کاشت مژه یا اکستنشن از روش های جدید برای زیبا و پرپشت شدن مژه ها به شمار می رود که به شیوه های مختلف انجام میشود. کاشت هیدن، ابریشمی، والیوم، کلاسیک، تار تار، اسپایکی از جمله نمونه های پرطرفداری می باشند که در سالن های زیبایی ارائه می شوند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هر یک از این روش ها و اطلاع از عوارض و حساسیت های آنها در ادامه با سالن زیبایی شبنم نظیف همراه باشید.

آنچه خواهید خواند:

 

کاشت مژه چیست؟

چشم از مهم ترین اعضای روی صورت می باشد که به شدت بر زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل با روش های مختلفی از قبیل ریمل و مژه مصنوعی  و اکستنشن تلاش میشود تا جلوه بهتری در آنها ایجاد شود. کاشت مژه به شیوه های مختلفی انجام میشود و بر همین اساس نیز معنا و مفهوم متفاوتی خواهد داشت. در حالت کلی، کاشت به روش هایی گفته میشود که در آنها به شیوه های مختلف به تعداد مژه های طبیعی افراد اضافه شود. این اضافه شدن تارهای مو با کاشت موی طبیعی و قابل رشد یا موی انسان و حیوان و ابریشمی بدون رشد انجام میشود. به عبارت دیگر می توان گفت، اگر مو با جراحی زیبایی روی خط رویش مژه ها قرار گرفته و رشد کند، کاشت طبیعی مُژه نامیده میشود. اما اگر تارهای موی انسان یا حیوان و ابریشمی و مصنوعی که رشد نمی کنند با چسب روی خط رویش مژه ها قرار گیرند، اکستنشن مژه نامیده میشود.

کاشت مژه-shabnamnazif.com

 البته به اشتباه اغلب افراد این دو را با هم یکسان در نظر میگیرند و به همین دلیل از اصطلاح اکستنشن مژه کمتر استفاده میشود.

ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟
حدود شش هفته
از آنجایی که اکستنشن به خود مژه متصل می شود، به اندازه چرخه رشد طبیعی یا حدود شش هفته دوام می آورد. برای افزایش طول عمر اکستنشن، از نرم‌کننده مژه استفاده کنید (بله، وجود دارد!) و به آرامی مژه‌های خود را با یک برس اسپولی خشک شانه کنید.

کاشت مژه والیوم

کاشت مژه-shabnamnazif.com

اگر چشمان درشتی دارید و حجم مژه هایتان کم است، کاشت مژه والیوم می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. در این روش که به کاشت چند بعدی نیز معروف است، ابتدا بین هر یک از تارهای طبیعی مژه مشخص میشود. سپس 2 تا 10 مژه روی هم بین آنها قرار میگیرد تا به مژه ها حجم و بعد بدهد. تعداد تارهایی که روی هم قرار میگیرند با توجه به حالت و درشتی چشم و همچنین تراکم مژه های طبیعی انتخاب میشود.

برای خواندن مطالب درمورد آموزش لیفت مژه میتوانید:

shabnamnazif.com

عوارض کاشت مژه

مانند تمام روش ها و تکنیک های زیبایی پوست و مو و غیره، ممکن است اکستنشن مژه آن نیز عوارضی را به همراه داشته باشد. بسیاری از این عوارض به میزان تخصص فرد در اجرای آن بستگی دارد و با استفاده از خدمات سالن های زیبایی حرفه ای می توانید آنها را کاهش دهید. برخی از عوارض اکستنشن مژه عبارتند از:

 • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
 • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط اکستنشن مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.
 • برخی از مژه های تولید شده با موی اسب و سمور ممکن است از نظر بهداشتی استاندارد نباشند و منجر به عفونت شوند. به همین دلیل بهتر است از موی انسان و مژه های ابریشمی استاندارد استفاده شود.
کاشت مژه-shabnamnazif.com

 • اگر روی پلک و محل رویش مژه ها جراحت یا گل مژه و زخم وجود داشته باشد، چسب های شیمیایی منجر به عفونت و حساسیت میشوند. لذا بهتر است اکستنشن را تا بعد از بهبود جراحت و زخم به تعویق بیندازید.

 • در صورت استریل نبودن پنس و سایر وسایل در حین کاشت تارهای مژه امکان عفونت چشم وجود دارد.

 • آیا می توانید روی اکستنشن مژه ریمل بزنید؟
  می توانید ریمل را با اکستنشن مژه بزنید. با این حال، شما فقط باید ریمل را با اکستنشن مژه کلاسیک بزنید و نه با مژه های حجم دهنده. همچنین، باید از ریمل ضد آب روی اکستنشن مژه خودداری کنید، زیرا برداشتن آن دشوار است. در عوض، به سراغ یک محلول مبتنی بر آب بروید.

