میکروبیلدینگ از تکنیک های پرطرفدار برای پهن و متراکم کردن ابروها می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در این روش هاشورهای بسیار ظریف و کاملا طبیعی با رنگ در لایه غشایی ابرو ایجاد شده و از این طریق نواقص و کاستی های آن پنهان میشود. با توجه به اینکه سوالات و ابهامات زیادی درباره نحوه انجام این کار، تفاوت های آن با میکروپیگمنتیشن، عوارض و مدل ها و قیمت میکروبیلدینگ وجود دارد، در ادامه سالن زیبایی شبنم نظیف اطلاعات جامعی در این زمینه ارائه خواهد داد.

آنچه خواهید خواند:

میکروبیلدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

ابرو از مهم ترین اجزای صورت می باشد که به شدت بر ظاهر و زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل است که اغلب خانم ها و آقایان ترجیح می دهند ابروهای پهن و پر و متقارن و بدون نقص داشته باشند. این در حالیست که به صورت طبیعی تعداد اندکی از افراد ابروهایشان بدون نقص است و اغلب با مشکل خالی بودن بخش هایی از ابرو یا نازک و کم رنگ بودن موهای آن مواجه هستند. میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در تکنیک میکروبلیدینگ ابزاری دستی به نام بلید مورد استفاده قرار میگیرد که سر آن چند سوزن بسیار ظریف وجود دارد. با سوزن های ظریف و ریز خراش هایی روی لایه غشایی پوست ابرو ایجاد شده و رنگ های مخصوص تزریق میشود. با توجه به اینکه هاشورهای ظریف بین 

تارهای ابروی فرد در لایه رویی پوست ایجاد میشود، به همین دلیل جلوه ابروها بسیار طبیعی و زیبا می شود. هاشورهای میکروبلیدینگ در قسمت تاج و دم و بخش انحنا در جهت طبیعی رویش ابروها ایجاد شده و به همین دلیل مانع از مصنوعی و غیر طبیعی شدن صورت خواهد شد.

نمونه کار ابرو شبنم نظیف

برای مطالعه بیشتر درمورد آرایش صورت میتوانید:



قیمت میکروبیلدینگ

در تعیین قیمت میکروبلیدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند. علاوه براین، قیمت میکروبلیدینگ به کیفیت و مارک رنگ استفاده شده و موقعیت جغرافیایی سالن زیبایی نیز بستگی دارد. به طوریکه قیمت در تهران بیشتر از شهرستان ها می باشد و البته میزان تخصص اجرا کننده ی این تکنیک را نباید فراموش کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

فواید میکروبیلدینگ ابرو

همان طور که اشاره شد، در تکنیک میکروبلیدینگ ابرو هاشورهای بسیار ظریف در لایه رویی و غشایی پوست ایجاد میشود. به همین دلیل چند مزیت مهم در این روش نسبت به سایر روش ها وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
 • عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
 • ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
 • ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
 • بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست

نکات منفی میکروبلیدینگ چیست؟

پاک کردن آرایش جدا از اینکه روشی پرهزینه است، بسیار دردناک است و می تواند منجر به زخم شود. همچنین، در بسیاری از موارد، واکنش های پوستی آلرژیک امکان پذیر است. این عوارض جانبی میکروبلیدینگ است. کرم بی حس کننده و جوهر استفاده شده ممکن است برای همه انواع پوست مناسب نباشد.

میکروبیلدینگ چقدر ماندگاری دارد؟

همان طور که در طول متن اشاره شد، خراش هایی که روی پوست ابرو در این تکنیک ایجاد میشود بسیار کم عمق بوده و تنها لایه غشایی پوست رنگ میشود. به همین دلیل نسبت به تاتو ماندگاری کمتری دارد. مدت زمان ماندگاری این تکنیک به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پوست چربی داشته باشید رنگ ابرو خیلی زود کم رنگ شده و تغییر پیدا می کند.  میزان رعایت مراقبت های بعد از میکروبیلدینگ، کیفیت رنگ و نحوه اجرا همگی می توانند در این زمینه موثر باشند. در حالت کلی مدت زمان ماندگاری میکروبیلدینگ حداقل 6 و حداکثر 3 سال است. نکته بسیار مهم اینکه، برای افزایش مدت زمان ماندگاری اثر این روش، لازم است به صورت مرتب و دوره ای بخش هایی که دچار تغییر رنگ شده اند را ترمیم کنید. بازه های زمانی ترمیم ابرو با توجه به نوع پوست فرد متفاوت است و ابتدا هر 4 تا 8 هفته یک مرتبه باید برای ترمیم به سالن زیبایی مورد نظر مراجعه کنید.

