دلیل نفوذ رنگ به پوست انجام این روش ها برای خانم ها در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است
 • احتمال ریزش ابروهای طبیعی فرد به دلیل خونریزی های شدید در اجرای غیر حرفه ای
 • احتمال ایجاد اسکار بین ابروها به دلیل ایجاد خراش با عمق زیاد و عدم رعایت استانداردها

هاشور ابرو پوست چرب

یکی از موارد بسیار مهم در ماندگاری هاشور ابرو، چرب بودن پوست فرد می باشد. پوست های چرب اثر رنگ را در مدت کوتاهی از بین برده و به مرور هاشورها روشن میشوند. به همین دلیل این افراد بهتر است مراقبت های قبل و بعد از هاشور را جدی بگیرند. به عنوان مثال، بهتر است تا دو هفته بعد از هاشور غذاهای چرب را از برنامه غذایی خود جذب کنید. علاوه براین، به هیچ عنوان نباید برای جلوگیری از چرب شدن پوست صورت بعد از هاشور صورت را با مواد شوینده شستشو داد. تا یک هفته بعد از هاشور بهتر است ابرو ها با آب برخورد نداشته باشند.

سالن های زیبایی ویس شبنم نظیف

سالن های ویس شبنم نظیف در دو شعبه سعادت آباد و ولنجک خدمات آرایشی از جمله خدمات ابرو را با بهترین دستگاه ها توسط متخصصین با تجربه ارائه می دهند.

برای مشاوره تخصصی و رایگان با ما تماس بگیرید. 02188688050

سوالات متداول هاشور ابرو

هاشور ابرو از جمله روش های نیمه دائمی برای پنهان ساختن نواقص ابرو و پرپشت جلوه دادن آن می باشد که با ایجاد خراش روی پوست و تزریق رنگ این عمل انجام میشود. با توجه به عمق خراشیدگی های روی پوست و فرم و حالت خطوط هاشور در گروه های مختلفی دسته بندی شده و جلوه متفاوتی دارند.

 • میکروبیلدینگ
 • میکروپیگمنتیشن
 • فیبروز ابرو

هاشور ابرو سه بعدی یکی از تکنیک های بسیار جذاب برای داشتن ابروهای کاملا طبیعی می باشد که بیشتر بر روی خطای دید تمرکز دارد. در این تکنیک از دو رنگ برای هاشورها استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته تر دیده میشوند.