آمبره مو یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو می باشد که خانم ها در گروه های سنی مختلف به آن علاقه زیادی دارند. استفاده از چند ترکیب رنگ در کنار هم و ایجاد نوعی هارمونی از ریشه تا ساقه موها باعث میشود چهره شخص تغییر زیادی داشته باشد و شاداب و سرحال تر بنظر برسد. یکی از اصلی ترین دلایل برای انتخاب آمبره نسبت به مدل های ساده و معمولی ایجاد هارمونی روی موها می باشد که اگر حرفه ای انجام شود نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه تمام آنچه لازم است درباره آمبره موی کوتاه و بلند در رنگ بندی های مختلف و همچنین تفاوت آن با سامبره و بالیاژ بدانید را بررسی خواهد کرد.

آنچه خواهید خواند:

آمبره مو چیست؟

کافیست نگاهی کوتاه و گذرا به مدل های مختلف رنگ مو داشته باشید تا با تنوع بسیار زیادی از آنها روبرو شوید و از نمونه های بسیار جذاب در این میان می توان به آمبره اشاره کرد. آمبره مو نوعی رنگ کردن مو است که در آن ریشه تیره بوده و رنگ آنها به سمت ساقه ها روشن تر میشود. این تفاوت در رنگ ریشه و ساقه کاملا واضح بوده و با هم چند درجه اختلاف دارند. از مهم ترین مزایای آمبره مو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

آمبره مو-shabnamnazif.com
  • با توجه به اینکه نیاز به دکلره کردن ریشه موها برای روشن شدن آنها نیست، به همین دلیل به پوست سر و مو آسیب کمتری وارد میشود.
  • می توان دو یا سه رنگ متفاوت را به شکل بسیار زیبا در کنار هم استفاده کرد، حتی اگر با رنگ پوست تناسب نداشته باشند. به عنوان مثال، اگر پوست برنزه و سبزه دارید، موی بلوند جلوه زیبایی برایتان نخواهد داشت. در این شرایط می توان با آمبره کردن مو و بلوند کردن قسمت انتهایی و ساقه مو از رنگ های روشن استفاده کرد.
  • با رشد مو نیاز به رنگ کردن ریشه ها و ریشه گیری نیست، چون در این تکنیک بیشتر ساقه و قسمت پایین مو رنگ میشود.
  • با توجه به اینکه در این تکنیک بیشتر تمرکز بر روی ایجاد تفاوت در ریشه و ساقه موها است، در نتیجه می توان از رنگ های سرد و گرم در کنار هم استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است، در آمبره مو می توان ریشه ها را رنگ کرد اما مهم این است که تفاوت آن با ساقه ها در حد دو تا سه درجه باشد. رنگ ریشه با توجه به رنگ پوست و سلیقه و مدل انتخابی تعیین می گردد، اما بهتر است تا حد امکان تیره در نظر گرفته شود تا تفاوت با ساقه واضح باشد.

برای خواندن مطالب درمورد بوتاکس مو میتوانید:

آمبره مو دودی

یکی از پرطرفدارترین مدل ها برای این تکنیک رنگ کردن موها، آمبره مو دودی است. با توجه به اینکه اغلب خانم های ایرانی موهای مشکی و قهوه ای دارند، به همین دلیل می توان از رنگ دودی برای قسمت پایین موها استفاده کرد که نتیجه فوق العاده ای دارد. با توجه به اینکه رنگ اصلی موها مشکی باشد یا قهوه ای می توان تناژ های مختلفی از دودی را انتخاب کرد. علاوه براین، توجه داشته باشید که استفاده از آمبره دودی سرد کمی سن را بیشتر نشان می دهد و اگر از این موضوع ناراحت هستید، بهتر است دودی گرم را انتخاب کنید. به عنوان مثال قهوه ای دودی یکی از بهترین گزینه ها برای آمبره مو برای خانم ها در تمام گروه های سنی به شمار می رود.

آمبره مو-shabnamnazif.com
shabnamnazif.com

آمبره مو مشکی

یکی از حساس ترین موها برای آمبره شدن، موهای مشکی می باشد که نیاز به دکلره دارند. با توجه به اینکه ساقه موهای مشکی در این تکنیک باید حداقل دو درجه روشن تر از ریشه باشند، به همین دلیل نیاز به دکلره ضروری است.