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

میکروبلیدینگ ابرو خوبه؟

با در نظر گرفتن همه این موارد، باید تعیین کنید که آیا میکروبلیدینگ برای شما ارزشش را دارد یا خیر. میکروبلیدینگ می تواند فواید زیادی برای شما به همراه داشته باشد. اگر می خواهید ابروهای پرتر و زیباتری داشته باشید میکروبلیدینگ می تواند نجات دهنده شما باشد.

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

 با این حال برای شما مقداری پول نقد، حداقل هفت روز بدون باشگاه، صبح های بدون کافئین و یک هفته پوسته پوسته شدن را خواهید داشت. با این حال اگر شرایط استفاده از هاشور ابروی نیمه دائم را دارید و می توانید این بهایی که عنوان شد را بپردازید، آن را امتحان کنید. تا دیگر مجبور نشوید با مداد ابرو سعی کنید ابروهای خود را پرتر کنید. در جواب این سوال که میکروبلیدینگ خوب است باید بگوییم که اگر به شکل درست و اصولی و توسط آرایشگر ماهر و باتجربه انجام شود و مراقبت های بعد از آن به طور کامل انجام شود بله خوب است. نتایج مد نظرتان را می توانید بگیرید. در غیر این صورت می تواند نتایج باب میلتان را به همراه نداشته باشد. قبل از انجام هاشور ابرو تحقیقات و پرس و جوی کاملی داشته باشید تا مراکز معتبر و بهداشتی که مجوز انجام کارهای زیبایی نیمه دائم دارند را انتخاب کنید. لازم است به این نکته توجه کنید که آیا واقعا به هاشور نیمه دائم نیاز دارید یا خیر. آیا 

شرایط انجام آن را دارید یا نه. اگر هیچ ممانعتی برای انجام آن ندارید با انتخاب مرکز زیبایی معتبر و پرسنل حرفه ای فرم زیبایی به ابروهای خود ببخشید.

میکروبیلدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

کافیست تکنیک های زیباسازی ابرو را جستجو کنید تا با تنوع بسیار بالای آنها روبرو شوید که اغلب آنها تفاوت های جزئی با هم دارند. از این موارد می توان به میکروپیگمنتیشن اشاره کرد که بسیاری از افراد آن را میکروبلیدینگ یکسان در نظر میگیرند. این دو روش با هم تفاوت دارند و نباید یکسان در نظر گرفته شوند. از جمله تفاوت های این دو روش می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
قلم و ابزاری که در میکروبلیدینگ استفاده میشود، دستی می باشد و هیچگونه موتور در آن به کار نمی رود. به طوریکه فرد باید با انرژی دست قلم را روی پوست ابرو حرکت دهد. ابزار میکروپیگمنتیشن برقی می باشد. ایجاد هاشورهای طبیعی و نازک بین ابرو اصلی ترین ویژگی آن است اما در میکروپیگمنتیشن رنگ به صورت یکنواخت بین تارهای ابرو پخش میشود. به همین دلیل نتیجه کار میکروپیگمنتیشن طبیعی 

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

نیست و شباهت زیادی به تاتو دارد. خراش هایی که در میکروپیگمنتیشن ایجاد میشود در لایه های عمیق تری از پوست هستند. بهبود خراش و محل زخم در میکروپیگمنتیشن به دلیل عمق بیشتر آنها در زمان طولانی تری انجام میشود. در حالت کلی، ماندگاری رنگ های تزریق شده به پوست در لایه های عمیق بیشتر است. به همین دلیل میکروبلیدینگ ماندگاری کمتری دارد. قیمت میکروبلیدینگ نسبت به روش دوم ارزان تر است.

