کاشت مژه یا اکستنشن از روش های جدید برای زیبا و پرپشت شدن مژه ها به شمار می رود که به شیوه های مختلف انجام میشود. کاشت هیدن، ابریشمی، والیوم، کلاسیک، تار تار، اسپایکی از جمله نمونه های پرطرفداری می باشند که در سالن های زیبایی ارائه می شوند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هر یک از این روش ها و اطلاع از عوارض و حساسیت های آنها در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

کاشت مژه چیست؟

چشم از مهم ترین اعضای روی صورت می باشد که به شدت بر زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل با روش های مختلفی از قبیل ریمل و مژه مصنوعی  و اکستنشن تلاش میشود تا جلوه بهتری در آنها ایجاد شود. کاشت مژه به شیوه های مختلفی انجام میشود و بر همین اساس نیز معنا و مفهوم متفاوتی خواهد داشت. در حالت کلی، کاشت به روش هایی گفته میشود که در آنها به شیوه های مختلف به تعداد مژه های طبیعی افراد اضافه شود. این اضافه شدن تارهای مو با کاشت موی طبیعی و قابل رشد یا موی انسان و حیوان و ابریشمی بدون رشد انجام میشود. به عبارت دیگر می توان گفت، اگر مو با جراحی زیبایی روی خط رویش مژه ها قرار گرفته و رشد کند، کاشت طبیعی مُژه نامیده میشود. اما اگر تارهای موی انسان یا حیوان و ابریشمی و مصنوعی که رشد نمی کنند با چسب روی خط رویش مژه ها قرار گیرند، کاشت مژه نامیده میشود.

کاشت مژه-shabnamnazif.com

 البته به اشتباه اغلب افراد این دو را با هم یکسان در نظر میگیرند و به همین دلیل از اصطلاح کاشت مژه کمتر استفاده میشود.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش لیفت مژه میتوانید:عوارض کاشت مژه

مانند تمام روش ها و تکنیک های زیبایی پوست و مو و غیره، ممکن است کاشت مژه آن نیز عوارضی را به همراه داشته باشد. بسیاری از این عوارض به میزان تخصص فرد در اجرای آن بستگی دارد و با استفاده از خدمات سالن های زیبایی حرفه ای می توانید آنها را کاهش دهید. برخی از عوارض کاشت مژه عبارتند از:

کاشت مژه-shabnamnazif.com
  • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
  • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط کاشت مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.
  • برخی از مژه های تولید شده با موی اسب و سمور ممکن است از نظر بهداشتی استاندارد نباشند و منجر به عفونت شوند. به همین دلیل بهتر است از موی انسان و مژه های ابریشمی استاندارد استفاده شود.
  • اگر روی پلک و محل رویش مژه ها جراحت یا گل مژه و زخم وجود داشته باشد، چسب های شیمیایی منجر به عفونت و حساسیت میشوند. لذا بهتر است اکستنشن را تا بعد از بهبود جراحت و زخم به تعویق بیندازید.
  • در صورت استریل نبودن پنس و سایر وسایل در حین کاشت تارهای مژه امکان عفونت چشم وجود دارد.

قیمت کاشت مژه

در تعیین قیمت کاشت مژه برند و نوع مژه ها یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار به شمار می رود. علاوه براین، جنس چسب و برند آن، روش و تکنیک اجرا، تعداد تارهای موی استفاده شده همگی می توانند در این قیمت موثر باشند. 

کاشت مژه والیوم

اگر چشمان درشتی دارید و حجم مژه هایتان کم است، کاشت مژه والیوم می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. در این روش که به کاشت چند بعدی نیز معروف است، ابتدا بین هر یک از تارهای طبیعی مژه مشخص میشود. سپس 2 تا 10 مژه روی هم بین آنها قرار میگیرد تا به مژه ها حجم و بعد بدهد. تعداد تارهایی که روی هم قرار میگیرند با توجه به حالت و درشتی چشم و همچنین تراکم مژه های طبیعی انتخاب میشود.

