میکروبیلدینگ از تکنیک های پرطرفدار برای پهن و متراکم کردن ابروها می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در این روش هاشورهای بسیار ظریف و کاملا طبیعی با رنگ در لایه غشایی ابرو ایجاد شده و از این طریق نواقص و کاستی های آن پنهان میشود. با توجه به اینکه سوالات و ابهامات زیادی درباره نحوه انجام این کار، تفاوت های آن با میکروپیگمنتیشن، عوارض و مدل ها و قیمت میکروبیلدینگ وجود دارد، در ادامه سالن زیبایی شبنم نظیف اطلاعات جامعی در این زمینه ارائه خواهد داد.

Table of Contents

میکروبیلدینگ چیست؟

ابرو از مهم ترین اجزای صورت می باشد که به شدت بر ظاهر و زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل است که اغلب خانم ها و آقایان ترجیح می دهند ابروهای پهن و پر و متقارن و بدون نقص داشته باشند. این در حالیست که به صورت طبیعی تعداد اندکی از افراد ابروهایشان بدون نقص است و اغلب با مشکل خالی بودن بخش هایی از ابرو یا نازک و کم رنگ بودن موهای آن مواجه هستند.

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

 میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در تکنیک میکروبلیدینگ ابزاری دستی به نام بلید مورد استفاده قرار میگیرد که سر آن چند سوزن بسیار ظریف وجود دارد. با سوزن های ظریف و ریز خراش هایی روی لایه غشایی پوست ابرو ایجاد شده و رنگ های مخصوص تزریق میشود. با توجه به اینکه هاشورهای ظریف بین تارهای ابروی فرد در لایه رویی پوست ایجاد میشود، به همین دلیل جلوه ابروها بسیار طبیعی و زیبا می شود. هاشورهای میکروبلیدینگ در قسمت تاج و دم و بخش انحنا در جهت طبیعی رویش ابروها ایجاد شده و به همین دلیل مانع از مصنوعی و غیر طبیعی شدن صورت خواهد شد.

برای خواندن مطالب درمورد آرایش صورت میتوانید:

دوام ابروهای میکروبلیدینگ چقدر است؟
18 تا 30 ماهگی
همانطور که در بالا ذکر شد، میکروبلیدینگ می تواند بین 18 تا 30 ماه دوام بیاورد. به طور کلی، یک یا دو بار در سال نیاز به ترمیم کردن دارد. هنگامی که رنگدانه حاصل از عمل شروع به محو شدن محسوس کرد، باید برای یک ترمیم به پیگمنتر خود مراجعه کنید.

قیمت میکروبیلدینگ

در تعیین قیمت میکروبلیدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند. علاوه براین، قیمت میکروبلیدینگ به کیفیت و مارک رنگ استفاده شده و موقعیت جغرافیایی سالن زیبایی نیز بستگی دارد. به طوریکه قیمت در تهران بیشتر از شهرستان ها می باشد و البته میزان تخصص اجرا کننده ی این تکنیک را نباید فراموش کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

shabnamnazif.com

فواید میکروبیلدینگ ابرو

همان طور که اشاره شد، در تکنیک میکروبلیدینگ ابرو هاشورهای بسیار ظریف در لایه رویی و غشایی پوست ایجاد میشود.

به همین دلیل چند مزیت مهم در این روش نسبت به سایر روش ها وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
  • عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
  • ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
  • ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
  • بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست

نکات منفی میکروبلیدینگ چیست؟

پاک کردن آرایش جدا از اینکه روشی پرهزینه است، بسیار دردناک است و می تواند منجر به زخم شود. همچنین، در بسیاری از موارد، واکنش های پوستی آلرژیک امکان پذیر است. این عوارض جانبی میکروبلیدینگ است. کرم بی حس کننده و جوهر استفاده شده ممکن است برای همه انواع پوست مناسب نباشد.

میکروبیلدینگ چقدر ماندگاری دارد؟

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com

همان طور که در طول متن اشاره شد، خراش هایی که روی پوست ابرو در این تکنیک ایجاد میشود بسیار کم عمق بوده و تنها لایه غشایی پوست رنگ میشود. به همین دلیل نسبت به تاتو ماندگاری کمتری دارد. مدت زمان ماندگاری این تکنیک به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پوست چربی داشته باشید رنگ ابرو خیلی زود کم رنگ شده و تغییر پیدا می کند.  میزان رعایت مراقبت های بعد از میکروبیلدینگ، کیفیت رنگ و نحوه اجرا همگی می توانند در این زمینه موثر باشند. در حالت کلی مدت زمان ماندگاری میکروبیلدینگ حداقل 6 و حداکثر 3 سال است. نکته بسیار مهم اینکه، برای افزایش مدت زمان ماندگاری اثر این روش، لازم است به صورت مرتب و دوره ای بخش هایی که دچار تغییر رنگ شده اند را ترمیم کنید. بازه های زمانی ترمیم ابرو با توجه به نوع پوست فرد متفاوت است و ابتدا هر 4 تا 8 هفته یک مرتبه باید برای ترمیم به سالن زیبایی مورد نظر مراجعه کنید.

