بوتاکس مو از روش های جدید برای احیا و از بین بردن مشکلاتی از قبیل وزی و موخوره و نازک شدن سطح موها بوده و با مواد کاملا طبیعی انجام میشود. برخلاف بوتاکس صورت، در این روش هیچگونه تزریقی انجام نشده و تمام مراحل در سالن های زیبایی یا در منزل با کمک مواد مخصوص قابل انجام است. با توجه به جدید بودن این روش ابهامات زیادی درباره روش انجام این کار، مزایا، مضرات، قیمت و مدت زمان تاثیر آن وجود دارد. ما در سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه به هر آنچه که باید درباره بوتاکس تراپی مو و تفاوت های آن با کراتینه و تاثیر آن بر موهای فر و وز بدانید اشاره خواهیم داشت.

آنچه خواهید خواند:

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو-shabnamnazif.com

مو از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی زنان و مردان می باشد و با گذشت زمان و افزایش سن به دلایل مختلف طراوت و تازگی آنها کاهش پیدا می کند. علاوه بر افزایش سن، رنگ کردن مداوم موها و استفاده بیش از اندازه از اتو و سشوار و حتی تغذیه نامناسب همگی می توانند به مرور منجر به ایجاد ترک و شکستگی در سطح مو و همچنین نازک شدن آنها و داشتن حالت مجعد و وز شود. بوتاکسِ مو از جمله روش های بسیار مناسب برای ضخیم شدن تارهای مو و بهبود موخوره و ترک و شکافتگی های آن می باشد که با مواد طبیعی و انواع ویتامین ها انجام میشود. ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف از جمله ویتامین B6 و E و کلاژن و روغن خاویار و همچنین مواد مرطوب کننده و آبرسان در بوتاکس مورد استفاده قرار میگیرد. این مواد به صورت مستقیم روی موها قرار گرفته و سطح مو را به مرور بهبود داده و منجر به پر شدن موها و خوش حالت شدن آنها خواهد شد.

بوتاکس با موهای شما چه می کند؟
بوتاکس مو در واقع یک درمان حالت دهنده عمیق است که الیاف مو را با پرکننده هایی مانند کراتین می پوشاند. این درمان هر قسمت شکسته یا نازک روی هر تار مو را پر می کند تا موها پرتر و براق تر به نظر برسند. مواد تشکیل دهنده بسته به محصول متفاوت است.

فواید بوتاکس مو

بوتاکس تراپی مو و استفاده از ویتامین ها و پروتئین و لیپیدهای مورد نیاز مو تاثیرات چشمگیری دارد و در بازه زمانی کوتاه می تواند نتیجه آن را مشاهده کنید. از بهترین مزایا و فواید بوتاکس تراپی مو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • پر شدن سطح نازک شده مو با مواد پروتئینی
 • از بین بردن موخوره و شکافتگی های سر مو
 • بهبود آسیب های وارد شده به موها به دلیل استفاده زیاد از رنگ و سشوار
بوتاکس مو-shabnamnazif.com

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش کراتینه مو میتوانید:قیمت بوتاکس مو

کرم های مورد استفاده برای احیای مو توسط برندهای مختلفی تولید میشوند و از نظر کیفیت و قیمت با هم فرق دارند. به همین دلیل نمی توان نرخ مشخص و ثابتی را برای آنها ارائه داد. علاوه براین، توجه داشته باشید که اغلب این کرم ها وارداتی بوده و به همین دلیل تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفته و در طول سال قیمت ها با افزایش مواجه میشوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش رنگ مو  و آموزش شینیون با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس مو را صاف میکند؟

قرار گرفتن ترکیبی از کلاژن، پروتئین و ویتامین ها بر روی سطح مو به مرور باعث یکدست شدن ضخامت مو در تمام قسمت ها از ریشه تا ساقه و نوک آنها میشود. به همین دلیل مجعد شدن موها که گاهی اوقات طبیعی بوده و در برخی مواقع به دلیل رنگ کردن مو می باشد از بین میرود. در نتیجه می توان گفت، بله بوتاکس مو را صاف می کند و می تواند جایگزین بدون خطر برای کراتینه به شمار رود. به همین دلیل بعد از رنگ کردن مو بهتر است از این شیوه برای احیای موها استفاده شود تا صاف بودن مو در کنار رنگ زیبای آن جلوه بهتری داشته باشد.