آیا می توانید روی اکستنشن مژه ریمل بزنید؟
می توانید ریمل را با اکستنشن مژه بزنید. با این حال، شما فقط باید ریمل را با اکستنشن مژه کلاسیک بزنید و نه با مژه های حجم دهنده. همچنین، باید از ریمل ضد آب روی اکستنشن مژه خودداری کنید، زیرا برداشتن آن دشوار است. در عوض، به سراغ یک محلول مبتنی بر آب بروید.

کاشت مژه تار به تار

تارهای مژه که روی پلک قرار میگیرند نباید چهره را غیر طبیعی کنند. به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار کاشت مژه تار به تار است. در این روش در هر نقطه تنها یک تار مو قرار میگیرد. از مزایای این روش می توان به جدا شدن آسان بدون آسیب وارد شدن به مژه های طبیعی اشاره کرد. توجه داشته باشید که در این روش به هیچ عنوان نباید تارهای مژه به مژه های اصلی متصل شود.

کاشت مژه طبیعی

همانطور که در بالا اشاره شد، در این روش نیاز به جراحی می باشد. روند کاشتِ مژه طبیعی به این صورت است که بعد از بی حسی یا بیهوشی در اتاق عمل، روی پلک و در محل رویش مژه ها برش های کوچکی ایجاد میشود. سپس موی طبیعی بدن در محل مورد نظر قرار میگیرد. این عمل با توجه به تعداد تارهای مژه مورد نیاز ممکن است تا 3 ساعت طول بکشد. مژه های طبیعی که به این روش کاشته میشوند برخلاف مژه طبیعی انسان پس از رشد ریزش پیدا نمی کنند و تنها به قد آنها به مرور افزوده میشود. به همین دلیل لازم است آنها را بعد از رشد زیاد کوتاه کنید.

کاشت مژه هیدن

در بسیاری از تکنیک های زیبایی تلاش میشود تا چهره طبیعی دیده شود و کسی متوجه غیر طبیعی بودن مژه و ابرو و غیره نشود. کاشت مژه هیدن یکی از تکنیک های مناسب برای ایجاد جلوه ای طبیعی و زیبا در چشم ها می باشد. در این روش تارهای مژه زیر خط رویش مژه ها نصب میشود و به همین دلیل بسیار طبیعی بنظر میرسند. البته دقت داشته باشید که به جای چسب های مصنوعی در این تکنیک باید از مواد گیاهی و بدون آلرژی استفاده شود تا چشم دچار آسیب نشود.

ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟
حدود شش هفته
از آنجایی که اکستنشن به خود مژه متصل می شود، به اندازه چرخه رشد طبیعی یا حدود شش هفته دوام می آورد. برای افزایش طول عمر اکستنشن، از نرم‌کننده مژه استفاده کنید (بله، وجود دارد!) و به آرامی مژه‌های خود را با یک برس اسپولی خشک شانه کنید.

کاشت مژه کلاسیک

از دیگر روش های مناسب برای داشتن چهره ای طبیعی با چشم و مژه های جذاب، کاشت مژه کلاسیک می باشد. در این روش تارهای مو در اندازه های متناسب با درشتی و حالت چشم بین مژه ها قرار میگیرد. بین هر یک از مژه های طبیعی یک تار قرار میگیرد و به همین دلیل طبیعی بنظر می رسد. کاشت مژه کلاسیک، ساده، شیک و بسیار طبیعی است. این روش از کاشت زمان زیادی نیاز دارد و چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می کشد. گاهی  ممکن است از این زمان نیز بیشتر شود. اگر یک آرایشگر حرفه ای وعده زمان کمتری را می دهد، توجه داشته باشید که این تکنیک نیاز به تمرکز و توجه به جزئیات دارد.