در نتیجه باید رنگ کردن ساقه ها با دقت بالا و توسط افراد حرفه ای انجام شود تا اصطلاحا موها نسوزد و حالت و فرم طبیعی خود را از دست ندهند. از مزایای آمبره مو مشکی می توان به داشتن حق انتخاب بالا در رنگ است، چون با بسیاری از رنگ ها می توان این تکنیک را به کار برد. به عنوان مثال، آمبره مشکی قهوه ای، آمبره مشکی فندوقی، آمبره مشکی نقره ای یا دودی و حتی رنگ های فانتزی از قبیل قرمز و صورتی و بنفش و آبی همگی نتیجه خوبی خواهند داشت. حتی می توان آمبره بلوند و مشکی را برای موهای کوتاه و بلند اجرا کرد که نتیجه چشمگیری دارد و گزینه ای عالی برای افرادیست که علاقه زیادی به موی روشن کنار صورت ندارند.

آمبره مو-shabnamnazif.com

آمبره مو فانتزی

آمبره مو -shabnamnazif.com

دختران و خانم های جوان سلیقه متفاوتی با سایر افراد دارند و به دنبال تجربیات جدید هستند. به همین دلیل است که این گروه از افراد گرایش زیادی به آمبره مو فانتزی دارند و چهره ای جذاب و جوان با آن بدست می آورند. در این مدل آمبره کوتاه از رنگ های فانتزی از قبیل آبی، قرمز، صورتی و بنفش استفاده میشود. البته توجه داشته باشید که تنها زیبایی مدل آمبره مو فانتزی را نباید ملاک انتخاب قرار دهید و به سلامت موها نیز باید توجه شود. در آمبره مو فانتزی دکلره زیاد استفاده میشود به همین دلیل حتما باید از مواد احیا کننده و تقویت کننده برای حفظ سلامت موها استفاده شود. علاوه براین، رنگ کردن موها با این تکنیک و رنگ بندی حتما باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا موها نسوزد.

shabnamnazif.com

تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

اغلب خانم ها آمبره مو و سامبره را نمی توانند از هم تشخیص دهند و دلیل آن، تشابه بسیار زیاد این دو تکنیک رنگ کردن مو است. مهم ترین تفاوت در آمبره و سامبره این است که اختلاف رنگ ریشه و ساقه در آمبره بیشتر از سامبره است. به طوریکه موهای سامبره هارمونی بسیار لطیفی داشته و تفاوت خیلی زیادی در ریشه و قسمت پایین مو احساس نمیشود. این در حالیست که برای آمبره تفاوت رنگ کاملا مشخص است و حتی ممکن است دو تن رنگی سرد و گرم با هم استفاده شود. میتوانید برای آموزش رنگ مو از طریق راه های ارتباطی با سالن شبنم نظیف در ارتباط باشید.

برای خواندن مطالب درمورد بهترین آرایشگاه عروس میتوانید:

رنگ موی آمبره برای پوست برنزه

یکی از بهترین مزایای آمبره این است که قسمت پایین موها رنگ آمیزی میشود و به همین دلیل تاثیر تناسب با رنگ پوست در آن کمتر از سایر روش های رنگ کردن مو است. مخصوصا اگر موهای بلندی دارید و پوستتان برنزه است، براحتی می توانید از هر یک از ترکیب رنگ ها استفاده کنید. اما اگر موهایتان کوتاه است، بهتر است تا حد امکان رنگ های بلوند را کنار بگذارید چون با پوست شما این قبیل رنگ ها سازگاری خوبی ندارند. اگر پوست برنزه دارید و بیشتر رنگ آن به سمت گرم گرایش دارد، بهترین انتخاب ها قهوه ای، نسکافه ای و فندوقی می باشد. اگر پوست برنزه با تن سرد دارید، رنگ های شکلاتی گزینه ایده آلی برایتان به شمار می رود.

آمبره مو-shabnamnazif.com

قیمت آمبره مو

در نرخ گذاری تکنیک های مختلف رنگ کردن موها فاکتورهای بسیار زیادی نقش دارند و به همین دلیل تفاوت در قیمت ها زیاد است. به عنوان مثال، قیمت آمبره مو تا حد زیادی به اندازه و قد موها بستگی دارد. این کاملا طبیعی است که هر چه موها بلند و پرپشت تر باشند، رنگ بیشتری نیاز داشته و به همین دلیل قیمت نهایی کار افزایش خواهد داشت. علاوه براین، برند رنگ و سایر موادی که استفاده میشوند نیز می توانند تاثیر زیادی بر قیمت داشته باشند. در بسیاری از مواقع تنها دلیل ارزان بودن آمبره مو استفاده از رنگ های بی کیفیت بوده و خیلی زود و با چند مرتبه شستشو کاملا اثر آنها از بین رفته و موها زیبایی خود را از دست می دهند.

ترکیب رنگ مو آمبره

با توجه به اینکه چه رنگ بندی را برای موهایتان انتخاب می کنید، فرمول و ترکیب رنگ متفاوت است. به عنوان مثال، در ادامه به ترکیب رنگ مو آمبره شنی طلایی اشاره می کنیم که بسیار پرطرفدار است:

آمبره مو-shabnamnazif.com

برای اجرای این رنگ بندی نیاز به پایه مو 9 دلکره دارید. علاوه براین، رنگ موی شنی 9 فراماسی 15 سانت، طلایی 8 فراماسی 15 سانت، طبیعی 9 فراماسی 10 سانت و روشن کننده 000، 10 سانت و اکسیدان 0.5 درصد 2 برابر نیز باید استفاده شوند. موردی که به آن اشاره شد تنها یک مثال است و آرایشگر با توجه به جنس و رنگ موها می تواند ترکیب و فرمول مناسب را مشخص کند. توجه داشته باشید که اشتباه در ترکیب رنگ و مقدار هر یک از آنها کاملا نتیجه را تغییر می دهد و حتی به شدت به موها آسیب وارد خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به ترکیب دقیق و فرمول مطمئن که توسط آرایشگر ارائه میشود اکتفا کنید.

آمبره مو کوتاه

با توجه به اینکه تفاوت رنگ ریشه و ساقه ها در این تکنیک با هم تفاوت دارند، به همین دلیل اغلب افراد تصور می کنند که تنها بر روی موهای بلند قابل اجرا است. این در حالیست که آمبره مو کوتاه یکی از پرطرفدارترین گزینه ها در میان خانم ها بوده و چهره را بسیار زیبا می کند. با توجه به اینکه موها کوتاه هستند، در نتیجه باید در انتخاب رنگ ساقه ها دقت داشته باشید و با رنگ پوست سازگار باشد. چون موهای کوتاه نسبت به بلند بیشتر در کنار صورت قرار میگیرند.

آمبره مو بلند

از بهترین گزینه ها برای آمبره کردن موها، موهای بلند است. چون می توانید هارمونی فوق العاده زیبایی را از قسمت ریشه تا ساقه بوجود آورید. برای موهای بلند تا سه رنگ با تناژهای مختلف می توان استفاده کرد که البته اجرای آن کمی سخت است و باید مراقب سلامت موها به دلیل دکلره باشید.

سوالات متداول آمبره مو

آمبره مو یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو می باشد که خانم ها در گروه های سنی مختلف به آن علاقه زیادی دارند. استفاده از چند ترکیب رنگ در کنار هم و ایجاد نوعی هارمونی از ریشه تا ساقه موها باعث میشود چهره شخص تغییر زیادی داشته باشد و شاداب و سرحال تر بنظر برسد.

از مزایای آمبره مو مشکی می توان به داشتن حق انتخاب بالا در رنگ است، چون با بسیاری از رنگ ها می توان این تکنیک را به کار برد. به عنوان مثال، آمبره مشکی قهوه ای، آمبره مشکی فندوقی، آمبره مشکی نقره ای یا دودی و حتی رنگ های فانتزی از قبیل قرمز و صورتی و بنفش و آبی همگی نتیجه خوبی خواهند داشت.

مهم ترین تفاوت در آمبره و سامبره این است که اختلاف رنگ ریشه و ساقه در آمبره بیشتر از سامبره است. به طوریکه موهای سامبره هارمونی بسیار لطیفی داشته و تفاوت خیلی زیادی در ریشه و قسمت پایین مو احساس نمیشود. این در حالیست که برای آمبره تفاوت رنگ کاملا مشخص است و حتی ممکن است دو تن رنگی سرد و گرم با هم استفاده شود.