  کاشت مژه تار به تار

  کاشت مژه-shabnamnazif.com

  تارهای مژه که روی پلک قرار میگیرند نباید چهره را غیر طبیعی کنند. به همین دلیل یکی از روش های بسیار پرطرفدار کاشت مژه تار به تار است. در این روش در هر نقطه تنها یک تار مو قرار میگیرد. از مزایای این روش می توان به جدا شدن آسان بدون آسیب وارد شدن به مژه های طبیعی اشاره کرد. توجه داشته باشید که در این روش به هیچ عنوان نباید تارهای مژه به مژه های اصلی متصل شود.

  برای خواندن مطالب درمورد آموزش اکستنشن مژه میتوانید:

  کاشت مژه طبیعی

  همانطور که در بالا اشاره شد، در این روش نیاز به جراحی می باشد. روند کاشتِ مژه طبیعی به این صورت است که بعد از بی حسی یا بیهوشی در اتاق عمل، روی پلک و در محل رویش مژه ها برش های کوچکی ایجاد میشود. سپس موی طبیعی بدن در محل مورد نظر قرار میگیرد. این عمل با توجه به تعداد تارهای مژه مورد نیاز ممکن است تا 3 ساعت طول بکشد. مژه های طبیعی که به این روش کاشته میشوند برخلاف مژه طبیعی انسان پس از رشد ریزش پیدا نمی کنند و تنها به قد آنها به مرور افزوده میشود. به همین دلیل لازم است آنها را بعد از رشد زیاد کوتاه کنید.

  کاشت مژه هیدن

  در بسیاری از تکنیک های زیبایی تلاش میشود تا چهره طبیعی دیده شود و کسی متوجه غیر طبیعی بودن مژه و ابرو و غیره نشود. کاشت مژه هیدن یکی از تکنیک های مناسب برای ایجاد جلوه ای طبیعی و زیبا در چشم ها می باشد. در این روش تارهای مژه زیر خط رویش مژه ها نصب میشود و به همین دلیل بسیار طبیعی بنظر میرسند. البته دقت داشته باشید که به جای چسب های مصنوعی در این تکنیک باید از مواد گیاهی و بدون آلرژی استفاده شود تا چشم دچار آسیب نشود.

  shabnamnazif.com

  کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟

  سوال مهم بعدی این است که اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط جسمی فرد بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان جواب ثابت و قطعی ارائه داد. اما به این مزیت نیز باید توجه داشته باشید که مژه های طبیعی بعد از کاشت رشد می کنند و نیاز به ترمیم آنها به صورت ماهانه وجود ندارد. اکستنشن مژه نیاز به بیهوشی نداشته و توسط افراد حرفه ای در سالن های زیبایی انجام میشود. این نوع مژه رشد نمی کنند و بدون جراحی با چسب های مخصوص روی خط رویش مژه ها قرار میگیرند. این مژه ها بعد از 3 تا 5 هفته نیاز به ترمیم داشته و دچار ریزش میشوند. علاوه براین، قیمت اکستنشن بسیار ارزان تر از کاشت طبیعی است. در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط بدنی خود باید تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید.

  سوالات متداول کاشت مژه

  کاشت مژه به شیوه های مختلفی انجام میشود و بر همین اساس نیز معنا و مفهوم متفاوتی خواهد داشت. در حالت کلی، کاشت به روش هایی گفته میشود که در آنها به شیوه های مختلف به تعداد مژه های طبیعی افراد اضافه شود. این اضافه شدن تارهای مو با کاشت موی طبیعی و قابل رشد یا موی انسان و حیوان و ابریشمی بدون رشد انجام میشود.

  • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
  • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط اکستنشن مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.

  سوال مهم بعدی این است که اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط جسمی فرد بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان جواب ثابت و قطعی ارائه داد. در کاشت طبیعی نیاز به بی حسی موضعی و حتی بیهوشی وجود دارد و ممکن است تا 3 ساعت این عمل طول بکشد. به همین دلیل ریسک آن بالا بوده و بعد از جراحی تا چند روز چشم متورم و کبود میشود. علاوه براین، قیمت و هزینه آن بیشتر از اکستنشن است. اما به این مزیت نیز باید توجه داشته باشید که مژه های طبیعی بعد از کاشت رشد می کنند و نیاز به ترمیم آنها به صورت ماهانه وجود ندارد.