تفاوت بوتاکس مو و پروتئین تراپی

بوتاکس مو-shabnamnazif.com

قبل از بررسی مزایا و معایب و ویژگی های مختلف بوتاکس مو، بهتر است در ابتدای راه تفاوت های این روش احیای مو را با پروتئین تراپی بیان کنیم. پروتئین تراپی همان طور که از نامش مشخص است، در این روش پروتئین مورد نیاز برای موها تامین میشود. در پروتئین تراپی ماسک های مخصوص که حاوی مواد  پروتئینی هستند روی مو قرار گرفته و بعد از گذشت زمان و شستشوی موها سالم میشوند. این در حالیست که در بوتاکس مو علاوه بر پروتئین از ویتامین ها و روغن خاویار و سایر لیپیدها نیز استفاده شده و موها کاملا احیا میشوند. از دیگر موارد تفاوت بوتاکس مو و پروتئین تراپی می توان به تاثیر آنها بر موها اشاره کرد. پروتئین استفاده شده در پروتئین تراپی منجر به آبرسانی موها میشود و در بوتاکس سطح مو ترمیم شده و احیای آنها انجام میشود.

آیا بوتاکس باعث رشد مو می شود؟
ثابت شده است که تزریق بوتاکس به پوست سر باعث شل شدن ماهیچه های پوست سر، افزایش جریان خون و افزایش رساندن مواد مغذی به مو و در نتیجه افزایش تراکم مو می شود. با این حال، تزریق ها تنها در صورتی موثر هستند که فولیکول های مو هنوز زنده باشند و بتوانند موها را رشد دهند.

بهترین مارک بوتاکس مو چیست؟

تاثیری که بوتاکس بر موها ایجاد می کند تا حد زیادی به نحوه اجرا و همچنین مواد استفاده شده بستگی دارد. حال سوال این است، بوتاکسِ مو چه مارکی خوبه؟ کدام مارک و برند را برای احیای موهای مجعد و فر بخریم؟ برندهای مختلفی در تولید این مواد فعالیت دارند و کیفیت محصولات آنها با هم تفاوت دارد. از جمله مارک های معتبر و شناخته شده می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • یونیک orocare
 • نانو بوتاکس ریچه اصل برزیلی
 • Kashmir Keratin Hair Botox
 • BotoHair Inoar
 • Majestic Hair
 • کرم بوتاکس مو نویر خاویار
بوتاکس مو-shabnamnazif.com

برای مطالعه بیشتر درمورد آمبره مو
میتوانید:بوتاکس مو برای موهای فر

بوتاکس مو-shabnamnazif.com

مراحل اجرای بوتاکس موهای فر تا حد زیادی شبیه به روش قبل می باشد، اما به دلیل مجعد بودن این نوع مو در چزئیات کار کمی تفاوت وجود دارد. برای این جنس و حالت از موها، پس از قرار گرفتن مواد بوتاکس روی آنها بهتر است از کلاه مخصوص رنگ استفاده کنید. سپس با سشوار سرد سعی کنید موها با سرعت بیشتری خشک شوند. علاوه براین، از اتو موی سرامیکی نیز برای نفوذ بیشتر و بهتر مواد به داخل مو می توان استفاده کرد. به دلیل مجعد بودن موها حدود 90 دقیقه باید مواد روی مو قرار داشته باشد و پس از آن با شامپو بدون سولفات آنها را بشویید.

بوتاکس مو برای زنان باردار ضرر دارد؟

بسیاری از روش های ارائه شده برای سلامت پوست و مو به دلیل عوارض جانبی برای خانم های باردار ممنوع است. در بوتاکس مو از مواد خطرناک شیمیایی استفاده نمیشود و به همین دلیل عوارض خاصی ندارد. اما شرایط خانم های باردار ویژه بوده و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا حد امکان و برای احتیاط بیشتر در دوران بارداری موهایتان را بوتاکس نکنید.  