میکروبلیدینگ برای پوست چرب

پوست های چرب به مراقبت ویژه از پوست و ملاحظات خاصی در هنگام میکروبلیدینگ نیاز دارند. آرایشگران متخصص بلافاصله متوجه چربی پوست شما می شوند. در صورتی که متوجه نشد باید حتما اطلاع دهید که چه نوع پوستی دارید زیرا در نتیجه تاثیر گذار است.
میکروبلیدینگ بر روی پوست های چرب کمی سریع تر محو می شود و افرادی که دارای پوست چرب هستند باید مراقبت های بیشتری داشته باشند. این موضوع به صلاح دید آرایشگر شما بستگی دارد که آیا پوست شما مناسب کدام نوع هاشور ابروی دائم هستید.
سوال این است که افرادی که دارای پوست چرب هستند چه کار باید بکنند؟ سایه زدن در مقابل میکروبلیدینگ کارساز است. سایه زدن یک تکنیک نسبتا جدید است که برای مشتریانی که پوست چرب دارند بسیار عالی است. بنابراین به این دلیل که پوست چرب دارید و پوست شما پذیرای این روش نیست، به این معنی نیست که نمی توانید هر روز صبح با ابروهای عالی از خواب بیدار شوید.
پوست چرب به طور طبیعی مرطوب تر و انعطاف پذیرتر است. تمایل به پیری دارد. چربی اضافی روی پوست سریع تر منافذ را مسدود می کند. بنابراین پوست های چرب مستعد منافذ باز هستند. پوست های چرب از انواع دیگر ضخیم تر بوده و کمتر دچار چین و چروک می شوند. مستعد جوش هستند و رنگ پذیری بسیار پایینی دارند. بنابراین می توان گفت میکروبلیدینگ بر روی پوست چرب امکان پذیر است اما نیاز به ترمیم بیشتر دارد.
تکنیکی که آرایشگر ماهر باید رعایت کند این است که به دلیل پخش شدن کمی از رنگ بر روی پوست، خطوط هاشور باید با فاصله بیشتری طراحی شوند. ماندگاری هاشور در پوست چرب کمتر است. مراقبت های بعد از هاشور را بیشتر از سایرین رعایت کنید تا بتوانید نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

ریزش ابرو بعد از میکروبیلدینگ

یکی از مشکلات بزرگی که تعداد کمی از افراد پس از زیباسازی ابرو با این روش با آن مواجه میشوند، ریزش ابرو است. توجه داشته باشید که احتمال ریزش ابروهای فرد بعد از این تکنیک بسیار کم است. اما اگر در محیط های آلوده و بدون رعایت استانداردها این تکنیک اجرا شود، ممکن است به ابروهای طبیعی افراد آسیب وارد شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تنها ارزان بودن را ملاک برای انتخاب سالن زیبایی در نظر نگیرید. چون نحوه اجرای کار ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و زیبایی طبیعی تان دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو و آموزش لیفت ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

میکروبیلدینگ چه فرقی با فیبروز دارد؟

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

ابهام دیگری که درباره این تکنیک وجود دارد این است که آیا میکروبلدینگ همان فیبروز است؟ این دو روش چه تفاوت هایی با هم دارند؟ فیبروز شباهت زیادی با این تکنیک دارد و هر دو هاشورهای ظریف در لایه غشایی پوست ایجاد می کنند. مدت زمان ماندگاری هر دو روش تقریبا یکسان است و نتیجه کلی کار با هم تفاوت زیادی ندارد. تنها تفاوت در ابزار استفاده شده برای هر یکاز این دو روش است. فیبروز که برای اولین بار توسط یکی از آکادمی های متعلق به کشور لهستان معرفی شد، با سوزن و ابزارهای خاصی اجرا میشود. این سوزن ها با بلید که در میکروبلیدینگ کاربرد دارد متفاوت است. شباهت ین دو روش در نحوه اجرا و نتیجه کار به اندازه ای زیاد است که در بسیاری از مواقع یکسان در نظر گرفته میشوند. لازم به ذکر است، فیبروز حالت طبیعی تری به ابروها می دهد و بیشتر برای افرادی مناسب است که تاتو 

یا میکروپیگمنتیشن و سایه روی ابروهایشان وجود نداشته باشد.