کاشت مژه اسپایکی

کاشت مژه اسپایکی یکی از گزینه های بسیار جذاب برای دختران جوان می باشد که می خواهند چهره ای عروسکی داشته باشند. در این روش از مژه هایی با اندازه های مختلف استفاده میشود. ابتدا مژه ها روی پد مخصوص قرار میگیرند تا هر یک از تارهای مژه علامت گذاری شوند. سپس تارهای کوتاه و بلند بین تارهای اصلی متصل میشوند. به دلیل کوتاه و بلند بودن تارهای مژه جلوه چشم ها فوق العاده زیبا میشود و طبیعی بنظر میرسد.

برای مطالعه بیشتر درمورد آموزش اکستنشن مژه میتوانید:کاشت مژه مدل هالیوودی

مژه های سیخ دار ناهماهنگ که ترکیبی از تارهای بلند و کوتاه است. مدل هالیوودی در قسمت میانی دارای تارهای بلندتر است که با تارهای کوتاه تر در اطراف آن احاطه شده است.

کاشت مژه-shabnamnazif.com

 این سبک برای مدل ها و افراد مشهور بیشتر استفاده می شود. در قسمت پایه های مژه بسیار پر هستند و شبیه خط چشم به نظر می رسد. با این سبک کاشت مژه ظاهری گیرا و جذاب خواهید داشت. دسته های مژه در مدل کاشت مژه هالیوودی ۱۰ تا ۱۶ میلی متر طول دارند. الیاف مژه ابریشمی است و از مواد طبیعی و بی ضرر ساخته شده است. در این روش مژه ها بسیار بلند و خوش فرم و پر پشت می شوند. همانطور که می دانید مژه های طبیعی یک دست و یکنواخت نیستند و ترکیبی از مژه های کوتاه و بلند هستند و تراکم در همه نقاط یکسان نیست. این مدل کاشت مژه تلاش می کند این حالت را حفظ کند و همچنین نقص ها و کم پشتی مژه ها را پوشش دهد. مژه های مشکی و حجیم و پر تراکم جلوه ای بسیار زیبا به چشم ها می دهد. با این سبک می توانید تفاوت را در چهره تان ببینید.

کاشت مژه هیبریدی

صحبت زیادی در مورد این مدل از کاشت مژه وجود نداد. مژه های هیبریدی ترکیبی از مژه های کلاسیک به علاوه مژه های حجم دهنده هستند. به نظر می رسد این سبک را یک سبک متوسط می توان در نظر گرفت. نه چندان پرپشت و غیرطبیعی، بلکه دراماتیک و جذاب. این روش برای مدل ها و کسانی که به مهمانی و جشن می روند و یا هنرمندان مناسب تر است.

کاشت مژه گوشه چشم

روش ها و سبک های مختلفی برای کاشت مژه وجود دارد. هر کسی با توجه به فرم چشم و فرم مژه های اصلی خود باید سبکی را انتخاب کند که بهترین خودش باشد. گاهی افراد فقط چون یک مدلی ترند می شود و همه جا می بینند که افراد از آن استفاده می کنند می خواهند آن سبک را انتخاب کنند. اما همیشه سعی کنید بهترین سبکی را انتخاب کنید که متناسب با فرم چشم و همچنین چهره شما باشد.
گاهی اوقات بانوان تمایل دارند گوشه چشم هایشان را پرتر از قسمت های دیگر مژه باشد. اما با انجام این روش چشم هایشان بیش از حد بسته می شود. بنابراین در واقع انجام روش کاشت مژه به سبک چشم گربه ای راه حل بهتری برای آن هاست. اگر چشم و مژه ها را به سه قسمت تقسیم کنیم، یک سوم خارجی چشم باید با تارهای بیشتری پوشانده شود. در این روش کاشت مژه تراکم در این قسمت نیز یکنواخت نیست و تراکم از قسمت داخلی به قسمت خارجی بیشتر می شود. اگر از آرایشگرتان بخواهید این روش را با فرم گربه ای ترکیب کند در نهایت از زیبایی خارق العاده چشم هایتان شگفت زده خواهید شد.