روش بوتاکس مو

با توجه به مواردی که در طول متن اشاره شد، برای بوتاکسِ مو نیاز به مواد خاصی می باشد که توسط برندهای مختلف تولید میشوند. برای انجام بوتاکس مو در منزل یا سالن زیبایی و آرایشگاه مراحل کار به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا موها کاملا شستشو داده شده و هرگونه گره در آنها باز میشود.
 • مواد مخصوص بوتاکس را از قسمت ریشه تا ساقه و نوک مو بکشید و موها را ماساژ دهید.
 • با توجه به جنس موها و میزان آسیبی که قبلا به آنها وارد شده است، بازه 20 تا 90 دقیقه را در نظر بگیرید و سپس موها را بشویید.
 • برای شستشوی موها حتما از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.
 • پس از شستشو موها را خشک کنید و تا حد امکان از سشوار در این مرحله نباید استفاده کنید.
بوتاکس مو-shabnamnazif.com

بوتاکس مو بهتره یا کراتینه؟

سوال بسیار رایج بعدی این است که بوتاکس مو بهتره یا کراتینه؟ در بوتاکس تمام موادی که استفاده میشوند طبیعی بوده و مواد شیمیایی در کمترین حالت ممکن در آنها کاربرد دارد. به همین دلیل می توانید خیالتان بابت عوارض و مضرات آن راحت باشد و مطمئن باشید که خطر جدی شما را تهدید نمی کند. در مقابل، کراتینه با مواد شیمیایی و فرمالدهیدها انجام میشود که می تواند عوارض خطرناک از قبیل سرطان را به همراه داشته باشد. علاوه براین، موادی که در کراتینه مو استفاده میشوند گران تر از بوتاکس هستند و اجرای آن نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد.

بوتاکس مو بدون اتوکشی

استفاده از اتو برای بوتاکس ضروری نیست و بیشتر برای افزایش اثر مواد از آن استفاده میشود. در این صورت کافیست پس از قرار دادن مواد بوتاکس روی موها اجازه دهید تا 20 تا 90 دقیقه با توجه به جنس مو زمان بگذرد. پس از گذشت زمان موها را بدون اتوکشی بشویید و اثر آن را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش اکستنشن مو و کراتین مو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

مضرات بوتاکس مو

یکی از بزرگترین نگرانی ها در اغلب روش های احیای مو و بهبود حالت آنها، عوارض جانبی می باشد که می تواند بر سلامت بدن بوجود آید. اگر به دنبال این هستید که بدانید مضرات بوتاکس مو چیست لازم است بدانید که مواد استفاده شده در این روش کاملا طبیعی بوده و پروتئین و ویتامین ها را شامل میشود. به همین دلیل برخلاف کراتینه اثر منفی به همراه ندارد و می تواند موهایی سالم را به شما هدیه دهد. البته اشاره به این نکته لازم است که اگر در استفاده از بوتاکس تراپی مو زیاده روی کنید، امکان نازک شدن موهای طبیعی پس از رشد وجود دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از بوتاکس مو با متخصص این حوزه مشورت کنید تا تعداد دفعات مورد نیاز را برایتان مشخص کنند.

سوالات متداول بوتاکس مو

بوتاکسِ مو از جمله روش های بسیار مناسب برای ضخیم شدن تارهای مو و بهبود موخوره و ترک و شکافتگی های آن می باشد که با مواد طبیعی و انواع ویتامین ها انجام میشود.

ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف از جمله ویتامین B6 و E و کلاژن و روغن خاویار و همچنین مواد مرطوب کننده و آبرسان در بوتاکس مورد استفاده قرار میگیرد. این مواد به صورت مستقیم روی موها قرار گرفته و سطح مو را به مرور بهبود داده و منجر به پر شدن موها و خوش حالت شدن آنها خواهد شد.

 • پر شدن سطح نازک شده مو با مواد پروتئینی
 • از بین بردن موخوره و شکافتگی های سر مو
 • بهبود آسیب های وارد شده به موها به دلیل استفاده زیاد از رنگ و سشوار

کرم های مورد استفاده برای احیای مو توسط برندهای مختلفی تولید میشوند و از نظر کیفیت و قیمت با هم فرق دارند. به همین دلیل نمی توان نرخ مشخص و ثابتی را برای آنها ارائه داد. علاوه براین، توجه داشته باشید که اغلب این کرم ها وارداتی بوده و به همین دلیل تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفته و در طول سال قیمت ها با افزایش مواجه میشوند.