برای مطالعه بیشتر درمورد هاشور ابرو میتوانید:



میکروبیلدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

میکروبیلدینگ از روش های تهاجمی برای زیباسازی ابروها می باشد و به دلیل خراشیدگی پوست و تزریق رنگ برای برخی از افراد مناسب نیست. افرادی که در گروه های زیر قرار میگیرند نباید این تکنیک را برای رفع نواقص ابروهای خود انتخاب کنند:

 • برای خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند جهت حفظ سلامتی خود و نوزادشان این روش ممنوع است.
 • افرادی که دارای پوست بسیار چرب هستند، ماندگاری رنگ روی صورتشان کم است و این روش تاثیر زیادی ندارد.
 • به دلیل ایجاد خراشیدگی روی پوست، افرادی که دارای بیماری صرع و حملات عصبی هستند، تا حد امکان نباید میکروبیلدینگ را انتخاب کنند.
 • این روش برای خانم ها و آقایانی که دچار بیماری های مختلف از جمله هپاتیت هستند ممنوع می باشد.
 • تمام افرادی که به دلایل مختلف از جمله دیابت داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند
 • میکروبیلدینگ بر روی پوست های دارای بیماری و زخم و شکستگی ابرو ممنوع است.

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

به شدت توصیه می شود که در دوران بارداری از میکروبلیدینگ خودداری کنید. همانطور که می توانید برای انجام هاشور ابرو، پوست با تیغ خراشیده می شود و جوهر مخصوص در زیر پوست تزریق می شود. از آنجایی که هیچ مطالعه منتشر شده ای عومی در مورد مواد شیمیایی جوهر انجام نشده است، می تواند بر جنین تاثیر گذار باشد. اطلاعات بسیار کمی در مورد اثرات میکروبلیدینگ و مواد شیمیایی مورد استفاده وجود دارد، اما با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است به آن مانند یک خالکوبی معمولی نگاه کنید.

 نه تنها در دوران بارداری بلکه در دوران شیردهی نیز با احتیاط در مورد انجام هاشور ابرو تصمیم گیری کنید. در صورت عفونت، ممکن است به جنین منتقل شود و مضر باشد. لطفا از خطرات آن در دوران بارداری و شیردهی آگاهی پیدا کنید. مواد شیمیایی جوهر می تواند بر جنین تاثیر منفی بگذارد. کرم های بی حس کننده ممکن است حاوی موادی باشند که با مشکلات قلبی جنین مرتبط باشد. هورمون های ترشح شده در بارداری ممکن است اثر سوء بر میکروبلیدینگ داشته باشد و نتایج مطلوبی را نگیرید. رعایت نکردن بهداشت و استریل نشدن سوزن مخصوص هاشور خطر ابتلا به عفونت و HIV و هپاتیت را افزایش دهد. اگر می خواهید از یک سالن زیبایی بازدید کنید، تحقیق و پرس و جو کنید تا مطمئن شوید که معتبر باشد و توسط پرسنل با تجربه و ماهر خدمات زیبایی ارائه دهد. آن ها می توانند شما را راهنمایی کنند که در طول دوران بارداری و شیردهی برای انجام میکروبلیدینگ صبر 

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

کنید یا خیر. از آرایشگر خود در مورد مواد شیمیایی موجود در رنگدانه های جوهر استفاده می شود سوال کنید. در صورتی که مواد مورد استفاده ضرری برای شما و جنین نداشته باشد می توانید از آن استفاده کنید.

دوام ابروهای میکروبلیدینگ چقدر است؟
18 تا 30 ماهگی
همانطور که در بالا ذکر شد، میکروبلیدینگ می تواند بین 18 تا 30 ماه دوام بیاورد. به طور کلی، یک یا دو بار در سال نیاز به ترمیم کردن دارد. هنگامی که رنگدانه حاصل از عمل شروع به محو شدن محسوس کرد، باید برای یک ترمیم به پیگمنتر خود مراجعه کنید.

میکروبیلدینگ چه عوارضی دارد؟

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

تمام روش هایی که در آنها ایجاد خراشیدگی و تزریق رنگ و مواد شیمیایی وجود دارد، با توجه به شرایط جسمی افراد ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. بدون شک میکروبلدینگ نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود. هر چیزی در دنیا دو جنبه مثبت و منفی دارد. میکروبلیدینگ نیز مانند سایر خدمات زیبایی دائمی یا نیمه دائمی با وجود داشتن مزایای بسیار، معایبی نیز دارد که لازم است قبل از اقدام به میکروبلیدینگ از آن ها آگاه شوید. میکروبلدینگ روشی است که به منظور بهبود ظاهر ابروها و به طور کلی صورت است و در ایجاد اعتماد به نفس بسیار مهم است. اگر این هدف شما باشد، ممکن است وسوسه شوید و معایب این فرآیند را نادیده بگیرید. آگاهی از معایب هر چیزی موضوع بسیار مهمی است زیرا به شما کمک می کند چگونه از آن ها عبور کنید. در این مطلب معایب و نقاط منفی میکروبلیدینگ را بیان می کنیم.