برای خواندن مطالب درمورد هاشور ابرو میتوانید:

میکروبیلدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

کافیست تکنیک های زیباسازی ابرو را جستجو کنید تا با تنوع بسیار بالای آنها روبرو شوید که اغلب آنها تفاوت های جزئی با هم دارند. از این موارد می توان به میکروپیگمنتیشن اشاره کرد که بسیاری از افراد آن را میکروبلیدینگ یکسان در نظر میگیرند. این دو روش با هم تفاوت دارند و نباید یکسان در نظر گرفته شوند. از جمله تفاوت های این دو روش می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:
قلم و ابزاری که در میکروبلیدینگ استفاده میشود، دستی می باشد و هیچگونه موتور در آن به کار نمی رود. به طوریکه فرد باید با انرژی دست قلم را روی پوست ابرو حرکت دهد. ابزار میکروپیگمنتیشن برقی می باشد.

ایجاد هاشورهای طبیعی و نازک بین ابرو اصلی ترین ویژگی آن است اما در میکروپیگمنتیشن رنگ به صورت یکنواخت بین تارهای ابرو پخش میشود. به همین دلیل نتیجه کار میکروپیگمنتیشن طبیعی نیست و شباهت زیادی به تاتو دارد. خراش هایی که در میکروپیگمنتیشن ایجاد میشود در لایه های عمیق تری از پوست هستند. بهبود خراش و محل زخم در میکروپیگمنتیشن به دلیل عمق بیشتر آنها در زمان طولانی تری انجام میشود. در حالت کلی، ماندگاری رنگ های تزریق شده به پوست در لایه های عمیق بیشتر است. به همین دلیل میکروبلیدینگ ماندگاری کمتری دارد. قیمت میکروبلیدینگ نسبت به روش دوم ارزان تر است.

میکروبلیدینگ-shabnamnazif.com
shabnamnazif.com

ریزش ابرو بعد از میکروبیلدینگ

یکی از مشکلات بزرگی که تعداد کمی از افراد پس از زیباسازی ابرو با این روش با آن مواجه میشوند، ریزش ابرو است. توجه داشته باشید که احتمال ریزش ابروهای فرد بعد از این تکنیک بسیار کم است. اما اگر در محیط های آلوده و بدون رعایت استانداردها این تکنیک اجرا شود، ممکن است به ابروهای طبیعی افراد آسیب وارد شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تنها ارزان بودن را ملاک برای انتخاب سالن زیبایی در نظر نگیرید. چون نحوه اجرای کار ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و زیبایی طبیعی تان دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو و آموزش لیفت ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

میکروبیلدینگ چه فرقی با فیبروز دارد؟

فیبروز ابرو-shabnamnazif.com

ابهام دیگری که درباره این تکنیک وجود دارد این است که آیا میکروبلدینگ همان فیبروز است؟ این دو روش چه تفاوت هایی با هم دارند؟ فیبروز شباهت زیادی با این تکنیک دارد و هر دو هاشورهای ظریف در لایه غشایی پوست ایجاد می کنند. مدت زمان ماندگاری هر دو روش تقریبا یکسان است و نتیجه کلی کار با هم تفاوت زیادی ندارد. تنها تفاوت در ابزار استفاده شده برای هر یکاز این دو روش است. فیبروز که برای اولین بار توسط یکی از آکادمی های متعلق به کشور لهستان معرفی شد، با سوزن و ابزارهای خاصی اجرا میشود. این سوزن ها با بلید که در میکروبلیدینگ کاربرد دارد متفاوت است. شباهت ین دو روش در نحوه اجرا و نتیجه کار به اندازه ای زیاد است که در بسیاری از مواقع یکسان در نظر گرفته میشوند.

 لازم به ذکر است، فیبروز حالت طبیعی تری به ابروها می دهد و بیشتر برای افرادی مناسب است که تاتو یا میکروپیگمنتیشن و سایه روی ابروهایشان وجود نداشته باشد.

سوالات متداول میکروبیلدینگ

میکروبیلدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود.

در تعیین قیمت میکروبیلدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند.

ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست