آرایش عروس نیاز به تخصص بالایی دارد، چون در عین سادگی باید تلاش شود چهره ای زیبا و طبیعی برای فرد ایجاد گردد و ماندگاری میکاپ نیز مورد توجه قرار گیرد. علاوه براین، در این نوع آرایش باید تکنیک هایی به کار رود که عروس با سایر افراد حاضر در مهمانی متفاوت و اصطلاحا تک باشد. به همین دلیل بر اساس سبک انتخابی میکاپ که می تواند عربی یا خلیجی، هندی، اروپایی و ترکی و ایرانی و غیره باشد، در نهایت با رعایت اصول مهم و پایه و استفاده از خلاقیت میکاپ آرتیست به بهترین نتیجه دست پیدا کرد. سالن زیبایی شبنم نظیف در ادامه تکنیک های مختلف آرایش و میکاپ عروس برای پوست های روشن و سبزه با فرم های صورت مختلف را بررسی و نکات حرفه ای را در این زمینه ارائه می دهد.

Table of Contents

آرایش لایت چیست؟

قبل از بررسی میکاپ لایت بر روی صورت عروس خانم ها، بهتر است بررسی کنیم که این سبک ارایش عروس چیست و چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟ آرایش لایت به معنای استفاده از رنگ های روشن می باشد و مهم ترین ویژگی آنها، به کار بردن سه رنگ مکمل در کنار هم است. به همین دلیل در این سبک ارایش عروس خط چشم های کاملا ظریف کشیده شده و مژه های مصنوعی پر و بلند با ریمل زیاد در آنها کاربرد ندارد. علاوه براین، ابروها به صورت طبیعی و بدون انحنا و خمیدگی و زاویه های غیر معمول مرتب میشوند. آرایش لایت گزینه ای بسیار عالی برای دختران جوان و همچنین عروس می باشد تا چهره ای طبیعی و بدون نقص را برای آنها ایجاد کند.

آرایش عروس-shabnamnazif.com

برای مطالعه بیشتر درمورد لباس عروس میتوانید:آرایش لایت عروس ایرانی

برخلاف یک یا دو دهه قبل که گرایش بسیار زیادی به آرایش های سبک هندی و عربی و خلیجی وجود داشت، در حال حاضر اغلب افراد میکاپ ساده را ترجیح می دهند. آرایش لایت عروس ایرانی با خط چشم کوتاه و ظریف، رژ گونه های صورتی و رژ لب هلویی و صورتی و سایه های قهوه ای روشن و ابروهای کمی پهن و نامرتب معنا پیدا می کند. در این سبک با تکنیک های گریم نواقص بینی و چانه و گونه و سایر اجزای صورت با سایه زدن پنهان میشود.

آرایش عروس-shabnamnazif.com

زاویه سازی گونه ها و چانه در این سبک آرایش چهره ای فوق العاده زیبا برای عروس بوجود می آورد و به دلیل حذف رنگ های تیره، چهره طبیعی دیده میشود. مانند سایر سبک ها، در آرایش لایت عروس ایرانی ابتدا با پاکسازی پوست و استفاده از ماسک های آبرسان و غیره پوست آماده میشود. سپس با پرایمر، کرم پودر و کانسیلر پوست صاف و بدون هیچگونه لک و کک و مک و غیره خواهد شد. پس از آماده سازی پوست، پلک ها با سایه های روشن از قبیل قهوه ای و صورتی و کمی طلایی آرایش میشود. برای آرایش چشم به هیچ عنوان از خط چشم های پهن و دنباله دار استفاده نمیشود. از دیگر ویژگی های آرایش لایت عروس می توان به عدم استفاده از رژگونه های تیره اشاره نمود. رژگونه ای که برای این سبک آرایش مورد استفاده قرار میگیرد، تفاوت رنگ کمی با پوست صورت دارد. به همین دلیل به صورت طبیعی گونه ها را برجسته می کند.

کدام آرایش عروس بهتر است؟

آرایش HD اساساً برای عروسی در فضای داخلی ترجیح داده می شود در حالی که آرایش Airbrush برای عروسی های ساحلی و در فضای باز ترجیح داده می شود. طول عمر به نوع پوست نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، آرایش سنگین روی پوست خشک می‌تواند چهره را بی‌نظیر نشان دهد، در حالی که آرایش ایربراش برای پوست‌های چرب در یک روز گرم می‌تواند نور را در عکس منعکس کند.

آرایش لایت عروس اروپایی

در دنیای زیبایی و میکاپ، آرایش لایت عروس و اروپایی با هم یکسان در نظر گرفته میشوند. در آرایش های لایت عروس اروپایی از رنگ های روشن استفاده شده و تمرکز اصلی میکاپ آرتیست به حذف نواقص و ایجاد چهره ای زیبا و طبیعی است. در حالت کلی این سبک آرایش از چهره خانم های اروپایی الهام گرفته شده و حتی در شنیون و مدل موها نیز به سادگی گرایش پیدا نموده است. برای آرایش لایت عروس اروپایی باید به فاکتورهای متعددی توجه شود که مهم ترین آنها، رنگ پوست است. علاوه براین، فرم و حالت چشم ها و درشت یا کوچک بودن آنها نیز باید بررسی شود و بر همین اساس خط چشم و سایه ها انتخاب شوند.

آرایش عروس-shabnamnazif.com

آرایش لایت عروسکی

همان طور که از نام این سبک آرایش مشخص است، چهره باید شبیه به عروسک ها میکاپ شود. به عبارت دیگر، صورت صاف و بدون نقض، گونه های صورتی بسیار روشن، چشم های حالت دار اما بدون هیچگونه اغراق در ریمل و خط چشم و لب های صورتی و کمی براق در چهره فرد باید دیده شود. علاوه براین، کرم پودر نیز می تواند پوستی مخملی و بسیار جذاب بدون برق کرم های زیرین را برایتان بوجود آورد. از دیگر ویژگی های آرایش لایت عروسکی می توان به استفاده از سایه های کمی تیره و تقریبا خاکستری برای گوشه های بیرونی چشم اشاره نمود. این سبک آرایش صورت بیشتر تلفیقی از لایت و اسموکی می باشد و در نهایت چهره ای شبیه به عروسک خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت با شماره های داخل سایت تماس  حاصل فرمایید.

میکاپ عروس با موی باز

به دلایل مختلف از قبیل اختلاف قدی کم عروس و داماد، فرم گردن و صورت ممکن است برخی از افراد مدل موهای باز را ترجیح دهند. اگر شما نیز به دنبال میکاپ عروس با موی باز هستید، لازم است بدانید که تمام سبک های عربی، لایت و اروپایی و ترکیه ای می توانند گزینه ایده آلی باشند. اما در حالت کلی بهتر است با موی باز تا حد امکان آرایش و میکاپ ساده تری داشته باشید تا چهره گرفته و خسته جلوه نکند.

آرایش لایت عروس با موی مشکی

آرایش عروس-shabnamnazif.com

رنگ مو از مهم ترین فاکتورها در آرایش و میکاپ عروس است و متناسب با آن می توان رنگ رژ و سبک آرایش را انتخاب کرد. به دلیل تضاد بسیار زیبایی که موی مشکی در کنار لباس سفید عروس ایجاد می کند، این رنگ مو مورد توجه قرار گرفته است. علاوه براین، موی مشکی همیشه سن را جوان تر نشان می دهد و به همین دلیل عروس خانم هایی که روی سن خود حساس هستند، بهتر است از رنگ های بلوند و روشن فاصله بگیرند. ترکیب موی مشکی با ابروهای کمی پهن و پر چهره ای بسیار جذاب و دوست داشتنی برای عروس خانم ها ایجاد می کند. این سبک آرایش سن را کمتر نشان می دهد چون اغلب ویژگی های آن با صورت و چهره دختران جوان تناسب دارد.

برای مطالعه بیشتر درمورد آرایش صورت میتوانید:آرایش عروس عربی

آرایش عروس عربی از دیگر گزینه هایی می باشند که برخی از عروش خانم ها به سمت آن گرایش پیدا می کنند. آرایش انجام شده در این سبک خیلی طبیعی نیست و تمرکز زیادی به چشم ها و سایه زدن پلک میشود. استفاده از مژه های بلند با ریمل زیاد، خط چشم های پهن و کشیده و گربه ای و سایه های تیره و براق از ویژگی های مهم آرایش عربی عروس می باشند.

با توجه به اینکه در سبک آرایش عربی یا خلیجی برای عروس چشم ها اهمیت زیادی دارند، به همین دلیل میکاپ آرتیست باید از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد. استفاده از رنگ های نامناسب به شدت تاثیر منفی بر چهره عروس خانم ها خواهد داشت و قطعا هیچکس علاقه ای برای تجربه چنین شرایطی نخواهد داشت.

ارایش عروس-shabnamnazif.com

آرایش اروپایی جدید

مانند سایر سبک های میکاپ در آرایش لایت اروپایی عروس نیز تغییراتی در دوره های مختلف ایجاد می شود. به عنوان مثال، یکی از نمونه های آرایش اروپایی جدید برای عروس که به شدت مورد توجه قرار گرفته است، سبک اسموکی است. در این شیوه آرایش از سایه های کمی تیره استفاده شده و سبکی کلاسیک به شمار می رود. استفاده از رژ لب های ملایم و رژ گونه کم رنگ در کنار سایه دودی و نقره ای چهره ای منحصر به فرد را برای عروس ایجاد می کند و سادگی را نیز در خود حفظ کرده است.

آرایش NUDE چیست؟
ظاهر آرایش NUDE با سایه های الهام گرفته از رنگ پوست مشخص می شود، که به آرایش طبیعی تری متمایل می شود و به جای چهره های بیش از حد براق یا کانتور، سایه و نور ظریفی ارائه می دهد.

آرایش عروس طبیعی

برخلاف گذشته که بدون هیچ توجهی به انسجام آرایش اعضای مختلف صورت میکاپ عروس انجام میشد، در دنیای امروز توجه ویژه ای به ترکیب فوق العاده در این زمینه میشود. میکاپ آرتیست های حرفه ای به شیوه های مختلف تلاش میکنند آرایش عروس طبیعی ارائه دهند. در این شیوه آرایش، عروس خانم ها نباید تغییر زیادی داشته باشند و چهره ای مصنوعی با مژه های بیش از اندازه بلند و لب های پهن تر از حد معمول برای آنها طراحی شود. بلکه باید نواقص موجود در صورت به شیوه ای بسیار حرفه ای پوشانده شده و شادابی چهره افزایش پیدا کند. دقیقا به همین دلیل است که آرایش لایت و اروپایی عروس تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است. در آرایش طبیعی عروس خط چشم های پهن و دنباله دار، سایه های بیش از اندازه تیره، رژ لب های براق با خط لب های کاملا مشخص و متضاد با رنگ لب هیچ جایگاهی ندارند.

میکاپ عروس-shabnamnazif.com

میکاپ عروس باحجاب

در میکاپ عروس باحجاب چون زیبایی و جلوه موها به طور کامل حذف میشود، به همین دلیل چشم و لب و گونه ها توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. لذا باید میکاپ آرتیست خلاقیت و ایده پردازی بالایی داشته باشد تا بتواند چهره ای جذاب و بدون نقص را طراحی کند. از تمام سبک های اروپایی و عربی و ترکیه ای می توان همراه با حجاب استفاده کرد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد. مهم این است که شنل و شال یا هرگونه پوشش و حجابی که عروس استفاده می کند با سبک آرایش چهره آن تناسب وجود داشته باشد.

آرایش عروس ترکی

با مرور مدل آرایش عروس جدید متوجه خواهید شد که سبک های ترکیه ای شباهت زیادی به اروپایی دارند. با توجه به اینکه ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد، به همین دلیل فرهنگ آنها تحت تاثیر اروپا بوده و این موضوع در شیوه آرایش و میکاپشان نیز تاثیرگذار بوده است. آرایش عروس ترکی برای آن دسته از افرادی مناسب است که علاقه زیادی به میکاپ های ساده دارند. در آرایش عروس به سبک ترکیه ای از سایه های روشن، رژ لب های کمی براق صورتی و مژه های دارای فر و حالت و ریمل کشیده استفاده میشود. برای این سبک آرایش ابتدا زیرسازی با استفاده از پرایمر و کرم پودر و کانسیلر انجام شده و سپس مژه ها با فر مژه حالت داده میشوند. سپس از سایه های روشن از قبیل قهوه ای طلایی برای پلک بالایی استفاده شده و گوشه های بیرونی پلک کمی تیره تر میشوند. با استفاده از مداد چشم در پلک بالا و پایین خط چشم کشیده شده و هر چه به سمت بیرون میرود پهن تر 

ارایش عروس-shabnamnazif.com

خواهد شد. برای طبیعی تر شدن چهره عروس در میکاپ ترکی از رژ گونه های روشن که تفاوت کمی با رنگ پوست دارند استفاده میشود و به هیچ عنوان نباید تفاوت در نگاه اول مشخص شود.

آرایش عروس چقد طول میکشه؟

یکی از نگرانی هایی که بسیاری از عروس خانم ها در روز جشن عروسی با آن مواجه هستند، دیر رسیدن به مراسم به دلیل طولانی شدن زمان آرایش است. کافیست کمی در انتخاب میکاپ آرتیست دقت داشته باشید تا در زمان مناسب آرایشتان تکمیل شده و بتوانید با خیال آسوده در مراسم حضور پیدا کنید. مدت زمان آرایش عروس تا حد زیادی به مدل و سبک انتخابی برای میکاپ و شینیون بستگی دارد. برخی از شینیون ها نیاز به زمان زیادی داشته و به همین دلیل از قبل اعلام میشود تا زودتر در سالن زیبایی حضور داشته باشید. در حالت معمول حدود 4 تا 5 و برخی مواقع تا 6 ساعت ممکن است آرایش عروس طول بکشد.

سوالات متداول آرایش عروس

قبل از بررسی میکاپ لایت بر روی صورت عروس خانم ها، بهتر است بررسی کنیم که این سبک آرایش چیست و چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟ آرایش لایت به معنای استفاده از رنگ های روشن می باشد و مهم ترین ویژگی آنها، به کار بردن سه رنگ مکمل در کنار هم است.

برخلاف یک یا دو دهه قبل که گرایش بسیار زیادی به آرایش های سبک هندی و عربی و خلیجی وجود داشت، در حال حاضر اغلب افراد میکاپ ساده را ترجیح می دهند. آرایش لایت عروس ایرانی با خط چشم کوتاه و ظریف، رژ گونه های صورتی و رژ لب هلویی و صورتی و سایه های قهوه ای روشن و ابروهای کمی پهن و نامرتب معنا پیدا می کند. در این سبک با تکنیک های گریم نواقص بینی و چانه و گونه و سایر اجزای صورت با سایه زدن پنهان میشود. زاویه سازی گونه ها و چانه در این سبک آرایش چهره ای فوق العاده زیبا برای عروس بوجود می آورد و به دلیل حذف رنگ های تیره، چهره طبیعی دیده میشود.