برخی از عوارض این تکنیک عبارتند از:

 • ایجاد حساسیت های پوستی به رنگ و مواد استفاده شده در حین هاشور زدن ابرو
 • ایجاد خارش و قرمزی و التهاب پوست ابرو و اطراف آن
 • ایجاد سوزش چشم و ابرو
 • امکان بروز عفونت های پوستی به دلیل اجرای این تکنیک در سالن های زیبایی غیر استاندارد و بدون رعایت اصول ایمنی و بهداشتی
 • امکان ریزش ابرو بعد از میکروبلدینگ به دلیل عدم کیفیت مواد و اشتباه در روند اجرا
 • آلرژی

سیستم های بدن ما به مواد مختلف واکنش نشام می دهند. هر چیزی که برای بدن شخص دیگری خوب است برای شما خوب نیست و همیشه باید عدم حساسیت به ماده مد نظرتان را بررسی کنید. برای میکروبلیدینگ، از رنگ دانه آی استفاده می شود. ممکن است بدن شما به این رنگدانه حساسیت داشته باشد. 

به همین دلیل شما باید یک متخصص خدمات زیبایی را پیدا کنید که قبل از انجام کار آزمایشی روی بدن شما انجام دهد تا مشخص کند آیا بدن با رنگدانه سازگار است یا خیر.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

 • هنگام دوش گرفتن، صورت خود را از سر دوش دور نگه دارید.
 • ناحیه ابروها را در حمام، استخر یا جکوزی خیس نکنید، تا زمان بهبودی کامل (۳۰ روز) از شنا در آب یا استخر کلر دار خودداری کنید.
 • به مدت ۳۰ روز از سونای گرم استفاده نکنید.
 • هنگام ورزش، از عرق گیر استفاده کنید تا در ناحیه ابرو عرق نکنید.
 • ابروهای میکروبلیدینگ شده را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. پس از بهبودی کامل نیز برای جلوگیری از کم رنگ شدن هاشور ابرو در برابر آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممکن است باعث شود که رنگدانه ها سریع تر محو شوند.
 • خارش و پوسته پوسته شدن ممکن است در طول هفت روز اول بعد از میکروبلیدینگ رخ دهد. پوسته ها را دستکاری نکنید. آن ها باید خود به خود بریزند وگرنه ممکن است احتمال از بین بردن رنگ و زخم شدن را خواهید داشت.
 • در طول فرآیند بهبودی ابروهای میکروبلیدینگ شده، هیچ آرایشی نباید بر روی ابروها انجام شود.
 • دقت داشته باشید اگر می خواهید اسکن MRI انجام دهید لطفا به پزشک خود اطلاع دهید که میکروبلیدینگ انجام داده اید.
 • اگر قصد دارید لایه برداری شیمیایی یا هر روش پزشکی دیگری انجام دهید، لطفا درمانگر خود را از روش هاشور ابروی خود مطلع کنید. گاهی نیاز است این اقدامات در زمان بهبودی کامل میکروبلیدینگ انجام شود.
 • اگر قرار است در طول فرآیند بهبودی خون بدهید، حتما پرستار خود را مطلع کنید. زیرا ممکن است میکروبلیدینگ نتایج را تغییر دهد.
میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com
 • اگر در طول فرآیند بهبودی ابروهای شما خیس شد، آن ها را با ملایمت با حوله نرم خشک کنید. دقت کنید حوله را روی ابروها نمالید. به صورت ضربه های آرام آن ها را خشک کنید.
 • از دست زدن به ابروهایتان خودداری کیند و مراقب باشید تا زمانی که ابروهایتان خوب نشده به پشت بخوابید.
سوالات متداول میکروبیلدینگ

میکروبیلدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود.

در تعیین قیمت میکروبیلدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند.

ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن خود را روشن کنید.