کاشت مژه مدل ال

اگر سبکی خاص و فرمی بسیار طبیعی و خاص را می خواهید تجربه کنید حتما مدل ال را انتخاب کنید. دیگر دوران قدیمی مژه های مصنوعی به پایان رسیده است. امروزه مدل هایی که به فرم های طبیعی نزدیکند بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. در کاشت مژه مدل ال، تارهای مژه به صورت جداگانه به مژه ها متصل می شوند. در این روش تارها به صورت تکی و دسته ای به مژه ها چسبانده می شوند. ماندگاری این روش کاشت مژه بیشتر از روش های قدیمی است و حدود یک ماه می توانید از زیبایی چشمانتان لذت ببرید. برای اتصال مژه ها به مژه های اصلی از چسب مخصوصی استفاده می شود. چشباندن مژه ها به این صورت است که تارهای مژه را با استفاده از یک موچین جدا کرده و به چسب آغشته می کنند و بر روی مژه های اصلی قرار می دهند. پلک پایین و مژه ها باید پوشانده شود تا به مژه های بالا نچسبند. کاشت مژه مدل ال مهارت و دقت نیاز دارد، بنابراین در انتخاب سالن

زیبایی و آرایشگر خود وسواس به خرج دهید تا از دردسرهای ناخواسته پیشگیری کنید.

آموزش کاشت مژه مدل کایلی

کاشت مژه-shabnamnazif.com

مدل های جدید امروزی جایگزین مدل های قدیمی تر کاشت مژه شده اند. کاشت مژه کایلی یکی از سبک های جدید است که فاقد مژه های فن سازی است. همانطور که می دانید راه های زیادی برای زیباتر کردن مژه ها وجود دارد اما بیشتر دختران می خواهند مژه هایی با جلوه طبیعی داشته باشند. این روش یکی از طبیعی ترین روش های کاشت مژه است. ماهیت این روش این است که مژه ها با طول مختلف ساخته می شوند و خط ردیف مژگانی ناهموار است. مژه های مصنوعی به هر یک از مژه های اصلی چسبانده می شوند، به طوری که مژه های کوتاه و بلند در کنار همدیگر قرار می گیرند. این سبک کاشت مژه تقریبا برای هر نوع فرم صورت و چشم طبیعی به نظر می رسند، زیرا این روش تغییر چندانی ایجاد نمی کند و فقط بر فرم طبیعی مژه ها تاکید دارد. چشم های بادامی با کاشت مژه کایلی بر زیباتر شدن چشم تاکید می کند و ظاهر آن را زیباتر و نافذتر می کند. نقص چشم های با

پلک افتاده را می تواند پنهان کند. چشم های گرد با این سبک کشیده تر به نظر می رسند و چشم های کوچک را بزرگتر و بازتر نشان می دهد.

کاشت مژه موقت

قرار گرفتن مژه های غیر قابل رشد با چسب بر روی خط رویش مژه های فرد همان کاشت مژه موقت است. منظور از موقت بودن این است که به مرور و با گذشت زمان این تارها از روی پوست جدا شده و باید مجدد ترمیم شوند. از مزایای این روش می توان به جدا شدن آسان تارهای مژه اشاره کرد. به طوریکه اگر از یک تکنیک کاشت خسته شدید و به دنبال تغییر چهره بودید، به آسانی می توانید تارهای کاشته شده را جدا کنید.

کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟

سوال مهم بعدی این است که اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط جسمی فرد بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان جواب ثابت و قطعی ارائه داد. اما به این مزیت نیز باید توجه داشته باشید که مژه های طبیعی بعد از کاشت رشد می کنند و نیاز به ترمیم آنها به صورت ماهانه وجود ندارد. اکستنشن مژه نیاز به بیهوشی نداشته و توسط افراد حرفه ای در سالن های زیبایی انجام میشود. این نوع مژه رشد نمی کنند و بدون جراحی با چسب های مخصوص روی خط رویش مژه ها قرار میگیرند. این مژه ها بعد از 3 تا 5 هفته نیاز به ترمیم داشته و دچار ریزش میشوند. علاوه براین، قیمت اکستنشن بسیار ارزان تر از کاشت طبیعی است. در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط بدنی خود باید تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید.

کاشت مژه حجم دهنده

همانطور که از نامش پیداست، می توانید انتظار حجم و پر پشتی را داشته باشید، زیرا می توانید ۳ تا ۵ مژه مجزا را به یک مژه طبیعی متصل کنید. (مژه های ۳ بعدی و ۴ بعدی). این نوع از مژه ها می توانند ۱ تا ۲ میلی متر بلندتر از مژه های طبیعی شما باشند و خط پایه آن تیره و ضخیم است و این تصور را ایجاد می کند که خط چشم زده اید.

این نوع از کاشت مژه خود شامل چند زیر دسته است:

کاشت مژه-shabnamnazif.com

مگا حجم دهنده مژه

این نوع از کاشت مژه بسیار پر رنگ و پرپشت هستند و از ترکیبی چند مژه بسیار ظریف تشکیل شده است. این مژه های بسیار ظریف می توانند از قطر ۰.۰۳ تا ۰.۰۶ باشند و روی مژه های طبیعی قرار می گیرند و یک جلوه فوق العاده زیبا و پر رنگ را به ارمغان می آورد. اگر مژه های حساسی دارید بهتر است از این سبک استفاده نکنید و سبک کلاسیک را جایگزین کنید. استفاده از این روش کاشت مژه، در موارد خاصی کاربرد دارد. به طور کلی این سبک بسیار زیبااست و ظاهر دراماتیکی به شما می دهد. وزن سبکی دارد و حداکثر راحتی را برای شما تضمین می کند.

مژه های حجم دهنده آمریکایی

مژه های حجم دهنده آمریکایی که یکی از روش های پر طرفدار کاشت مژه است، حالت ناهمواری دارند که از ترکیب مژه های بلندتر و کوتاه تر ساخته شده اند. همانطور که می بینید جسور و بلند هستند، اما هنوز هم تا حدودی طبیعی به نظر می رسند. این یعنی اصلا عجیب به نظر نمی رسند و اگر شخصیت جسورانه ای دارید یا اگر هنرمند هستید، می توانید این مورد را انتخاب کنید.

سوالات متداول کاشت مژه

کاشت مژه به شیوه های مختلفی انجام میشود و بر همین اساس نیز معنا و مفهوم متفاوتی خواهد داشت. در حالت کلی، کاشت به روش هایی گفته میشود که در آنها به شیوه های مختلف به تعداد مژه های طبیعی افراد اضافه شود. این اضافه شدن تارهای مو با کاشت موی طبیعی و قابل رشد یا موی انسان و حیوان و ابریشمی بدون رشد انجام میشود.

  • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
  • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط اکستنشن مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.

سوال مهم بعدی این است که اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط جسمی فرد بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان جواب ثابت و قطعی ارائه داد. در کاشت طبیعی نیاز به بی حسی موضعی و حتی بیهوشی وجود دارد و ممکن است تا 3 ساعت این عمل طول بکشد. به همین دلیل ریسک آن بالا بوده و بعد از جراحی تا چند روز چشم متورم و کبود میشود. علاوه براین، قیمت و هزینه آن بیشتر از اکستنشن است. اما به این مزیت نیز باید توجه داشته باشید که مژه های طبیعی بعد از کاشت رشد می کنند و نیاز به ترمیم آنها به صورت ماهانه وجود ندارد.